Spolupráce s diplomantem vysoké zemědělské

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Spolupráce s diplomantem vysoké zemědělské

Příspěvekod Buclík » 28 čer 2014 22:19

Ptám se, zda byste měli zájem, aby u vás na statku dělal zdarma praxi a diplomku ve 4.a 5. ročníku vysoké školy nějaký student. Mě, jako začínajícího sedláka(letos třetí žně) rostlináře by taková spolupráce zajímala. Měl by mít řidičák na traktor. Já bych se snažil od něho získat informace, které nemám. Chtěl bych s ním probrat kvalitu půd, stanovení živin v půdě, určení osevních postupů, agrotechniku, zhodnocení výnosů se vstupy, klidně bych mu umožnil na části půdy realizovat jeho návrhy a udělat na tom diplomku. Zajímá má mne, zda i vy byste o to měli zájem. Já tomu říkám získat rozum(vědění) zadarmo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Spolupráce s diplomantem vysoké zemědělské

Příspěvekod bold » 29 čer 2014 09:35

o tomhle jsem uvažoval několikrát. A nejen o tom. Rovněž si pohrávám s myšlenkou spolupracovat na "šílených" projektech pánů akademiků :lol: Ale jedinou podmínkou těchto projektů je zlepšení stavu, ať už se jedná o stav půdy či životního prostředí nebo podmínek pro zvěř kterážto tady taky bydlí. Jsem ochoten obětovat i kousek půdy. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Spolupráce s diplomantem vysoké zemědělské

Příspěvekod Mr.Equable » 29 čer 2014 10:03

Něco takového by nebylo špatné. Spolupracovat s někým, kdo toho ví více než já. Letos mě také čekají 3 žně, něco znám s dob, kdy sem vypomáhal u dědy, něco zjišťuji samostudiem a odkoukávám od sousedů. I kousek půdy by se našel.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků