Zaměstnání - poptávka

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod Fastrac3220 » 09 úno 2014 14:10

Rok se s rokem sešel, já zde nenašel téma o zaměstnání které tu bylo a tak zakládám nové. V roce 2013 jsem bohužel nenarazil na ucházející práci v zemědělství a tak jsem ho strávil na cestách po Evropě. Vím že sním, ale ideálně bych chtěl najít práci v zemědělství jako řidič C/CE a příležitostně, nebo v sezóně jako obsluha zemědělských strojů. V zemědělství mám praxi přes rok v rostlinné výrobě, 4 sezóny na kombajnu ve službách (NH CX, následně 3 sezóny na Lexionu 600). Práce a špíny se nebojím, fyzicky zdatný nekuřák a nepíč :D Když jsme u toho fyzična, tak psychicky jsem velice odolný, inu přecijen ty služby a více jak rok za volantem kamionu (plachta, sklopka, skříň, BDF) a menších nákladních aut člověka naučí své nervy a stresové situace zvládat. Vím, ta praxe není velká, ale pracuji s vervou a zapálením a vždy se snažím být v očích vedení i kolegů jako ten správný kvalitní zaměstnanec. Jsem vždy dobře naladěn protože s úsměvem jde všechno líp. Umím si dobře zorganizovat práci, s různým papírováním problémy nemám a v tomto jsem velice pečlivý, lidé okolo mne říkají že až moc, holt nemám rád chyby a překlepy a taky nerad kvůli tomu přicházím o peníze. O svěřenou techniku se umím dobře postarat, jsem háklivý na čistotu takže vyleštěná a navoněná kabina je samozřejmost a mám tendence stroje/auta zůtulňovat a esteticky decentně vylepšovat. Zemědělství i doprava je pro mě nejen práce, ale i koníček a to si myslím že je u zaměstnání velké +. Jsem vyučený opravář zemědělských strojů, základní údržby a lehké opravy jsem schopen si řešit sám, mám řp. sk. A1, T, B, C, E, profesní průkaz, kartu do digi tachografu, dopravně psychologické vyšetření, průkaz svářeče plamen a elektrika (ovšem propadlý), průkaz řidiče VZV (také propadlý), pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání, osvědčení k řízení, obsluze a údržbě sklízecích mlátiček CLAAS. Jsem slušný, flexibilní, časově nezávislý člověk který reprezentuje svého zaměstnavatele - pokud mi to svědomí dovolí. Jsem bez exekucí a dluhů, nemám záznam v trestním rejstříku a bodovým systémem nepoznamenán. Pokuty za vlastní blbost si platím sám :D A co se týče práce řidiče, NEJSEM!!!!! ochoten záměrně porušovat nařízení 561/2006. Práci hledám na znojemsku a břeclavsku, práci nejlépe po celý rok, nebo minimálně 9 měsíců v roce. Požaduji slušné jednání ze strany zaměstnavatele, slušné zázemí a techniku a také odpovídající plat. Jsem ochoten se za slušnou prací stěhovat, je mi 23 let, jsem svobodný bez dětí, takže nevázaný. To co je zde napsané je možná sci-fi, jsem si vědom že najít takovou práci je o hodně velkém štěstí, ale stále doufám. Na druhou stranu se nebojím kompromisu, vše je o nějaké domluvě. Prosím nenabízejte mi práci s podmínkami jako třeba - dodělej si ADR, strojničák, státní zkoušky a pak tě MOŽNÁ přijmeme. Momentálně jsem zaměstnaný (jak jinak než řidič :)), ovšem ze zdravotních důvodů končím. Půl roku jezdím noční linky a moje tělo, hlavně hlava to už nezvládá. Nevadí mi občasná práce v noci nebo směnová práce, týden/den a týden/noc nebo podobně, ale stálou práci přes noc už nechci a nemůžu dělat. Nu..... Říkal jsem si že napíšu jednoduchou poptávku na práci, ale nějak jsem se do toho zabral. Pokud to tedy někoho zaujme, ať napíše komentář, soukromou zprávu nebo meil: vojtastehlik65@seznam.cz

A ještě edit: Německy se domluvím a umím i psát/číst, anglicky spíše jen číst. Jezdil jsem a jezdím CZ, SK (Slovensko miluju :)), HU, A, D, B, NL. A byl jsem i v Rumunsku. A táhne mě to spíše na východ. Mám dobrou orientaci (jako zeměpisnou :-D), dokážu jezdit bez navi a umím číst v mapách, což jak pozoruju moc lidí do cca 30 let neumí - čest vyjímkám. A koukám že je tato poptávka napsaná spíše jen jako na práci řidiče, ale i "jen" obsluhou zem. strojů nepohrdnu.

Rád zašlu životopis (ikdyž víceméně vše je napsané už tady) a osobní shůzka je samozřejmostí. Děkuji mockrát, Vojta
Naposledy upravil Fastrac3220 dne 24 úno 2014 19:06, celkově upraveno 10

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod bold » 09 úno 2014 14:18

solidně napsaný požadavek na zaměstnání. Přeju hodně štěstí a držím palce v hledání zaměstnání.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod tele » 09 úno 2014 20:47

Tak to jsem zvědav, kdo se vycení, má to hlavu a patu. Pro mě jako zaměstnavatele by to byla výzva 8) Hodně štěstí!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod poulm » 13 úno 2014 10:13

Pokud je aspoň 50% pravda z toho co jsi psal,tak práci určitě seženeš.Ačkoliv je v současnosti velká nezaměstnanost,tak je velký problém sehnat kvalitního zaměstnance v takovém formátu jak popisuješ sebe.
Nicméně se zkus víc zaměřit a ptát se v okruhu svých známých a jejich známých.Dobré pracovní místo jde v dnešní době sehnat snad jenom po známosti,tedy aspoň mám já takovou zkušenost. Většina pracovních míst nabízených na pracovních úřadech či inzerátech je past na lidi po kterých se chce dělat od nevidím do nevidím za minimální mzdu s neustálým porušováním bezpečnostních předpisů,zákoníku práce a mnohé další.Aspoň tak to funguje v našem kraji.
Jinak řečeno je v dnešní době strašný problém,aby se sešel solventní zaměstnanec se solventním zaměstnavatelem.
Ale na tohle téma se dá poídat do nekonečna a každý má své dobré i trpké zkušenosti týkající se pracovního poměru.
Být větší zemědělec a bydlet někde v tvém okolí,tak bych o takového člověka jako ty měl určitě velký zájem.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod slava » 13 úno 2014 10:46

když to tak počítam tak to už v 15 letech začal jezdit s kombajnem služby to má tedy už slušnou praxi

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod Fastrac3220 » 13 úno 2014 15:40

Tak po půlhodinovém psaní a následném odeslání se mi celá odpověď smazala s tím, že se mám přihlásit a zpět už jsem text nezískal. Už podruhé :evil:

Jinak tedy všem velký dík za podporu, ikdyž řekněme si narovinu, v hledání to moc nepomůže :)

poulm: Bereš mi písmenka z prstů. V dnešní době sehnat práci, kór dobrou práci je opravdu o hodně velkém štěstí nebo o známosti + to štěstí. Sítě jsem už rozhodil mezi známé, něco je v jednání, ovšem je to zase práce řidiče. Co se týče práce jako řidič MKD, tak u několika firem bych mohl v pondělí odlétat směr EU, ovšem to už jaksi nechci. Ikdyž to nakonec stejně takto asi dopadne....... Zkrátka mě už nebaví jezdit od rampy k rampě, denně hltat XXX kilometrů po dálnicích s tím, že volantem pohnu jednou za hodinu. Všichni se mi diví a ťukají si na čelo když jim řeknu že mě baví jezdit po šoustkách, že mě baví když si sám nakládám a skládám, že mě baví rozvozy, zkrátka akční ježdění a pohyb u toho a to nejlépe po CZ a SK s denním návratem, nebo když se domů dostanu každý druhý den. Mám dost koníčků kterým se chci věnovat a které nejdou dělat v kabině kamionu. Co se týče Tvé první věty, tak zastávám jeden názor. Každý si může psát co chce, ale osobnost se pozná po dlouhodobé spolupráci, ovšem ohledně mého příspěvku mám svědomí čisté. A co se týče nabídek práce v zemědělství tak těch je celkem dost, ovšem pracovat s Ukrajincema za 8-14tis. hrubého od noci do noci, s technikou která měla být před 10 lety v hutích, tak to už mám za sebou. Mám svůj určitej životní standart pod kterej už nehodlám jít. Proto bych nejraději pracoval na soukromé prosperující farmě, nebo u službaře.

Koukám že to vypadá že se v tématu jen vychvaluju, ale tak to není, ikdyž kdo by se dobrovolně přiznával ke špatným věcem :) Jsem splachovací tvrdohlavý flegmatik. Když mám/máme pravdu nebo jsem/jsme v právu, tak jsem pro vítězství ochoten použít veškeré dostupné prostředky a tvrdě bojovat s každým a mám hodně prořízlou pusu, se všemi jednám narovinu a bez servítek, což se moc lidem nelíbí. Obzvlášť šéfíčkům kteří mají ve firmě zaměstnance kteří drží krok za každé situace. Zkrátka nehodlám se stát otrokem a dělám pro to vše. Na druhou stranu když je vše Ok, tak pracuji svědomitě, naplno a když je potřeba tak jsem ochoten dělat pro firmu i něco více (jako řidič v mezích 561). A můj soukromý nešvar? No....... Když řeknu že přijdu ve 3, tak máš do 4 ještě čas :D (v práci se nestává)

slava: Nevím jak jsi/jste spočítal že od 15 let? Pracovně jsem do kombajnu usedl v roce 2009, což mi bylo 18 let. Tu sezónu jsem neodjel celou, byl jsem povolán místo nemocného kolegy který to chvíli po začátku žní musel vzdát. Ovšem stačilo to na to abych poznal kombajn z té praktické části, abych pochopil jak celá sklizeň funguje a abych se naučil nepsaná pravidla. A v neposlední řadě abych si tu práci zamiloval. Následující rok 2010 jsem odjel jako pomocník na Lexionu 600 u jednoho z největších zprostředkovatelů a službařů tady v ČR. Bohužel po této zkušenosti jsem to celé chtěl vzdát, jelikož jsme byli jen otroci co si za práci ještě platí. Následující rok se mi ozval majtel nedaleké farmy a já měl pocit že jsem našel pracovní ráj. Byl mi přidělen Lexion 600 a já na něm odjel sezónu 2011 a 2012 (Slovensko, Polsko, Česko), vše fungovalo až neuvěřitelně dobře, poté byl bohužel prodán na Ukrajinu a už pro mě zkrátka nebylo místo. Tady jsem chvíli jel i kukuřice a navážel kejdu k aplikátoru. Rok 2013 byl docela nešťastný, ikdyž to zezačátku vypadalo velice slušně. Shodou okolností v tom měla prsty společnost pro kterou jsem odjel žně 2010. Rozebírat to nebudu, jen napíšu že ze slibované práce a kombajnu nakonec nebylo nic a to jsme se dozvěděli asi 14 dní po výjezdu prvních kombajnů, kdy Slovensko jelo naplno. No a letos ještě nic ve výhledu nemám, je celkem brzo.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod slava » 13 úno 2014 17:10

. V zemědělství mám praxi přes rok v rostlinné výrobě, 4 sezóny na kombajnu ve službách (NH CX, následně 3 sezóny na Lexionu 600). tohle jsou tvoje slova 4 sezony + 3 sezony je 7 let + 1 rok na cestách po evrope je 8 let minus 23 let veku je nastup na první sezonu v kombajnu je 15 let veku

Příspěvky: 14
Registrován: 18 úno 2010 23:30

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod Fastrac3220 » 13 úno 2014 18:56

Aha takto. V závorce jsou napsány stroje se kterými jsem jezdil. Před to CX jsem měl napsat 1 sezóna aby to bylo jasné. Mám odjeté 4 sezóny. 1 na CX a 3 na Lexionu

Příspěvky: 6
Registrován: 10 črc 2013 21:53

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod Ondřej Adamčík » 02 bře 2014 19:55

Zajímalo by mě zda někdo nemá zkušenost - nebo neví o možnosti (práce v sadech, vinicích na jihu Moravy) na léto (brigáda) s možností ubytování ?
Studuju gympl, pracuji v NETISu a snad jednou budoucí agronom.

Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2014 23:05

Re: Zaměstnání - poptávka

Příspěvekod vojta0202 » 02 kvě 2014 22:12

Když už je to tady, taky to zkusím.
Hledám trvalou práci nebo brigádu v zemědělství, nejlépe jako řidič v RV, nebráním se ale žádné práci.

Momentálně si přivydělávám/živím se podnikáním-obchodní činností (prodej na internetu) s čímž chci ale momentálně skončit a dělat to co jsem vždycky chtěl- zemědělství.
Je mi 19 let, právě končím střední zemědělskou školu v Opavě obor agropodnikání maturitní zkouškou. Ano jsem absolvent, ale.....

co se týče práce se zemědělskou technikou, tak vlastně už ve školce jsem se vozil v traktoře i ostatních strojích a to mi zústalo přes základku i střední, v zemědělské praxi a hlavně v okolí strojů se pohybuji aktivně asi 4 roky, jsem učenlivý, mám Ř.P. skupiny B a T. Mám rád práci venku, hlavně na poli a se zvířaty, jsem sice docela chytrý (vždycky jsem byl ve škole mezi těmi lepšími ve třídě) ale dál studovat nechci jelikož mám názor takový, že vysokoškoláků je moc (na pracáku asi 40 000) a stejně většina z nich není použitelná v praxi a když chce být člověk bohatý tak vysokou nepotřebuje :wink: Mám rád fyzickou práci, nebojím se špíny ani hnoje a vždy jsem rád když můžu pracovat v zemědělství nebo v zednictví (zatím brigádně poslední 4 roky)

Zkušenosti z praxe - práce hlavně s traktorem od Z 5211 až po nejmodernější a největší JD (orba, doprava, příprava půdy,...) a pak samozřejmě práce kolem zvířat s videlmi apod.

V zemědělství se orientuji a mám k tomuto oboru velmi blízko celý život. Před 3 týdny jsem se zúčastnil celostátní soutěže, na kterou jsem byl vybrán pedagogy naší školy, celkově jsem se umístil na 9. místě (z 26 účastníků) a čtvrtý v jízdě zručnosti s traktorovou soupravou: Soutěž středních zemědělských škol
v odborných dovednostech - http://www.szes-olomouc.cz/frames/Akce/ ... ky2014.pdf

Co se týče mé osobnosti: jsem flegmatik, nehádám se pokud nejde o vážné věci nebo pokud mi někdo ne**re na hlavu, přeci jen mám nějakou hrdost :D Jsem zodpovědný a vždy se raději 5 krát zeptám na stejnou věc než abych udělal něco špatně. Jako negativum u sebe vidím to, že jsem dost sobecký :D

Bydlím v okrese Frýdek-Místek ale kvůli studia a podnikání nalítám týdně stovky kilometrů po celém Moravskoslezském kraji, mám vlastní auto, takže není problém za práci přijet nebo se přestěhovat.

Kdyby měl tedy nějaký zaměstnavatel zájem, budu rád když se ozve nebo kdybyste někdo o něčem věděli, budu vděčný za každou radu nebo informaci :)

Rád zodpovím na případné dotazy mailem (vojta.pniok@email.cz) nebo na tel. čísle 728 114 514

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků