Fotopast

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Fotopast

Příspěvekod mate » 19 zář 2013 20:14

Chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás používá fotopast?

Po dnešních "jatkách" u nás na pastvě je jasné že nelze nechat zvířata samotná. Je zde k vyhledání spousta fotopastí, ovšem s odlišnou cennou a kvalitou.
Neumím si představit, zda se dá z pořízených snímku den/noc identifikovat pachatel, či je to jen orientační. Za každou radu budu rád.
Bližší info ohledně této akce poskytnu pouze SZ vzhledem k veřejnému přístupu uživatelů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Fotopast

Příspěvekod bold » 20 zář 2013 08:28

záleží co od fotopasti očekáváš. Pokud máš příjezdovou cestu tak lze použít i "levnější" ovšem pokud chceš zabezpečit celou pastvu (nevím rozlohu) tak je to tak na kamerový systém, popřípadě infrazávory+rychlý start+zbraň(minimálně 2 osoby) Pokud se ti povede stádo na noc umístit do jedné části tak lze i ta fotopast. je potřeba vyvážit cenu zabezpečení a výši škody. Je mně jasné že pokud přijdeš třeba jen o jeden kus tak je škoda značná. Taky jsem uvažoval o pastevním chovu skotu, ovšem jelikož bydlím uprostřed dědiny a skot by byl někde jinde, kde by bylo riziko "nepřizpůsobivých, popřípadě řezníků" tak holt půjdo skot uvázat proti vůli EU do maštale.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Fotopast

Příspěvekod mate » 20 zář 2013 14:06

Střídáme 3 pastvy, momentálně jsou na té nejvzdálenější od domu (1,5km), čehož také využili. Někde jsem četl, že na to, aby jsi to uplatnil jako důkaz musí být někde upozorněno na hlídaný prostor. Myslím si, že by stačilo hlídat příjezdovou cestu, a příští rok snad tuto pastvu vyřadit.

Minulý rok v sousední vesnici otrávili 7 kusů dojnic. Ale v tom případě to vypadá na obyvatele vesnice, kteří si přistavěli desítky domů ke kravínu a protestují proti jeho setrvání.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Fotopast

Příspěvekod bold » 20 zář 2013 14:29

fotopast neřeš, kdo ti dokáže že jsi raubíře vyfotil ty nebo fotopast :-)
Horší je to s kamerovým systémem. Tam by upozornění mělo být. Nejlépe je dát ceduli soukrommý pozemek, nebezpečí úrazu. Vstup na vlasní nebezpečí.
Nikdo ti nemůže zakázat obdělávat pastviny přes noc, a ležící šmejd v trávě není vidět. Osobně jsme tady hlavy prchlivé a po několika incidentech kdy prchali zloději před kapotou, popřípadě došlo k úrazu kolo zloděje, se nám tady krádeže zmenšily.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotopast

Příspěvekod Mr.Equable » 24 led 2014 23:03

Taky přemýšlím o fotopasti. Pravděpodobně včera mí nějaký ... nepřizpůsobivý hnědočech vykradl statek. Zmizelo spoustu nářadí, svařovací kukla, nová Gola sada v červenym kufříku, rázový utahovák, lišta z motorovky(motorovka zůstala na místě a dokonce pod hadrem) a hlavně mi ukradl klíč od JD, kterej byl zamčenej v šuplíku a schovanej pod spoustou jinech drobností a letáků. Tak bych tam chtěl dát nějakou fotopast, protože měl u dveří nataháno spoustu dalších věcí, takže to vypadá, že se tam vrátí. A tímto bych chtěl upozornit kolegy z okolí, aby si dali pozor, protože vedle ve vsi vybrali už 2 baráky a chatu. A popřípadě poprosit, kdyby vám někdo nabízel něco z víše jmenovaného, aby se mi prosím ozval na 723116439.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Fotopast

Příspěvekod bold » 25 led 2014 10:16

pořídit fotopast, popřípadě kamerový systém, nejlépe 2ks 50kg pes. taky není od věci vykopat na statku vedle dílny 2jámy 2x1m asi metr hluboké a zatlouct k nim kříže nejlépe jednu opět zaházet. Pokud máš oploceno a ke vstupu musí jedinec překonat aspoň jednu zábranu tak lze zabezpečit nástažným systémem, pasti na medvěda (nemít psy) Mně železožrouti obírají mašiny pouze v poli když je tam nechám dlouho (nyní už vozím domů) avšak dvůr mám zaskládaný.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Fotopast

Příspěvekod winis » 25 led 2014 10:37

Jeste bych doporucil nad dilnu halogenku s pohybovym cidlem. My si koupili v makru za 5 tisic, coz je cena jedne lepsi fotopasti, kamerovy system - 4 kamery, hdd 250gb, monitor 7 palcu. A davame stroje pod kamery a je celkem klid. Vime vsechno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotopast

Příspěvekod Mr.Equable » 25 led 2014 19:22

Díky za rady. Objekt je oplocen a na vratech řetěz se zámkem. Zatim tam mam půjčenou fotopast. V brzkej době, plánuji pořízení nějakého alarmu, jelikož bydlím 20 km daleko. Časem tam budou kamery. Když tam dám jen kamery, tak mi to neupozorní, že tam někdo byl.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Fotopast

Příspěvekod neznalek » 25 led 2014 19:53

Mr.Equable píše:Díky za rady. Objekt je oplocen a na vratech řetěz se zámkem. Zatim tam mam půjčenou fotopast. V brzkej době, plánuji pořízení nějakého alarmu, jelikož bydlím 20 km daleko. Časem tam budou kamery. Když tam dám jen kamery, tak mi to neupozorní, že tam někdo byl.


na Ip kamere je mozna i detekce pohybu, posle Vám sms nebo email. Ja letos instaloval dvě po te, co se mi v letě ztratila z dílny velka sada nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotopast

Příspěvekod Mr.Equable » 25 led 2014 22:02

Taky by mohla být možnost. A jak je to s kvalitou záznamu. Jak daleko vidí?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Fotopast

Příspěvekod neznalek » 25 led 2014 22:19

obě mají noční vidění, jedna na 50 a druhá na 20m.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotopast

Příspěvekod Mr.Equable » 25 led 2014 22:29

Tak to bych řekl, že jsou dostatečné dosahy. Mohu poprosit o typ kamer? Díky
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Fotopast

Příspěvekod neznalek » 26 led 2014 00:21

přesný typ nevím, ale značka je HIKVISION, zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotopast

Příspěvekod Mr.Equable » 26 led 2014 00:24

díky :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Fotopast

Příspěvekod winis » 26 led 2014 11:22

Fotopasti umi posilat sms i mms.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků