Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Jenda Kortán » 16 bře 2014 21:12

Ahoj,

ne že bych se musel za každou cenu bavit o politice, ale viděl jsem náhodou dnešní pol. debatu na Primě, celou věnovanou zemědělství http://play.iprima.cz/partie/partie-1632014 A tak mi to nedá abych se Vás nezeptal: Jak na Vás působí ministr Marian Jurečka? Navíc sám hospodaří a tak byste ho někdo mohl znát i osobně. Nechci vypadat jako naivka, ale přijde mi jako celkem slušnej člověk se znalostmi z praxe. A druhá otázka: Co očekáváte od nového období 2015-2019?

Díky Jenda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod bold » 16 bře 2014 21:35

no prý je to hrozný poctivec (bez ironie) dělá se mnou jeho bývalý spolužák. Všechno musí mít vpořádku. ale to je zdroj JPP
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod neznalek » 16 bře 2014 22:18

p. Jurečka na mne zatím zanechal dobrý dojem. Navíc po dost dlouhe době je to na tomto postu člověk, který alespon ví, ze krava je chlupatá a jablka nerostou v supermarketu :idea:

Příspěvky: 18
Registrován: 13 led 2014 19:16

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod ValsorajL » 17 bře 2014 11:00

Na dnu otevřených dveří na Mendelce se jím velmi vychloubali, že pochází od nich z oboru Fytotechnika.

Snad se bude čím chlubit i za 4 roky. :D

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod miki » 18 bře 2014 17:34

No nevím pánové, ale u mě si to podělal podporou změn na obilnici Evropy - Ukrajině. Pokud by šla Ukrajina do EU, tak nikdo nemůž konkurovat jejich intenzivnímu hospodáření doplněného moderními stroji a technologiemi. Z toho by sem měl hrůzu.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod poulm » 19 bře 2014 08:25

Pokud se do politiky náhodou dostane poctivý člověk co myslí i na lidi, tak tam dlouho nebude.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod bold » 19 bře 2014 17:20

bohužel máš pravdu- já doufám že se jich tam najde víc a dokážou zmrdismus vymýtit. Ale já jsem věčný optimista a věřím v dobro 8) :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod rakosniklubomir » 21 bře 2014 00:54

Pánové,byl jsem na setkání s ním pořádaném ASZ.Dělal na mne dobrý dojem,má v úmyslu rušit různé zbytečnosti/návrh Tomanovy vyhlášky o prodeji ze dvora-max.200 kg obilí,1000kg brambor atd.(Vytknul bych mu jen zatím slabou podporu redistributivních plateb na prvních 89 ha.Že jsou proti Velebovci a jezedáci a chce zasypat příkopy.Ty ovšem jsou dány už jen tím,že jsme si svůj majetek vzali a nenechali předsedům k volnému užití/či zneužití/.Tak to prostě je,já se o své soudil,mnozí z Vás také,tak společnou řeč s družstevníky a Velebou prostě nenajdeme.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod tomous » 21 bře 2014 09:58

No mě p. Veleba a spol. dostali tím,že prohlásili o případném vypořádání restitucí,že by to bylo pro mnoho JÉZÉDÉ likvidující!!! Od té doby ho nemůžu ani vidět! Jinak Jurečka zatím dobrý.

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod rakosniklubomir » 22 bře 2014 22:19

Dobrý večer,pánové kdo budete v pondělí 31. na Techagru, tak tam bude od 13 hod. seminář na téma rodinné farmy tak kdo budete mít zájem,můžete přijít podpořit.Podrobnosti ještě zjistím.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Rolník74 » 23 bře 2014 14:49

tak náhodou v pondělí budu,tak se zastavíme...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod farmarpetr » 15 kvě 2014 22:37

Tak se nám pan Jurečka pěkně vybarvil. Před volbami plno řečí jak bude KDU-ČSL podporovat drobné zemědělce, život na vesnici, drobné podnikatele…
A nyní? Nejprve Jurečka zavrhl redistributivní platbu (něco jako zvýšený SAPS na prvních 89 ha). Při tomto kroku se oháněl řečmi jak to drobným zemědělcům vynahradí v II.pilíři (PRV). No a když teď čtu návrh struktury PRV na další období, ať hledám jak hledám tak tam nikde nevidím jakoukoliv podporu pro menší zemědělce. Naopak vše je nastaveno právě pro ty velké zemědělské firmy. Všimli jste si jak utichl rozruch kvůli znovuotevření církevních restitucí? Pěkný politický obchod ne? Ministerstvo zemědělství bude běžet dle Babiše a ten za to zařídí nerušený průběh církevních restitucí. Takže Jurečka se docela rychle stal Babišovou loutkou.

Lidi z Babišova impéria jsou dosazováni na nejrůznější místa na všech úrovních. Nejhorší je, že to většině lidí vůbec nevadí, naopak popularita ANO stoupá a dle průzkumů jsou na prvním místě. To opravdu nikomu nedochází k jakému prů..ru to tady spěje?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod medulin » 15 kvě 2014 22:55

farmarpetr píše:Tak se nám pan Jurečka pěkně vybarvil. Před volbami plno řečí jak bude KDU-ČSL podporovat drobné zemědělce, život na vesnici, drobné podnikatele…
A nyní? Nejprve Jurečka zavrhl redistributivní platbu (něco jako zvýšený SAPS na prvních 89 ha). Při tomto kroku se oháněl řečmi jak to drobným zemědělcům vynahradí v II.pilíři (PRV). No a když teď čtu návrh struktury PRV na další období, ať hledám jak hledám tak tam nikde nevidím jakoukoliv podporu pro menší zemědělce. Naopak vše je nastaveno právě pro ty velké zemědělské firmy. Všimli jste si jak utichl rozruch kvůli znovuotevření církevních restitucí? Pěkný politický obchod ne? Ministerstvo zemědělství bude běžet dle Babiše a ten za to zařídí nerušený průběh církevních restitucí. Takže Jurečka se docela rychle stal Babišovou loutkou.

Lidi z Babišova impéria jsou dosazováni na nejrůznější místa na všech úrovních. Nejhorší je, že to většině lidí vůbec nevadí, naopak popularita ANO stoupá a dle průzkumů jsou na prvním místě. To opravdu nikomu nedochází k jakému prů..ru to tady spěje?


Velice dobrý postřeh. Jurečka zklamal hodně lidí, doufám, že to v příštích volbách pozná!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod neznalek » 16 kvě 2014 00:18

farmarpetr píše:Tak se nám pan Jurečka pěkně vybarvil. Před volbami plno řečí jak bude KDU-ČSL podporovat drobné zemědělce, život na vesnici, drobné podnikatele…
A nyní? Nejprve Jurečka zavrhl redistributivní platbu (něco jako zvýšený SAPS na prvních 89 ha). Při tomto kroku se oháněl řečmi jak to drobným zemědělcům vynahradí v II.pilíři (PRV). No a když teď čtu návrh struktury PRV na další období, ať hledám jak hledám tak tam nikde nevidím jakoukoliv podporu pro menší zemědělce. Naopak vše je nastaveno právě pro ty velké zemědělské firmy. Všimli jste si jak utichl rozruch kvůli znovuotevření církevních restitucí? Pěkný politický obchod ne? Ministerstvo zemědělství bude běžet dle Babiše a ten za to zařídí nerušený průběh církevních restitucí. Takže Jurečka se docela rychle stal Babišovou loutkou.

Lidi z Babišova impéria jsou dosazováni na nejrůznější místa na všech úrovních. Nejhorší je, že to většině lidí vůbec nevadí, naopak popularita ANO stoupá a dle průzkumů jsou na prvním místě. To opravdu nikomu nedochází k jakému prů..ru to tady spěje?



souhlas, s novou pětiletkou se nic zásadního nemění...akorat přibude dalších buzerací :cry:

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod tomous » 16 kvě 2014 07:07

Ku.va a ani podporovat chov skotu se jim nechce.......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod bold » 16 kvě 2014 07:45

Hoši hoši... Vy jste ještě nepochopili jak funguje dotační politika? Franta z horní dolní potřebuje finanční pomoc, tak zavolá známému a ten známý obejde vládu a vláda schválí podporu právě té oblasti kde franta z horní dolní působí. S tím plánem se sveze i několik "normálních" zemědělců ale hlavně Franta, ten má plný počet bodů (dělá to i na kšeft) a čerpá neskutečné částky a jak je známo peníze dělají peníze. Podpora menších farem je passe, páč by se bývalým komunistickým pohlavárům zmenšil vstup do jejich firem získaných po revoluci divnou privatizací a mají kamarády právě nahoře. Ti kdo vládli před 89 politickou mocí, vládnou dál (prostřednictvím svých rodin a známých) mocí finanční. Obyčejný sedlák je zde spíše na obtíž, ale je trpí ho, neboť se hájí potřebou všech zemědělců.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod farmarpetr » 16 kvě 2014 13:02

bold píše:Hoši hoši... Vy jste ještě nepochopili jak funguje dotační politika? Franta z horní dolní potřebuje finanční pomoc, tak zavolá známému a ten známý obejde vládu a vláda schválí podporu právě té oblasti kde franta z horní dolní působí. S tím plánem se sveze i několik "normálních" zemědělců ale hlavně Franta, ten má plný počet bodů (dělá to i na kšeft) a čerpá neskutečné částky a jak je známo peníze dělají peníze. Podpora menších farem je passe, páč by se bývalým komunistickým pohlavárům zmenšil vstup do jejich firem získaných po revoluci divnou privatizací a mají kamarády právě nahoře. Ti kdo vládli před 89 politickou mocí, vládnou dál (prostřednictvím svých rodin a známých) mocí finanční. Obyčejný sedlák je zde spíše na obtíž, ale je trpí ho, neboť se hájí potřebou všech zemědělců.



Akorát, že v tomhle kocourkově to Franta dotáhl k dokonalosti. Franta už nepotřebuje volat známému, který bude obcházet vládu. Franta se totiž stal členem vlády a možná se mu podaří být i premiérem. A davy poddaných tomu ještě nadšeně tleskají.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod bold » 16 kvě 2014 14:56

ty myslíš jiného frantu. A zrovna tomuto fandím :lol: začal v tom klidném rybníku dělat pořádky. Už ve starém římě věděl vládce že musí dát lidem chléb a hry. Naši vládci (mimochodem námi zvolení) jsou krátkozrací, urvat co nejvíc pro sebe a hned, kdyby to dělali pomaloučku dle hesla "Nemusí pršet,stačí když kape." Tak mají klid, ovšem to oni ne, když jim někdo řekne svůj názor tak ho zfackují (mimochodem taky bych toho převraceče kabátů rád viděl vyset) rozkrádají co ještě rozkrást jde. Ovšem jelikož jsou to přizdisráči tak to řeší přes lobisty. Furt mají málo, osobně bych byl pro aby se jejich plat odvíjel podle státního rozpočtu, jste v mínusu, máte minimum, stát je v plusu tak mějte klidně milionové platy. Daňové přiznání před vstupem do politiky (rozšířené na celou rodinu) a drobnohled- všechno přiznat. Politik by byl povinnen dokazovat jak nabyl majetek, nedoložíš- hurá zabavit a stát má domy,auta,doly,města.
Každopádně nynější politická scéna je výsledkem nespokojenosti lidí s vládnoucí garniturou v minulosti. Politici mají štěstí že náš národ je národ přizdisráčů, stačí zlikvidovat rodící se vůdce a zbytek jsou poslušné ovce které budou brblat ale nic neudělají. Provázanost státní moci je až neuvěřitelná.
Můj názor ohledně zemědělské politiky jest tento
1, Maximální podpora malých farem
2, Podpora větších podniků (většinou nástupců místních JZD) pouze v návaznosti jejich spolupráce s menšími farmami. Nespolupracuješ s drobnými tak si holt musíš vystačit taky sám. Většina malých nemá šanci prodat či uschovat svou produkci, neboť sklady "zprivatizovaly" větší podniky o jejichž vniku se vykládají báchorky, tudíž pokud chtějí šáhnout na dotace tak by musely spolupracovat.
3 malou farmou je u mně rodinný podnik obhospodařující kolem 50ha orné a 100ha luk, samozřejmě čím menší rozloha tím větší podpora, a naopak. Podniky nad 1000ha by se sice rozrobili ale menší by měli výhodu, protože rozbít 1000ha na 50ha farmy je dost nemožné pro větší podniky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Pazdera » 16 kvě 2014 20:48

Bohužel je to jak píše bold. Jsme stádo ovcí co si nechá všechno líbit a podle toho to tady taky tak vypadá. Navíc, když vidím, že nejlépe jsou na tom podniky,které vlastní bolševici, kteří si vozí zadky v drahých autech a normální soukromí zemědělci musí dřít ve dne v noci aby byli schopni vůbec přežít tak je mi z toho zle.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod farmarpetr » 16 kvě 2014 21:40

Bolde, rád bych se mýlil, ale obávám se, že ten Franta, kterého já myslím a ty mu fandíš nesdílí ani jeden ze tvých názorů na zemědělskou politiku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod bold » 17 kvě 2014 09:00

aby to nebylo pochopeno blbě, já mu fandím coby funkce metla. Je zatím jedinný který začal vytahovat kostlivce ze skříní a začíná se nad někým stahovat mračno. Doufám že to dotáhne dokonce, avšak skutečnost bude nejspíše jiná, zapadne do stáda, dostane držhubné (což vzhledem k jeho majetku bude masakrózní) či mu přijde fotka rodiny s přibalenou municí a bude po zametání. Jinak má popora není, neboť zde opravdu podpora mladých farem na úkor velkých korporací nehrozí.
P.S. Má volba padla na jinou hlavu :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod farmarpetr » 17 čer 2014 21:41


Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod neznalek » 17 čer 2014 21:49

ted jsem tento článek dočetl na ASZ, pekně napsáno

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Pjetr » 17 čer 2014 22:35

Jak můžete s tímto článkem souhlasit. To je naprostá demagogie. Ten článek napsal naprostý idiot a takový co by chtěl pobírat dotace na louky, bez dobytka. Stačí si přečíst takovou perlu, že ovce má jehňata dvakrát až třikrát do roka. Panebože zemědělci budou muset mít celou jednu krávu na 2,5 ha. Na 2,5 ha se uživí kráva i veku bez umělých hnojiv a ještě zbyde. Znám spoustu chovatelů a nikomu nebude to zvýšení dobytčích jednotek vadit. Vadit může jen některým pobíračům dotací co lízaly spodní hranici zatížení, aby mohly brát dotace na LFA a agroenvi.
Sám mám přes 100 krav bez TTP základního stáda bez eka, ale nehnojím umělými hnojivy na 180 ha, ještě loni na 150 ha. Kromě 7 ha orné, vše v TTp. Nemám problém s uživením. Zrovna dnes jsem byl s jedním ekologickým zemědělcem (na 60 ha, 40 krav základního stáda) a ten prohlásil, že se vždy říkalo na 1ha patří 1 kráva. To už by někde mol být problém uživit, ale 1 kráva na 2,5 ha ne.
Tenhle článek mi nadzvedl žaludek.

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Pjetr » 17 čer 2014 22:43

Jak znovu čtu článek, tak pán i když tam má napsáno, že ovce má jehňata 2-3x ročně, pouze myslí, že ovce má 2-3 jehňata ročně. Chovů s odchovem přes 2 jehňata na ovci, zase tak moc není, to už patří, k velmi dobrým výsledkům.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod neznalek » 17 čer 2014 22:43

Me se to zvýšení zatížení taky nedotkne, jsou tam perly ...jak píšete, jehnata 2x- 3x do roka, pestování zvířat a pod. Ale v globale jsem to vzal tak, že u nas se dale vše naopak (ostatně jako vzdy) nez se předem deklarovalo. Dukazem toho bylo žádání přechodných plateb- rozpočet-určení sazeb- aby je nakonec 90% zadatelum zamitli kvuli modulaci, ktera treba v mém případě cinila trojnásobek vypočtené sazby... kocourkov- vse to stálo peníze, zamestnalo lidi- aby se vlk nažral a koza zustala cela.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod tele » 17 čer 2014 22:44

Je to dost tendenčně a hystericky napsané a mezi řádky, zdá se mi, cítím nějaké vyrovnávání si účtů s kýmsi. Já rozděluji zemědělce na schopné a schopné všeho a je jedno, zda SHR, a.s. nebo ZD. Na druhou stranu, je tam několik částí, s kterými se nedá než souhlasit. Nic se nejí tak horké, jako se uvaří a ráno moudřejší večera :wink:

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Pjetr » 17 čer 2014 22:47

O zvýšení zatížení dobytčími jednotkami se mluví již několik let.

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Nový ministr Jurečka a zem. politika 2015-2019

Příspěvekod Pjetr » 17 čer 2014 22:59

S přechodnými platbami mi to bylo vysvětlováno tak, že letos na ně nebyli peníze a nechtěli je vyplácet. Ale kdyby nebyly letos vypláceny, tak by prý nemohly být ani v dalších letech, kdy již na ně má být více peněz. Tak se na ně letos dali jenom nějaké drobné a v dalších letech již bude peněz více.

Mně u nového agroenvi mnohem více vadí návrh max 1,15 VDj pasených zvířat na hektar. To je zase likvidační pro mne.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků