Zelený úvěr od Primagry

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Jenda Kortán » 21 úno 2014 11:29

Kdo využíváte tzv. zelený úvěry od výkupů, jak přesně to funguje a jak moc je to nakonec pro sedláka nevýhodné? Zatím o tom jen přemýšlím a někdy příští týden se půjdu poptat a případně i podepsat, ale rád bych dopředu věděl s čím mám počítat.

Zatím díky Jenda

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Rolník74 » 21 úno 2014 12:45

Nejlepší je mít svoje prachy,ty do toho investovat a potom po žních inkasovat.Ono je to smutný,když vozíš do výkupu a potom fakturuješ a příjde ti po zápočtu půlka!!U nás je to tak,že uzavřu smlouvu na nějaké množství komodit(pokud se nepodepisuje ihned i cena,tak je jedno jestli to přesně dodržíš) a potom beru postřiky a pod.Po žních navezu na silo a prodám podle ceny buď všechno nebo jenom tolik abych splatil to co jsem si nabral.Např.loni jsem neprodal potravinu nejvyšší kvality za 3900kč a prodal ji nyní za 4500kč!!Co prodám do konce června následujícího roku,tak neplatím skladování.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Mr.Equable » 21 úno 2014 13:32

Já o žních navozim do "výkupu" vše co sklidím. Po žních když se uklidní práce, tak se s předsedou sejdu a domluvíme se, co sem navozil, jaká to byla kvalita a ostatní náležitosti a řeknu mu jestli chci něco prodat hned, nebo až déle. Během roku si nechám od nich dělat chem.ochranu a popř.nějaké služby,beru tam naftu a osivo. na konci roku mi přijde faktura za služby a jsme si kvit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod neznalek » 21 úno 2014 13:39

Mr.Equable píše:Já o žních navozim do "výkupu" vše co sklidím. Po žních když se uklidní práce, tak se s předsedou sejdu a domluvíme se, co sem navozil, jaká to byla kvalita a ostatní náležitosti a řeknu mu jestli chci něco prodat hned, nebo až déle. Během roku si nechám od nich dělat chem.ochranu a popř.nějaké služby,beru tam naftu a osivo. na konci roku mi přijde faktura za služby a jsme si kvit.


To asi nevozíte do Kaznějova, z tech tahám peníze ještě nyní :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Jenda Kortán » 21 úno 2014 14:50

Hmm jasně,

jde mi o to, za jakou cenu jim to obilí, za postřiky a hnojivo, budu prodávat, jestli za normální, aktuální cenu na trhu, za kterou bych jim to prodal i kdybych od nich nic neměl. Abych zkrátka nebyl nucený jim to prodat za nějakou poníženou nevýhodnou cenu.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Rolník74 » 21 úno 2014 14:59

Jenda Kortán píše:Hmm jasně,

jde mi o to, za jakou cenu jim to obilí, za postřiky a hnojivo, budu prodávat, jestli za normální, aktuální cenu na trhu, za kterou bych jim to prodal i kdybych od nich nic neměl. Abych zkrátka nebyl nucený jim to prodat za nějakou poníženou nevýhodnou cenu.

Je otázka,kdy je cena výhodná!!Někdy o žních jindy až na jaře...u Andreje s tím problém nemám,jakmile jim tam navozím,tak jim je jedno,kdy to profakturuju.Do měsíce půjdu podepisovat smlouvu,tak uvidím jakou nabídnou aktuální cenu.Loni jsem s řepkou prodělal,nabízeli v březnu 10500 a o žních jsem prodával za 8000 a při 30t už to bylo znát!!Pšenice loni to samé,v březnu na smlouvu 5800 a o žních 3900!!!Postřiky si cenu zjisti na e-agro.cz aby jsi byl v obraze.Jinak veškeré info k postřikům na agromnual.cz.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Jenda Kortán » 21 úno 2014 15:55

A je to tak, že výkupní cena je vždy stejná jako na plodinové burze? V tomhle se nevyznám prakticky vůbec, ale údajně se výkupní cena řídí cenou na burze. Když jsem to zadal do vyhledavače tak jsem našel nějakou plodinovou burzu v Brně a tam toto: http://www.pbb.cz/files/Dokumenty/PBB%2 ... 2%2018.pdf

Tak jenom jestli se jedná o cenu, za kterou bych komodity prodal dneska, nebo jestli je to ještě nějak jinak?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Mr.Equable » 21 úno 2014 16:26

neznalek píše:To asi nevozíte do Kaznějova, z tech tahám peníze ještě nyní :lol:


Do Kaznějova to nevozím, je to dost z ruky. Dříve jsme to vozili do Kralovic, ale neplatili. Tak jsme přešli jinam. Zatim nebyl problém. Většinou max do dvou měsíců mám peníze. Někdy i dříve, když potřebuju honem.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod tele » 21 úno 2014 20:47

Jenda Kortán píše:Hmm jasně,

jde mi o to, za jakou cenu jim to obilí, za postřiky a hnojivo, budu prodávat, jestli za normální, aktuální cenu na trhu, za kterou bych jim to prodal i kdybych od nich nic neměl. Abych zkrátka nebyl nucený jim to prodat za nějakou poníženou nevýhodnou cenu.

Přepokládám, že budeš dodávat do Milína, tam se dá dobře domluvit s Romanem Procházkou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod neznalek » 21 úno 2014 22:34

Mr.Equable píše:
neznalek píše:To asi nevozíte do Kaznějova, z tech tahám peníze ještě nyní :lol:


Do Kaznějova to nevozím, je to dost z ruky. Dříve jsme to vozili do Kralovic, ale neplatili. Tak jsme přešli jinam. Zatim nebyl problém. Většinou max do dvou měsíců mám peníze. Někdy i dříve, když potřebuju honem.


Já vozím odjakživa do Kralovic, všechny tam známe. S Kaznějovem a Blovicema je to jedna firma, loni sem jim prodal ve zních psenici za 4800 krmnou, ječmen za 4600, proto sem jim asi nechce platti, nic na me nemaji :D . Bokem vozím jen oves a řepku do TRIOD. Letos snad koupim poskliznovku tak se na ně budu moct vyprdnout uplně

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Mr.Equable » 21 úno 2014 23:35

Já vozím do Štichovic. Na podzim mi nabídl ječmen za 3900 a krmnou pšenici za 4200.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Rolník74 » 22 úno 2014 07:57

Mr.Equable píše:Já vozím do Štichovic. Na podzim mi nabídl ječmen za 3900 a krmnou pšenici za 4200.

A jak to vidíte letos?Pokud to půjde takhle a už nenastane žádný zdržení,tak budou žně koncem června!Pamatuji před cca šesti sedmi lety mlátili jezevci ozimý ječmen 21.6.!!!A to jsem 400m nad mořem!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Mr.Equable » 22 úno 2014 08:27

Letos zatím nevidím nic :) teď v týdnu půjdu hodit ledek. Porosty jsou zatím solidní, akorát řepka je nic moc, snad se ale vzpamatuje. My jsme něco přes 500mnm.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod neznalek » 22 úno 2014 14:12

Mr.Equable píše:Já vozím do Štichovic. Na podzim mi nabídl ječmen za 3900 a krmnou pšenici za 4200.


Štichovice ale strhnou za manipulace, ne (bežné + uskladnění pokud neprodáte hned)? Když jsem slyšel jak tam chlapi pri odvozu od kombajnu tráví i tři hodiny než je odbaví, tak jsem se už nezajímal dále....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Mr.Equable » 22 úno 2014 20:18

Letos mi strhával za manipulici poprvé, ale mam pocit, že jen u toho co vozili na ovčín sušit. s tim čekáním je to jak kdy. Nejdýl sem tak čekal asi hodinu a půl, protože tam předemnou přijeli 3 kamiony a já měl mokřejší. Děda tam vozil už nějakejch let přede mnou a nikdy žádný problémy nebyli a soused tam vozí taky a neztěžuje si.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Jenda Kortán » 27 úno 2014 09:40

Ahoj,

takže, včera jsem měl audienci u obchoďáka Primagry. Pro jistotu jsem si vzal jako posilu manželku, která to přeci jen s těma prachama a smlouvama umí líp :D, no a nakonec jsem to tam hned i podepsal. Nějak extra nevýhodné mi to nepřipadá. Jediné co, ale to už je jasné z názvu Zelený úvěr, že z té ceny osiva a chemie co od nich odeberu, zaplatím po žních úrok 0,5% za měsíc. Jinak obilího jim musím prodat za tolik kolik jsem si odebral + teda ten úrok. Zbytek jim můžu prodat taky hned a nebo nechat na skladě a prodat jim a teď nevim přesně, ale myslím že do května následujícího roku. Pokud to chci zpět a prodat někomu jinému, tak zaplatím relativně rozumné peníze za vyčištění a manipulaci. Takže asi tak bych to okecal, že jsem se upsal Andrejovi :D

Jenda

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod zdeni » 28 úno 2014 23:00

a za jakou cenu vykoupí to je ve smlouvě už ted
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Rolník74 » 14 bře 2014 09:18

Jenda Kortán píše:Ahoj,

takže, včera jsem měl audienci u obchoďáka Primagry. Pro jistotu jsem si vzal jako posilu manželku, která to přeci jen s těma prachama a smlouvama umí líp :D, no a nakonec jsem to tam hned i podepsal. Nějak extra nevýhodné mi to nepřipadá. Jediné co, ale to už je jasné z názvu Zelený úvěr, že z té ceny osiva a chemie co od nich odeberu, zaplatím po žních úrok 0,5% za měsíc. Jinak obilího jim musím prodat za tolik kolik jsem si odebral + teda ten úrok. Zbytek jim můžu prodat taky hned a nebo nechat na skladě a prodat jim a teď nevim přesně, ale myslím že do května následujícího roku. Pokud to chci zpět a prodat někomu jinému, tak zaplatím relativně rozumné peníze za vyčištění a manipulaci. Takže asi tak bych to okecal, že jsem se upsal Andrejovi :D

Jenda

Tak to mě přijde dost tvrdý!!Já mám na osiva,hnojiva a chemii "odloženou splatnost" do 31.8.2014!!Úrok žádný a ještě jsem si vyjednal 15% slevu na postřiky.Co se týká ceny,tak tam se neupisuji,protože při mé výměře je velké riziko případného nesplnění.Ale pšenici potravinu A jsem prodal v půlce ledna za 4600kč/t(o žních nabízeli 3900,- za uskladnění jsem neplatil nic) a řepka je nyní malinko přes deset.Co se týká dalšího vývoje cen,tak myslím,že velkou roli sehraje počasí(srážky,pozdní mráz) a taky situace na Ukrajině!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod poulm » 14 bře 2014 20:01

Hele, úvěr je pořád úvěr a ať se ti to zdá být výhodné jak chce,tak pořád potřebují vydělat oni na tobě a ne ty na nich.

Kamarád měl sjednané něco podobného, ale vydrbali ho tím, že mu všechnu pšenici strčili do krmné a přitom měl plné parametry potraviny, takže bacha na to, nikdy nic není tak růžové jak vypadá. V dnešní době se dá ďáblu upsat velmi rychle a pak zbydou jenom oči pro pláč.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Re: Zelený úvěr od Primagry

Příspěvekod Jenda Kortán » 16 bře 2014 20:54

No je to tak. Úvěr je pořád úvěr, taky to nedělám s kdo ví jakou radostí, ale začal jsem vloni v září, úplně od začátku a bez ničeho a bohatě stačilo to co jsem do toho musel vložit z kapsy, alespoň manželce určitě :D a tak jsem rád, že alespoň náklady od podpisu smlouvy do žní, nemusím vydávat cash.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků