jedno zamysleni

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 04 bře 2013 16:15

Zdravim, chceme se s rodinou prestehovat na vesnici s tim, ze ja bych se vrhnul na zemedelcinu a zena by dal pracovala pro "korporaci", aby tahla domactnost a ja se mohl venovat tomu, co jsem vzdycky chtel. Kdyz si clovek procita internet, tak vsude pisou jak je zemedelstvi na vymreni, ze vetsina zemedelcu se blizi duchodovymu veku, ze to po nich nema kdo prevzit a jsou vselijake programy pro mlade zacinajici zemedelce (do 40 let), ktere by nalily mladou krev do zemedelstvi no a ted jak to mam ja z reality. Muzete mi nekdo napsat jak se v dnesni dobe dostat k pude? Ja nechci byt sprosty, ale uz hledam dost dlouho s tim, ze chci od 2, rekneme do 10ha, s moznosti aby jsme u toho mohli zit a casem treba jeste dokoupit. Hledani venuji dost usili a casu, ale kdyz jsou v internetu inzeraty, tak se ukazuje, ze uz to nekdo koupil pred 2 rokama, akorat to nikdo nestahnul z nabidky, nebo je cena takova, ze bych musel tezit ropu, aby se mi to nekdy zaplatilo. Ja jsem moravak, hledam od jeseniku az po zlinsky kraj, plus vysocina, stredni cechy ale dneska najit neco je prakticky nemozny. Vsude je nejaky soukromnik, ktery v dane lokalite vsechno co je k mani skupuje, nebo jsou na prodej velky pozemky s vybavenim, ale cenama, ktery nejsou pro nasince. Muzete mi nekdo poradit co bych mel udelat jinak, jestli je vubec dneska jeste sance se k necemu dostat? Precejenom abych jezdil od vesnice k vesnici a hledal po vsech certech dablech jestli nekde nahodou nebydli dedecek, ktery nema komu odkazat svoje hospodarstvi je dost casove narocne a bohuzel ani v tomto pripade mi to nezarucuje jistotu, ze se neco povede najit. Mame dite, planujeme dalsi, mesto nas ubiji, ale zase nechceme se stehovat co pul roku, takze hledame neco, kde uz zustaneme. Myslite si, ze je sance neco najit? No jeste si rikam, ze bych pockal par let, pockal az se zrusi vsechny ty nesmyslny doplaty, ktery jenom sroubuji ceny, prestanou skupovat spekulanti, jenomze na druhe strane pudu muzou kupovat i zemedelci ze zahranici a pro ne jeste dlouho budeme levni, takze bych se taky nemusel dockat nikdy. Poradite mi nekdo? Diky. Jirka

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod neznalek » 04 bře 2013 18:11

Jelikož podobné téma dost sleduji, i kdyz mi jde především o půdu. Zkuste portál farmy.cz, je to tedy jistá forma překupnictví, ale docela často tam maji dobré nabídky :wink:

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 04 bře 2013 19:35

Diky, farmy.cz samozrejme znam a sleduji jejich nabidky, ale uz treba tim, ze se chvali o kolik vic dokazali vydelat prodejci me odrazuji

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bandas » 04 bře 2013 21:12

obavam se, ze sehnat pozemky je jedna z nejobtiznejsich veci. Je zde na foru jiz nekolik vlaken, kde se resi pozemky a najmy. Podle vseho je situace velmi podobna.... Minimalni moznost koupit pozemky, pokud Vas lidi neznaji nebo nezaplatite nekolikanasobek bezne ceny. A pronajem je zabity totalne....
Doporucoval bych asi rozhlasit vsem znamim, ze shanite pozemky. Treba nekdo bude znat nekoho, kdo by rad prodal....
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bold » 05 bře 2013 10:04

situace je naprosto normální. Podmínky srovnatelné v čemkoli jiném. Ten samý problém bude řešit zájemce o strojírenský podnik. Taky bude mít zájem ale buď za moc peněz nebo po známosti. Situace je poněkud rozhozená investory. ti investují do nákupu pozemků, neboť to je jediná jistota, fabriky už skoupili a nyní jdou po půdě. Jedinná cesta je cesta přes známého, nebo lze apelovat na národní cítění a zaručit v kupní smlouvě že pozemky zůstanou v mém vlastnictví (mých dětí)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 05 bře 2013 11:34

Tu si dovolim nesouhlasit. Clovek nemuze porovnavat zajemce o strojirensky podnik a zajemce o kousek svoji pudy. Kolik je strojirenskych podniku a kolik je zemedelcu. Pravo do pudy by melo byt pro kazdyho obcana, tak jak treba v rusku, kde clovek muze dostat najem jak velkyho pozemku pozemku potrebuje na 50 let prakticky zadarmo. Ja vim, ze jsme mala zeme, ale zemedelci porad narikaj jak se maji spatne, jinde pisou kolik pudy lezi ladem a se neobdelava, jinde ze cizinci skupuji a nam nic nezustane, jinde ze je potreba podporovat mlady zemedelce. To proc to neni nejak rizeny statem. Chces se realizovat jako zemedelec, to se ukaz. A ne ze se to prodava cizincum, spekulantum co vydelavaj na dotacich a nemusi nic delat stejne jak zemedelec co dre od rano do vecera, svatek patek. A vsechno se prerozdeluje po znamostech. Ted se muzu akorat tak divat a rikat si skoda, ze jsem se nenarodil o 10 let driv. I kdyz zase bych pubertu stravil v komunismu, takze to je prast jak uhod. Ale kazdopadne jestli se mi neco povede najit, tak budu bud stistko, nebo mega stistko. Asi tolik

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod Lukáš Tříska » 05 bře 2013 11:41

A co zkusit tohle http://www.smacr.cz/zpravy/provozujeme- ... o-predani/ možná to neni úplně ono co hledáte , ale zkusil bych se zeptat.
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 05 bře 2013 12:01

Pane Tříska, děkuji mnohokrát. Vypadá to zajímavě a přiznám se, že tu stránku vidím poprvé. Určitě vyzkouším. Jdu to prostudovat. Hezký den

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod neznalek » 05 bře 2013 12:06

jibo píše:Diky, farmy.cz samozrejme znam a sleduji jejich nabidky, ale uz treba tim, ze se chvali o kolik vic dokazali vydelat prodejci me odrazuji


Vše je otázkou nabídky/poptávky a jejich nabídky nejsou zlé i přesto že uvážim, že z toho mají tučnej bakšiš. Nicméně kazdá realitka se dá nějakým způsobem obejít a navíc budte realista, sehnat obyvatelný grunt s pár hektary (tedy bez dalších nutných investic) znamená investici nějakých 5-10 milionu...

A další věc, v případě farmě k předání v rámci PUZČ, je potřeba dodržet nějaká pravidla..což asi nebude problém. Nicméně pochybuju o tom, že původní majitel Vám předá farmu i s bydlením... ve finále to bude daleko drazší než koupě farmy, která je sama o sobě k prodeji (volná). PUZČ jsem si prošel v rámci rodiny a nedovedu si predstavit, že by farmu takto předal (prodal) někdo třetí osobě...

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bandas » 05 bře 2013 12:19

jibo píše:Tu si dovolim nesouhlasit. Clovek nemuze porovnavat zajemce o strojirensky podnik a zajemce o kousek svoji pudy. Kolik je strojirenskych podniku a kolik je zemedelcu. Pravo do pudy by melo byt pro kazdyho obcana, tak jak treba v rusku, kde clovek muze dostat najem jak velkyho pozemku pozemku potrebuje na 50 let prakticky zadarmo. Ja vim, ze jsme mala zeme, ale zemedelci porad narikaj jak se maji spatne, jinde pisou kolik pudy lezi ladem a se neobdelava, jinde ze cizinci skupuji a nam nic nezustane, jinde ze je potreba podporovat mlady zemedelce. To proc to neni nejak rizeny statem. Chces se realizovat jako zemedelec, to se ukaz. A ne ze se to prodava cizincum, spekulantum co vydelavaj na dotacich a nemusi nic delat stejne jak zemedelec co dre od rano do vecera, svatek patek. A vsechno se prerozdeluje po znamostech. Ted se muzu akorat tak divat a rikat si skoda, ze jsem se nenarodil o 10 let driv. I kdyz zase bych pubertu stravil v komunismu, takze to je prast jak uhod. Ale kazdopadne jestli se mi neco povede najit, tak budu bud stistko, nebo mega stistko. Asi tolik


tak státní regulace soukromého vlastnictví naštěstí již není tak rozšířená jako před rokem 1989.....
To znamená, že cena pozemků se vyvíjí od poptávky. S pronájmem je to zabité z toho důvodu, že jsme malá země a půdy je omezené množství. Pozemků, které by v současnosti ležely ladem je dle mého názoru naprosté minimum. Ani zde na fóru Vám nikdo neřekne přijeďte k nám, tady se půda prodává, protože o půdu mají zájem všichni.

A už vůbec nelze srovnávat situaci v ČR nebo jinde v Evropě s Ruskem, Kanadou, Austrálií a podobně. Myslím, že důvod je zřejmý při prvním pohledu na mapu.
Každý odhadce nemovitostí Vám řekne, že cenu nemovitosti určuje 1)poloha, 2) poloha, 3) poloha a pak možná něco dalšího.

Celá farma se jistě koupit dá, ale opět jsme u ceny (kterou určují především pozemky).

Přeji hodně štěstí při hledání.
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 05 bře 2013 13:51

Tak ze cena male farmy s pozmky zacina nekde na 5 milionech uz jsem bohuzel zjistil. S tim ze cenu bohuzel vetsinou tvori sentiment, kupa srotu, stodola na spadnuti a pak jeste nejaky prazak, cizinec, nebo realitni agent :) Ja bych si klidne postavil i neco svojeho a klidne bez kovosrotu. Ja premyslel i nad necim ve stylu "na samote u lesa" bratrancovi se povedlo koupit takhle 13 ha se sadem a funguje mu to naprosto bez problemu, ale to je asi jako vyhrat ve sportce... takze zatim si davam 1x za mesic sloupec a doufam :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bold » 05 bře 2013 13:55

nechtěl jsem porovnávat počet strojírenských podníků a počet pozemků. Šlo mně o porovnání, pokud bych chtěl rozjet firmičku která bude dělat strojírenství, tak mám úplně stejný problém, potřebuji prostory, jak manipulační, tak výrobní. Pokud nic z toho nemám, tak to musím koupit a opět je tu nabídka a poptávka. Nakoupit velký kus v celku a ještě i farmu, tak to je asi nereálné (skus sledovat exekuce, tam by něco mohlo být) Já osobně chodím a kupuju kousky které jsou pro majitele bezvýznamné, samozřejmostí je seriózní jednání a vstřícnost. Být na tvém místě tak se poohlédnu kde by se mně líbilo (budeš to dělat zbytek života) a tam zjistím majitele pozemků a začnu osobně obcházet, dobré je seznámit se s někým místním a ten ti může udělat prostředníka. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bold » 05 bře 2013 13:58

můžeš hovořit o štěstí, pokud získáš farmu (statek, grunt) s přilehlými pozemky o rozloza aspoň jeden ha. zbytek musíš postupně přikupovat. Jsme ovšem velmi znevýhodněni , nelze konkurovat velké firmě která přijde a nakoupí pozemky za 5 mega každý rok. Hlavně neváhej, situace je rok od roku zoufalejší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 05 bře 2013 14:06

Sleduji to uz delsi dobu a proto to vidim, ale co myslite, je to bublina, ktera az jednou unie prestane davat dotace splaskne, nebo proste dohanime zapadni evropu a tudiz uz bude cenove jenom hur?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod bold » 05 bře 2013 15:02

spousta investorů do toho jde s vidinou dotací, pokud pominou dotace ta pomine jejich zájem, ovšem na druhou stranu pokud to jednou koupí tak se toho zbavovat nebudou, investice do nemovitostí je investicí do budoucna. Pozemek prodělávat nebude. (narozdíl od strojírenské firmy) 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod jibo » 06 bře 2013 15:43

Jeden priklad k farmweb.cz dneska jsem se dival na nabidku farmy na realcity.cz ve vlkanci za 650 000 no a ted jsem otevrel farmy.cz a tam je stejna nabidka akorat exkluzivne a s omackou za 980 000, takze takovej priklad jak fungujou farmy.cz, uz se nedivim, ze maj placeny pozice ve vyhledavaci a vsude ve vysledcich se objevujou jako prvni. je to byznys jako vsude, ale lidi by meli vic myslet

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: jedno zamysleni

Příspěvekod larsen.l » 07 kvě 2013 22:18

Proč heldáte zoufale u nás? Zkuste to v Rakousku, půdy kterou pouští staří sedláci je tam habakuk a za babku, akorát ten přepis je trochu hokej.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků