Vyhazování z pole

Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2013 21:17

Vyhazování z pole

Příspěvekod pošťák » 05 srp 2013 21:21

Chtěl bych se zeptat, kdo mě může vyhodit z pola popřípadě zda je někde napsáno že tam mohu být až od určitého věku. Předem děkuji za odpovědi. :?:

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod miki » 06 srp 2013 07:33

Zajímavé téma. Jako chápu že mně někdo jde po poli (třeba na procházce) když je zoráno nebo zaseto, ale berou mně čerti, když chodí lidé po poli před sklizní, případně po něm jezdí na koních, čtyřkolkou nebo motorkou.
Dále pokud jsou na poli prováděny práce tak na ně zbytečně nelezu, aby jsem nezavazel (když chcu povozit, tak čekám na kraji případně jdu čelně k obsluze)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2013 21:17

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod pošťák » 06 srp 2013 08:49

Myslím při focení ;-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod bold » 06 srp 2013 08:53

dle zákona je volný pohyb, tudíž asi takto, vstup na pozemek který není "ohraničen" (plot, nebo stačí jen kolíky a páska) je volný. pokud ovšem při vstupu byla způsobena škoda tak je povinen ten kdo ji způsobil nahradit. Vjezd na pozemek je zakázán. Tudíž chodec může přes lán ovšem cyklista již ne- cokoliv motorového na poli- mám rudo pod očima... :-)
ovšem na druhou stranu může tě vykázat majitel ze svého pozemku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod slava » 06 srp 2013 11:07

ma osobni zkusenost je takova utnout vstup na pole hned od zacatku protoze nejdrive jsem prehlizel ze chodi pres posekane pole ale pak po zaseti byla ke kazde chate vyslapana cesticka pri oslave narozenin uz 15 lidi nedokazalo jit za sebou ale museli jit rojnici a nakonec si to tam zkracovali i autem a argument chatarky byl nechapu co majiteli vadi na tom kdyz ja po jeho poli jezdim autem kdyz on tam jezdi traktorem to uz je potom na brokovnici

Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2013 21:17

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod pošťák » 06 srp 2013 11:23

to slava: ta baba to asi neměla v hlavě srovnany :D :D

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod slava » 06 srp 2013 11:47

ja jsem ji to srovnal zalozil jsem pred jeji chatou na svem pozemku polni hnojiste ted uz je klidna tak tam je zase pole

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod bold » 06 srp 2013 15:47

bohužel... minulý režim zde zakořenil názor že všechno je všech, chápu naprosto názor že nelze vlastnit půdu páč v minulosti byla ničí, ovšem to jdeme tisíce let nazpět, nyní má půda své majitele a když chci přes něčí pozemek, tak je základní slušnost se aspoň zeptat. Bohužel někteří nechápou........ :(
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod miki » 06 srp 2013 18:39

Ano nechápou a těžko pochopí, že jednou tam jít mohou, aniž by učinili nějakou škodu a jindy tam jít nemohou protože by způsobili škodu nebo si mohli pochroumat zdraví.
Schází jím zdraví selský rozum a hlavně ohleduplnost
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod bold » 06 srp 2013 19:35

dnes opět dorostenci v kukuřici, nechápou že ty dva klásky které si utrhli jsou jen část, a když si každý kdo půjde okolo utrhne dva klásky tak tam nic nebude. :?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2013 21:17

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod pošťák » 06 srp 2013 20:32

Upřesním při focení zem. techniky ;-)

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod slava » 06 srp 2013 20:56

no pokud si budu chtit něco nebo nekoho vyfotit tak se slusne dovolim a jsou potom dve moznosti ano nebo ne

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod miki » 06 srp 2013 22:12

Když se slušně zeptáš a dovolíš, tak ti málokdo řekne NE. Ale on existuje i jiný zákon ze kterého jasně plyne, že pokud chceš někoho fotit tak jedině s jeho svolením. A potom, pokud chceš fotit stroj, tak je v něm obsluha, která by mohla být na fotce vidět, a tudíž by jsi se měl té obsluhy zeptat. Ono pokud se dovolíš na to focení, tak s tebou ti lidé na poli tak nějak počítají a berou tě v potaz a příště je stačí už většinou pozdravit pohybem hlavy nebo ruky a už se na nic ptát nemusíš. Vše je jisté míře slušnosti a o toleranci.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod bold » 07 srp 2013 08:24

pokud budou praktikovány základní pravidla slušnosti tak nevidím problém, proč by jsme si nemohli navzájem vyjít vstříc. Anóbrž příklad starý cca 5 dní. Shazujeme pšenice, na kraji pole zastaví dvě auta, z nich vyběhne fotografka (foťák profi) za ní dva pohůnci nesoucí stínidla a pod, vběhnou do neposečené pšenice a v těsném závěsu za tímto kordonem následuje nevěsta a ženich, fotografka jim ustele,dá pod ně deku a usadí je do pšenice. My se díváme a čekáme aspoň dobrý den-nic. Tak jsem se tam vydal, pozdravil zdar soudruzi (neboť jsem se domníval že je zde opět náběh na komunismus (všechno je všech)) no a zaptal se proč se nezeptali a ani nepozdravili-odpovědí mně bylo strohé "my tady dlouho nebudeme my už jdeme"- nepochopil jsem. Ti dva mladí za nic nemohli, naprosto chápu že ve svatební den jsou poněkud zblblí a úsudek je někde jinde, ovšem ta baba s foťákem mně nasrala- prostě základní pravidla slušnosti postrádajíc, pouze hnaná mamonem dobré fotky alias zisku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod Brano » 27 pro 2013 14:25

Odkedy fotím tak sa mi to stalo iba raz, keď ma agronóm poslal fotiť z okraju poľa :? V podstate mi to bolo jedno, pretože som mal fotky už nafotené. Čo ma vtedy dosť zarazilo bolo, že som tam fotil už tretím rokom a poznali ma tam už všetci vrátane spomínaného agronóma a nikdy problém nebol...ale tak traktoristi mi vraveli že si to nemám všímať, že býva dosť náladový a toto bol jeden z prípadov :D
Čo sa fotenia týka tam kde idem prvý krát a pod., pre mňa najlepšie je spýtať sa traktoristu či by som si mohol spraviť pár fotiek, alebo keď príde na pole agronóm tak sa spýtam jeho. Je to pre mňa istejšie, buď súhlasí alebo nie, ale ja mám čisté svedomie že o mne vedia a nevadí im to. Väčšinou ma potom ešte zastavili a pýtali sa kde nájdu fotky, či by som im ich nemohol poslať a pod. Tento rok sa mi dokonca stalo že mi za ne aj zaplatili, čo som bol dosť prekvapený pretože som jasne povedal že za fotky nechcem nič, že mi stačí ich povolenie že tam môžem fotiť :lol:
Ešte k tomu že vám niekto poničí pole...ja osobne keď fotím napr. kombajn a má vyzerať v plnej kráse tak stojím na úvrati a na fotke to vyzerá že som uprostred poľa. Taktiež ak sa mám pohybovať po poli kde je pšenica a napr. do stredu poľa tak idem buď po skosenom alebo v kolajovom riadku. Nepotrebujem si robiť problém s niekým kvôli tomuto.
Toľko moje postrehy za svoju históriu fotenia :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 172
Registrován: 10 pro 2006 19:52
Bydliště: Dolní Dunajovice

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod Metalica » 27 pro 2013 14:40

Já jsem vyhození z pole zažil pouze dvakrát - jednou při mulčování kukustrniště, což bylo pochopitelné, a podruhé, když jsem s autem stál na kraji polní cesty a pole po silážní kukuřici, dojel tam pravděpodobně majitel, zdrbal mě jak psa, jaktože sem vjel na soukromý pozemek(nijak označený) a odjel, ani jsem nestačil otevřít ústa... byl jsem tam poprvé a naposled(traktoristům to bylo u zadele, esi tam nekde stojím s autem, mimo jejich provoz)

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod Brano » 27 pro 2013 16:06

Metalica píše:Já jsem vyhození z pole zažil pouze dvakrát - jednou při mulčování kukustrniště, což bylo pochopitelné, a podruhé, když jsem s autem stál na kraji polní cesty a pole po silážní kukuřici, dojel tam pravděpodobně majitel, zdrbal mě jak psa, jaktože sem vjel na soukromý pozemek(nijak označený) a odjel, ani jsem nestačil otevřít ústa... byl jsem tam poprvé a naposled(traktoristům to bylo u zadele, esi tam nekde stojím s autem, mimo jejich provoz)


Keď spomínaš ten súkromný pozemok a to že nebol označený napadá mi otázka. Ak je tam dopravná značka zákaz vjazdu, musí byť táto značka osadený cestármi? U nás to totiž majú len vystrihnutý plech a okraj je natretý červenou základnou farbou :D ale tá značka je tam skôr na okrasu, autá tade chodia tak či tak. Ak sú to nejakí milenci a takí čo si chcú užiť ( je to odľahlá cestička :D ) tak to vedeniu nevadí, skôr sledujú či tam nechodí niekto sadiť trávu a pod :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod bold » 27 pro 2013 19:13

opět bych podotknul, že VSTUP je volný avšak VJEZD je zakázán, pokud to tedy není cesta- parkování je problém, tady je potřeba dodržovat zákon o provozu na pozemních komunikacích (šířka pruhu) a zákaz vjezdu na soukrommý pozemek. Pokud je zde přítomen majitel a je slušně dotázán, tak většinou mávne rukou a zaparkování mu nevadí, avšak většina majitelů je naštvaná, když přijede na svoje a má z pole parkoviště.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 172
Registrován: 10 pro 2006 19:52
Bydliště: Dolní Dunajovice

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod Metalica » 28 pro 2013 00:51

Dotázat jsme se nestihli, nebyl mi k ničemu dán jakýkoli prostor. Každej sme nejakej, dlabanec na to:-)

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod sandy » 28 pro 2013 01:04

Sice to není zcela nejjasnější výklad, ale snad to pomůže v rozhledu ... http://www.zakaz-vjezdu.cz/legalni-nebo ... egislativa

Uživatelský avatar
Příspěvky: 172
Registrován: 10 pro 2006 19:52
Bydliště: Dolní Dunajovice

Re: Vahazování z pole

Příspěvekod Metalica » 28 pro 2013 01:16

Kromě toho jednoho případu jsem se vždy s každým domluvil, i po "poj*bu", a normálně se dalo s lidmi bavit, bohužel ten jeden jedinec byl jaksi jiný no... Jeho škoda, že tam nejezdíme:-D

Příspěvky: 3
Registrován: 29 pro 2013 13:55

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod Tomas-192 » 01 led 2014 15:24

Vždy je to jen o lidech,zatím teda žádná negativní zkušenost,vždy jak přijdu na pole kde jsem poprvé,na souvrati na řidiče mávnu at zastaví,slušně se zeptám o povolení k focení,většinou se zeptám hned i na svezení,chvíli se svezu,pokecám s řidičem o stroji atd.Pak něco nafotím,hned se lépe fotí když si z řidičem trochu pokecám než přijet na pole a hned bez zeptání fotit.Ale myslím si že jednou to přijde že se to někomu líbit nebude,ale zatím vše ok.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod Mr.Equable » 01 led 2014 17:07

Já sem tam fotim s auta ze silnice, nebo vylezu a něco cvaknu z cesty. Ptát se na nic neptam, nechci zdržovat od práce. Když někam dám fotky odstarnim SPZ. Zase mi štve, když já pak jezdim, tak mi štve, když mi na pole přiběhnou děti a motají se okolo. Nejlpší je, když vyjížděl kombajn s figury a točil se, aby mi vysypal a okolo jezdí 5ti letý dítě na kole a když s kombajnem chtěl couvnout skoro ho přejel, protože upadlo na slámě hned za drtičem. když sme jim vynadali, tak přišli s rodičema, že nemáme právo je vyhodit z našeho pole.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod bold » 01 led 2014 17:16

Pokud máte problém s drobotinou, kterážto nechápe že je v nebezpečí, tak přivolejte PČR kterážto děti odvede svým rodičům. Většinou to jde avšak v případech jak jsou uvedeny výše (rodiče idioti) nezbývá nic jiného než právě ta PČR.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod Mr.Equable » 01 led 2014 23:55

Díky za radu. Pokud příští rok nedají pokoj, tak to zkusím. Bohužel, jsme docela daleko od nejbližší služebny, tak je nejisté, že když PČR přijede, ještě budou na poli.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod bold » 02 led 2014 15:59

Pokud ty děti znáš osobně tak lze apelovat na jejich rodiče, neboť tito jsou za své potomky odpovědní. Nejlepší variantou je vyčlenit drobotině prostor (tady budete pod tím stromem, pokud ne tak vás musím nechat odvést k rodičům) a pokud budou respektovat tak je nechat, pokud budou machrovat tak nelenit a volat rodičům nebo PČR. Lze ještě udělat sviňárnu, s tím že zastavím sklizeň neboť nemůžu zabezpečit bezpečnost pobíhajících dětí a posléze ušlý zisk nárokovat na rodičích- ovšem to je extrém.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod Mr.Equable » 03 led 2014 10:37

Je to složitý, když neposlouchají. Rodiče mi řeknou, že nemam co jim rozkazovat a že je omezuju. Tak sem se zasmál a řekl, až vám to dítě přejedu, tak co... Uvidim v sezoně, budou o rok starší a snad se nebudou tolik motat a poslechnou.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vyhazování z pole

Příspěvekod bold » 03 led 2014 10:56

rodiče upozorni, že pokud se budou jejich děti motat na poli v době sklizně a neuposlechnou tvých rad, tak zastavíš sklizňové práce a náklady s tímto spojené budou hradit. Je dobré rovněž nastínit kolik to bude stát (hodina prostojů kombajnu ......., hodina prostojů odvozců .....) Popřípadě lze rovněž přivolat orgán péče o dítě (sociálku) s tím že se ti tu motají děti kteréžto nemají rodiče pod dohledem. Ovšem nejlepší je ta PČR.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků