Autoskola

Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2013 18:02

Autoskola

Příspěvekod Lukáš Mareš » 13 úno 2014 21:47

Zdravím, je to spíše taková anketní otázka, ale zajímalo by mě kdo z vás musel při závěrečných zkouškách v autoškole couvat s valnikem? Mě čekají 18.2., tedy v úterý a my k tomu abysme udělali řidičák musíme zacouvat do pravyho úhlu a potom kousek rovně.

Díky za případné odpovědi.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Autoskola

Příspěvekod tele » 13 úno 2014 21:51

Z těch dříve narozených asi všichni :mrgreen:

Příspěvky: 22
Registrován: 13 čer 2011 12:37
Bydliště: Zábřeh

Re: Autoskola

Příspěvekod Mortivore » 13 úno 2014 22:38

Zdravím, závěrky jsem dělal v červnu 2013 se Zetorem 5511 a taky jsem couval do pravého úhlu a do branky :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Autoskola

Příspěvekod pfernet » 13 úno 2014 22:41

Asi se couvá všude dělal sem to na Zetoru tušim 6711 a docela sem se nadřel bez toho posilovače :lol: :lol:

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Autoskola

Příspěvekod georget91 » 13 úno 2014 22:48

Tak já jsem couval tak před 4 lety, kdy jsem netušil, že se to dělá. Postavil jsem se celkem těsně kolem kamionu a když přišel komisař, tak jsem musel couvat. Dal jsem tam zpátečku a normálka rovně couvnul. Následně jsem byl lehce pokárán za to, že jsem nepoužil redukovanou rychlost :lol: Ale dobře, že se to v autoškolách dělá...když občas vidím couvat profi řidiče, tak se nestačím divit - v negativním slova smyslu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Autoskola

Příspěvekod Mr.Equable » 13 úno 2014 23:38

Já sem naštěstí v autoškole necouval. Dělal jsem jen C+E a couvat někde ve městě mi nenechali a někam na plac se jim nechtělo. Je to celkem jednoduchý, pokud na to přijdeš a drobet potrénuješ, pokud máš kde. Ale instruktor by tě měl takové věci naučit, pokud je to vyžadováno u zkoušek. Já sem třeba dostal výtku, když jsem měl couvat s osobákem do řady vozidel a couval jsem na zrcátka. Měl jsem se prý otočit a obejmout spolujezdce, nebo tak něco.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Autoskola

Příspěvekod Brano » 14 úno 2014 01:07

Ja som robil 10/2011 a s vlekom som nejazdil :roll: S odstupom času toho troška ľutujem...s 1 nápravovým problém nemám, s 2 som nemal česť ešte. Inak na skúškach som sa ani do mesta nedostal a to som sa na to vyslovene tešil ako sa na 70tke Zetore povozím po meste a nič :cry:
Inak k tomu cúvaniu spätné vs. spolujazdec...myslím že každý by mal robiť podľa seba to, čo je pre neho výhodnejšie. U mňa jednoznačne zrkadlá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Autoskola

Příspěvekod bold » 14 úno 2014 07:58

nejlépe se učilo couvání s vlekem v PV3S. Každý špatný pohyb volantu byl vykoupen dřinou při kontra. Ale jak již bylo řečeno, pokud to vyžadují při zkouškách, tak je věcí instruktora aby naučil. Osobně jsem na zkouškách necouval, papíry na vlek jsem získal dvouletou praxí C. Ale troufnu si tvrdit že ty dva roky byly dost dlouhá doba abych se naučil couvat i s podvalníkem P-50. Přístup zaměstnavatele byl víc jak pozitivní, kdykoliv jsem mohl zapřáhnout a couvat v areálu dle libosti.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Autoskola

Příspěvekod Martis » 14 úno 2014 11:23

Na svou závěrečnou jízdu si pamatuju spíš s humorem, jel jsem jako poslední a samozřejmě komisař chvátal na oběd, tak jsem couval jen kousek rovně a poté mě pospíchavě naváděl přes město k němu domů, dvakrát jsem musel v kopci zastavit a rozject se ( rozjezd pomocí ruční a pak nožní brzdy ), byla to kravina, ale chtěl to po mě. Zastavil jsem před jeho barákem, kde se sotva dalo project a nakonec mě pokáral, že jsem mu zastavil před vjezdem do garáže :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2013 18:02

Re: Autoskola

Příspěvekod Lukáš Mareš » 14 úno 2014 12:23

pfernet: my naštěstí máme posilovač na všech traktorech, ale na jednom moc nefunguje, chvíli jde a chvíli nejde

Samozřejmně, že instruktor (v mém případě instruktorka :D ) má naučit, mě to naučila, ale ptal sem se taky proto, že bývalí spolužáci co jsou na učnáku, tak nemusejí prý při závěrečkách couvat, jen kdo chce. Jinak děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Autoskola

Příspěvekod poulm » 14 úno 2014 18:46

Celkem považuji za nešťastné řešení, že znovu zavedli skupinu "T" jako povinnou od 19. ledna loňského roku, pokud chce někdo řídit traktor.
Přitom nikde v Unii tato skupina není uznávaná,tedy aspoň o tom nevím.
Dále se dá tato skupina získat už v 17ti letech a když to vezmu do extrému,tak s touto skupinou lze řídit i tu největší traktorovou soupravu o celkové váze větší než plně naložený kamion.
Do dnes nevím,co tím chtěli pantátové na hradě vyřešit.
Někde se to už tady loni probíralo.
Nicméně u nás v pohraničí taky pár lidí splakalo,když si chtěli s majorem zajet do Polska pro levné uhlí a tam je někde stopla kontrola drogowa a bylo vymalováno.Poláci také neberou naší skupinu "T".
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Autoskola

Příspěvekod georget91 » 14 úno 2014 22:16

Co se Polákům nelíbí na "T" ? Protože já taky občas zavítám k severním sousedům (mám to k nim 1km a pole přímo na hranici) a nenapadlo mě, že by s našim Tčkem mohl být problém. Vlastním totiž jen skupiny B, T.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Autoskola

Příspěvekod pfernet » 14 úno 2014 23:23

Tak teď mi někdo vysvětlete Proč? sem si musel do konce roku vyměnit řidičák aby byl podle norem EU když ty skupiny jsou pořád stejně jako na starym a ještě snima nesmim po EU jezdit protože ty skupiny někdo neuznává. To si mam jít jako pro nějakej dodatek nebo co abych mohl jezdit s traktorem po EU? To zase bude nějakej úřední zmetek a něčí plná kapsa :twisted:

Příspěvky: 22
Registrován: 13 čer 2011 12:37
Bydliště: Zábřeh

Re: Autoskola

Příspěvekod Mortivore » 15 úno 2014 00:20

Čemu se pořád divíte ? Žijeme přece v Čr :lol: :lol: :lol:

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků