Vstup nezemědělce do zemědělství

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod poulm » 11 říj 2014 23:07

Nojo,holt se nám příští generace poděkují. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2015 00:19

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod mirek1 » 26 led 2015 00:24

podle mě ztroskotáš na te nejduležitějši věci,prostě dneska neseženeš pudu.jedině koupit ale věř mi že tolik peněz nemaš......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 26 led 2015 08:49

divné, minulý rok jsem koupil 4ha.. letos mám zase cosi rozjednaného......... Bez přispění státu či jiného sponzora.... k tomu rodina.... ale nekouřím, nepiju, neběhám za povětrnýma ženštinama, holt asi mám jiné priority.. :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod poulm » 26 led 2015 10:46

Co se týče kupování nebo pronajímání půd,tak je to lokalita od lokality jiné,resp. podle příležitostí.

Já už také nekouřím,skončil jsem před cca 10ti lety když cigára stály okolo 20kč a piji minimálně a myslím si že jsou to ušetřené obrovské peníze.
Má pár známých co vykouří 1-2krabičky denně + několik lahvinek týdně a jsou věčně na mizině, není se čemu divit, pouze oni se pořád diví a řvou, že mají pořád málo peněz.

Také se chystám na nějaké pozemky,něco už mám rozjednané a myslím si, že je to takový běh na dlouhou trať, být připravený,čekat na příležitosti a každý rok něco přikusovat, jinak to už asi nejde.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Rolník74 » 26 led 2015 14:43

Kupoval jsem ke konci roku a musel jsem dát 10kč/m.Rok předtím stačilo 6kč/m!!Nekouřím,piji Svijany 11° v lahvi,hospoda jednou za čtrnáct dní abych byl v obraze a jsem ve věku,kdy za to ženským platit nemusím :lol: !!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 26 led 2015 14:54

nuž cena jde nahoru, ale to je tlakem investorů kteří si do půdy ukládají peníze, tady se bavíme už přes 10kč za dobrý kup. A za chvilku to bude někde u 15kč, ale do toho nejdu, a doufám že to lidi neprodají nezemědělcům. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod medulin » 26 led 2015 15:08

U nás cena 15-20kč bonita 5-6kč, cena 10kč byla před 5ti lety.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod neznalek » 26 led 2015 15:19

U nás 10-12 kč, před dvěma lety 5 Kč. Překupníci, spekulanti a cizinci 15 Kč a víc. Ovšem Bonity od 1-8Kč

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 26 led 2015 15:29

nikdo neřeší bonitu, pokud nepřijde islám tak je to ideální investice- lepší než zlato. za ty prachy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 26 led 2015 16:06

Taky bych kupoval, ale není co...Až od 20kč a se smlouvou 7 let a dost daleko od stavení. Tady družstvo, když se platil nájem 500kč z ha, přišlo s tím že dá 2000 kč za ha, ale musí podepsat 7let. Jenže si nikdo nevšiml, že v případě výpovědi budou zase platit 500kč. Potom je rozdíl z 10ha dostavat 20tis. nebo 7let po 5tis. Zatím jim to funguje dobře, mají to kluci ,,pěkně,, zakonzervovaný - výpovědi nikdo nedává :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 26 led 2015 18:07

do dvou let bych to měl vydané. Takových smluv jsem už viděl spousty, něco jsem dokázal urvat už ten samý rok co jsem to koupil. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod neznalek » 26 led 2015 18:36

taky Vám připadá, že majitelé pozemků v drtivé většině případů ani neví jak nevýhodné (slušně řečeno) smlouvy mají podepsané? U lidí ve věku 70+ to ještě dovedu pochopit, ale setkávam se s tím čimdal častěji i u mladších vzdělaných lidí, že neví co podepisují a pak si drbou hlavu nebo ten stav vůbec neřeší.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod tele » 26 led 2015 18:46

provit píše:Taky bych kupoval, ale není co...Až od 20kč a se smlouvou 7 let a dost daleko od stavení. Tady družstvo, když se platil nájem 500kč z ha, přišlo s tím že dá 2000 kč za ha, ale musí podepsat 7let. Jenže si nikdo nevšiml, že v případě výpovědi budou zase platit 500kč. Potom je rozdíl z 10ha dostavat 20tis. nebo 7let po 5tis. Zatím jim to funguje dobře, mají to kluci ,,pěkně,, zakonzervovaný - výpovědi nikdo nedává :(

Tak tohle je určitě napadnutelný soudně, odporuje to dobrým mravům 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 26 led 2015 19:06

asi tak :-) dobré mravy, péče řádného hospodáře a další termíny... pro mně je prioritou zájem vlastníka a vždy dělám věci v jeho prospěch, i okamžité změny dle jeho přání. Vlastník je spokojený a já mám jistotu že jinam nepůjde. Když přijde s tím že mu někdo nabízí víc, tak donese smlouvu, já ho upozorním na "kulišárny" a dohodneme se na změně podmínek k oboustranné spokojenosti. Družstva které sází na "odrbání" majitele jsou tu dočasně, věci se mění a pokud si pokazí pověst tak končí, tady už to tak začíná dopadat. Všeho dočasu, jelikož začíná být zvýšený zájem o půdu, tak vychcánci končí.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod kolda91 » 26 led 2015 19:18

U nás se taky téměř nedá nic koupit, cena od 10 Kč, místní družstvo uzavřelo v roce 2009 s některými nájemníky smlouvu o pronájmu na 12 let bez moznosti výpovědi a za směšný nájem a s předkupním pravém pro ne.
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 26 led 2015 19:43

Kdyz se druzstvo sekne, tak ma vlastnik smulu. Vim to z vlastni zkusenosti. Vy to musite dat soudu, vse dokazovat budete platit advokata, soudy...a oni si budou uzivat vase pole a vse budou jenom zdrzovat, napadat apod. Klidne 5 let mozna i dele. Vy budete jenom platit a potom to skonci tak, ze druzstvo melo prece smlouvu. Tak si kazdy zaplati svoje poplatky takovych 30tis. a pole vam vydaji. Vzdy je u soudu lepsi se branit nez dokazovat. :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod winis » 26 led 2015 19:45

10 korun za metr :D musim se smát, u nás na praze západ sem vloni kupoval za 54 korun státní půdu a soukromí vlastníci nabízí k prodeji za cca 120 korun :D když se bavim s lidma co s půdou obchodují tak by pod 40 korun za metr nešli..... U některých lidí sme už s nájmem na 3000 + daň z nemovitosti.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Mr.Equable » 26 led 2015 21:34

Co jsem hledal cenu pozemku u nás tak sem našel kolem 3,44kč/m2. Od státu jsem kupoval za 7kč/m a jeden "makléř" mi nabízel půdu(sice to byly největší rokle, na kterých se nedá hospodařit, prej to v atastru bylo jako orná) 15kč/m2 a když jsem mu řekl, že ta tu cenu nechci, divil se. Bohužel pozemky k prodeji, ani k pronálmu nejsou. a když jsou tak je to do 1000m2 někde uprostřed 20ha lánu, nebo nějaká jáma, kam se stěží zajede.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod mate » 26 led 2015 22:31

U nás je to s prodejem pozemků na prdlačku. U nás to chtělo nakupovat tak před 3 lety. Ale vzhledem k tomu, že mi bylo 17, tak to nebylo z finančního hlediska možné :). Po roce a půl vydělávání, jak v ČR, následně jsem odjel na farmu do Anglie, kde se peníze vydělávají podstatně lépe než u nás, tak se snad dostanu i k nákupu půdy. Ják tady psal i bold, nekouřím, nepiju :-)
Jen nevím jestli mi spoluobčani prodají pozemky, vzhledem k mému věku se semnou asi moc lidí bavit nebude :-(. U nás je bonita tak 3-4kč. Jsme na Vysočině a všude kolem vesnice je jenom kamení na polích. Nicméně si lidé hodně cenní těchto "vysoce výnosných půd". Takže to odhaduji tak, že se cena vyšplhá na min. 10,-, ale nezbyde mi nic jiného než ji koupit, když je to při vykonávání zemědělství nezbytná "věc" :-)

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Jarda X » 27 led 2015 00:08

U nás je cena pozemků 3-6 Kč, ale pod deset korun se koupit nedá, navíc vloni tu jeden vyrukoval s cenou 30,-Kč/m, a lidi to od prodeje za nižší cenu odrazuje - pokud mají rozum a vědí jakou cenu pozemky mají a mít budou( 10-12Kč za ha jsem ochoten dát, ale 30,- to už je utopie, ale lepší už to asi nebude a budu muset jít i do toho, pokud se už něco naskytne). Ale místnímu zemědělskému podniku prodat pozemky za cenu 3-6 Kč i nižší to pro ně problém není, pořád lepší než, než aby to měl nějaký sedlák, který už má přece tak dost :mrgreen: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod poulm » 27 led 2015 07:47

Bohužel doba,kdy šlo pole koupit za 1,50kč už je dávno pryč, to je jasné.
Pokud pojedou dotace dál,tak ta cena jenom poroste, takže i těch 10-20kč/m ještě nevidím tak tragicky, protože přijde doba,kdy se na tuto cenu budeme dívat s posměchem.
Nikomu nemusím vysvětlovat,že peníze samy o sobě nemají žádnou hodnotu a mít je uložené někde v bance je ještě horší, tak je nejlepší je vyměnit za pozemky v podstatě za jakoukoli cenu. Banky dělají co můžou aby shodili hodnotu koruny a lidem jednou zůstanou jenom oči pro pláč, je potřeba se občas kouknout do minulosti jak to končívá a jak umí stát vy......t s lidmi, viz. měna atp.
Fajn třeba bude,až se jim podaří protlačit Euro i k nám, to pak bude taky kopa srandy.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 27 led 2015 08:51

provit píše:Kdyz se druzstvo sekne, tak ma vlastnik smulu. Vim to z vlastni zkusenosti. Vy to musite dat soudu, vse dokazovat budete platit advokata, soudy...a oni si budou uzivat vase pole a vse budou jenom zdrzovat, napadat apod. Klidne 5 let mozna i dele. Vy budete jenom platit a potom to skonci tak, ze druzstvo melo prece smlouvu. Tak si kazdy zaplati svoje poplatky takovych 30tis. a pole vam vydaji. Vzdy je u soudu lepsi se branit nez dokazovat. :(

máš pravdu, jde to i jinak, družstvo smlouvu sice má, ale neplatnou. Doporučeným dopisem jim oznámím že smlouva není platná a že si své pole beru zpět, pak se u soudu bráním já. nebo dojde k porušení péče řádného hospodáře, nezaplacení nájmu, a spousta dalších důvodů. Na syčáky patří bejkovec.....
Pokud už tedy dojde k soudu tak uzavřít dohodu s někým druhým kde bude nájem o dost vyšší a po vyhraném soudu si nechat kromě soudních výloh ještě zaplatit ušlý zisk. Pokud už má člověk nějakou korespondenci tak obejít podobně postižené lidi a podat žalobu hromadně, to je pak úplně jiný fičák, a kdo se nebojí tak záležitost medializovat, to se pak dějí neskutečné věci.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod poulm » 27 led 2015 10:40

Zní to dobře, ale už se ti něco takovéo podařilo?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 27 led 2015 11:36

zatím jsem řešil porušení péče řádného hospodáře, a okamžité vydání. I přes vyhrožování jsem si to prostě vyměřil, vložil do LPIS a hospodařím. Zatím jsem narazil na šmejdy a tak s nimi taky jednám. K ostatním firmám kteréžto zde hospodaří a chovají se slušně postupuji se slušností a vždy se domluvíme.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 27 led 2015 12:00

Po odstoupení od smlouvy jsem jim napsal , že pole přebírám k 30.9. a pásmem jsem označil svoje hranice. Jenže v srpnu přijela služba s 300 koňovým JD a začala s přípravou pod řepku, ani jsem policii jsem nevolal, protože stejně měli platnou smlouvu. Prostě komedie :). To, že nehospodaří jako řádní hospodáři nikoho nezajímá. Přitom dělají jenom trojboj bez ŽV a slámu prodávají... vše mají dobře ošetřeno. Jít na podzim a pole přeorat. Na to jsem už neměl náladu, možná ani odvahu. Jenom jsem chtěl ukázat, že nepustí ani chlup. Jednalo se o 1 ha a přitom mají přes 3tis. ha

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 27 led 2015 12:04

Na LPISu to musela přece podepsat i druhá strana, že na poli už hospodařit nebude....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 27 led 2015 12:32

doložil jsem doporučený dopis kde je popsáno porušení péče řádného hospodáře a porušení zákona (kejda) doložil jsem vlastnický list a s tímto jsem to zapsal. Nutno poznamenet že jsem si byl vědom možného soudního sporu a na porušení zákona jsem přizval odbor životního prostředí a toto nechal zaprotokolovat. V případném soudním sporu jsem měl dost pádných argumentů.
Nevím nakolik jste ochotni jít za hranice dobrých mravů, ale pokud se protistrana neřídí ničím, tak není čas na rytířkost. Ale jak říkám, okolní subjekty hospodařící dle pravidel s těmi problém není, a vždy se nějak domluvíme.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 27 led 2015 14:05

Prostě mě štvou hladoví dravci. Tady si předsednictvo 60km vzdáleného prosperujícího družstva koupili s.r.o. je to bývalé postdružstvo od bývalých funkcionářů JZD, to pravé nechali v likvidaci. Na vesnici zaměstnali 3 lidi a ostatní dělají ze svého družstva službami. Z vlastníků udělali nájemný vazaly a peníze na rozvoj venkova putují do města. Prý až půjdou do důchodu, tak to prodají Babišovi.Nechci být, ale pesimista, je tu také dost menších hospodářů i kovozemědělců, tak je s kým na poli a v hospodě pokecat :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod poulm » 28 led 2015 08:53

Každopádně znám pár nadšenců co někde získali nebo zdědili nějaké políčka a snaží se na nich hospodařit a rozšiřovat se.
V podstatě jim fandím,protože takových lidí je potřeba co se budou s chutí zabývat zemědělstvím i v další generaci.
Starý ještě nejsem,tedy se aspoň za starého ještě nepvažuji, ale také si už začínám uvědomovat,že tu na věky nebudu a ne vždy se podaří,aby potomci převzali otěže po rodičích.
Co si budeme říkat,všichni víme, že zemědělství je většinou o fyzické námaze a i v moderním traktoru po 12ti hodínách toho má každý plné zuby a tohle se nedá dělat do 80ti let,ikdyž vyjímka potvrzuje pravidlo, takže si myslím,že by se mělo vycházet vstříc lidem, kteří mají o tento druh obživy a práce zájem.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Michael Hille » 01 úno 2015 19:39

Tak u nás na severu naštěstí někteří jedinci už dostaly rozum a prodávají pozemky malým zemědělcům. Něco se naskytlo za 10Kč,jinde za 15Kč,vše TTP. Bohužel doba pronájmu už lidem nevyhovuje a chtějí se svého majetku zbavit a peníze si třeba na starý kolena ještě užit.
Na nějaký napadání velkých ZD ohledně špatného hospodaření a špatných mravů jsem tu už psal,to možna platí jinde,ne v megadružstvu co tu máme :-(.
Raději počkat 5 let než se snima tahat. O nějakých hromadných žalobách si můžeme nechat jen zdát,tady do toho nikdo nechce jít.

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků