Má cenu začít službařit s kombajnem?

Příspěvky: 1
Registrován: 06 zář 2013 15:56

Má cenu začít službařit s kombajnem?

Příspěvekod bacza » 06 zář 2013 16:01

Zdravím Vás, potřeboval bych takovou radu.
Když jsem přemýšlel jak rozjet podnikání v zemědělství tak mě napadlo, že by nemuselo být špatné pořídit jetý kombajn a začít jezdit na služby nejen v ČR ale i na Slovensku popřípadě Polsku. Pozjišťoval jsem si, že na kombajn lze získat nějaké dotace a tak by start neměl být až tak moc finančně nákladný jako bez dotací. Bohužel se mi také naskytla myšlenka jestli by se takoví kombajn vůbec dokázal uživit ( vydělat si na sebe) a jestli by z toho taky něco málo kaplo i do mé kapsy... A proto se ptám co si o tom myslíte? Uživil by se kombajn? Dali by se sehnat kšefty a nebo je trh plně zahlcen?
Díky všem za vaše názory :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Má cenu začít službařit s kombajnem?

Příspěvekod bold » 06 zář 2013 19:23

cena za ha se pohybuje někde u 1500-1800 kč s dph, tak si to vypočítej. Dále se zamysli jak budeš řešit případnou poruchu a nutnost odstavení pokud budeš mít smlouvy (nemáš zálohu) jednou to někomu zmokne a už si tě nepozve. A předpokládám zasycení trhu- teď už jsou firmy které poskytují kompletní služby včetně odvozu od kombajnu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Má cenu začít službařit s kombajnem?

Příspěvekod Denis » 06 zář 2013 20:27

Jak píše kolega Bold - službařů s kombajnem je mnoho, ale málokdo má taky odvozy. V podniku, kde jsem byl na žních byl problém i plný výkup. Když se jezdilo do sousedního (jen o cca 10 km dál - tam i zpět), tak se musel stahovat traktor z podmítače do vleku. V případě vlhkých žní, kdy se hraje o každou hodinu je ti k prdu službař s kombajnem, když máš odvozy jen pro svý kombajny. A ne všechny podniky si mohou dovolit luxus mít zálohu v odvozu. Pokud bys to vážně chtěl zkusit, zkus se domluvit třebas s kamarádem a složte linku kombajn + 1 odvoz. Nemusí to být nic velkýho, stačí něco co pokreje 20 - 30 minut sklizně
kombajnu. :wink:

Ber mě s rezervou, mě vždycky víc zajímala vlastní organizace procesů, než jejich ekonomická rozvaha.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků