Vstup nezemědělce do zemědělství

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 02 úno 2015 09:21

péče správného hospodáře platí všude, rovněž výpovědní doba víc jak 1rok je proti dobrým mravům. Dřív jsem se taky bál, nyní bych to neřešil.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2015 12:19

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod PetraPinska » 03 bře 2015 12:22

Výpovědní doba další než rok je nestandardní.
Ať pěstuji co pěstuji, nakonec je to zemědělství.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 03 bře 2015 12:59

Postkolchozy teď potřebují udržet uživatelské právo minimálně do roku 2018. Potom už budou mít vystaráno. Teď se scházejí a silně bojují ve Větrným Jeníkově tzv. Větrník :D za platbu na farmu. Až si vylobují toto zakonzervování zem. organizací, tak už je nebude trápit úbytek půdy, protože půda bude bez dotací a majitelé už nebudou mít možnost dostat pole s dotací. A vše pojede dál...
Naposledy upravil provit dne 03 bře 2015 19:58, celkově upraveno 1

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Rolník74 » 03 bře 2015 15:11

Co je to zase za novinu?!!Vždyť dřív proti platbě na farmu bojovali!!

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod provit » 03 bře 2015 16:39

V Německu platba na farmu začíná platit už teď, protože na západ od hranic mají zemědělské usedlosti tradici, tam hospodářství nevzniklo zločinem komunismu :evil: . Tady snad díky ASZ se to přesunulo na neurčito, ale AK a ZS už zase mají termín 2018...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 03 bře 2015 19:52

nebudu se rozčilovat... :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 67
Registrován: 12 srp 2010 20:53
Bydliště: Praha

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod pichon » 05 bře 2015 18:24

Nemusíte se rozčilovat, už je pozdě. Platba na farmu ve starých zemích EU platí už několik desetiletí, ne až teď. Proto se tam už dvacet let prodávají nebo pronajímají celé farmy. A rok 2018, kdy se možná bude přehodnocovat model přímých plateb je přesně naopak.

Příspěvky: 27
Registrován: 10 srp 2014 11:08

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Vitusus » 30 pro 2015 13:42

Vážení,

po roce se opět vracím ke svému tématu, zatím mě to nepřešlo, tak jsem trochu zkoumal a chtěl bych se zeptat na pár věcí:

1. Řeším možnosti, jak financovat nákup zemědělské půdy. Několik bank se holedbá tím, že půjčí 100 % kupní ceny až na 20 let, máte s tím nějaké zkušenosti?

2. S ohledem na to, co bylo v tomto vláknu řečeno, uvažuju o tom, že bych zkusil koupit (ideálně z úvěru, ale jsem schopen dát i část peněz ze svého) pro začátek 10-20 ha někde v okolí svého bydliště a nechal to, jak radil tuším Buclík, kompletně obdělat službou. Co potřebuju vědět, je, že se to alespoň částečně zaplatí, to znamená, že výnos (předpokládejme standardní rok) z plodin bude schopen zaplatit minimálně náklady té služby plus úroky toho úvěru. Splátku jistiny nebo její část bych případně byl schopný pokrýt sám. Co myslíte, je to reálná představa? Nečekám žádné kolosální zisky, ale byl bych rád, kdyby si na sebe ten pozemek vydělal (alespoň v rozsahu, který uvádím výše). Neočekávám skladování, takže veškerá úroda půjde rovnou někam do výkupu nebo někomu, kdo o ni bude mít zájem.

Díky moc za odpovědi a přeju krásný vstup do nového roku :D

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Rolník74 » 31 pro 2015 09:39

pichon píše:Nemusíte se rozčilovat, už je pozdě. Platba na farmu ve starých zemích EU platí už několik desetiletí, ne až teď. Proto se tam už dvacet let prodávají nebo pronajímají celé farmy. A rok 2018, kdy se možná bude přehodnocovat model přímých plateb je přesně naopak.

Jenom poznámka k těm dotacím.Po tom,co jsem si včera poslech Klause,robejska a Pospíšila na Ct24,tak ani nemusím lejt olovo aby mě došlo,že dávám dotacím z EU rok,maximálně dva!!Do dvou let bude mít EU už úplně jiný problémy než zemědělské dotace...a národní dotace se rozdělí tak jak nařídí ministerstvo financí,to znamená že dotace budou dostávat pouze podniky s padesáti a více zaměstnanci a to včetně potravinářských firem!!

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod konicek » 14 říj 2016 12:44

Ahoj,
opráším toto téma avšak s jinou vizí.

Moje představa je taková, že bych se se stávajícím vlastníkem pozemku domluvil na prodeji (už toto je v dnešní době trochu utopie, ale co už..). Prachy na něj samozřejmě nemám. Co jsem tak pročítal dotační titul na nákup půdy, tak tam je podmínka, že po nákupu nebude půda v pronájmu. Problém je, že vše okolo mě je zasmluvněno min. na 10 let.

Otázka: Napadá vás nějaká varianta kupní smlouvy, kde se já a prodávající domluví na sumě za ha (cca 200-500 tis.), ale domluví si splátkový kalendář např. na 5 let s tím, že pozemek bude jeho, nájem z něj plynoucí také jeho a okamžikem splacení bude můj (výpověď dále běží). Výpověď z nájmu by se podala už při podpisu smlouvy.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 14 říj 2016 12:58

smlouva o smlouvě budoucí. Jakmile doplatíš , tak dojde k platnosti kupní smlouvy.
P.s. nebude lepší poradit se s právníkem, já osobně to tak dělám, abych se pak nedivil.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod Michael Hille » 20 říj 2016 01:03

Kolega resil neco podobnyho. Aby ho neoklestilo ZD vic nez je zdravo,odloupil 10ha. Mel dohodnuto na dalsich 10ha od dalsich lidi,ktery prodaji stim,ze pockaji az dobehne vypoved(5let) a pozemek mu nechaji. Sepsal snima smlouvu o smlouve budouci i s dohodnutou castkou za ha a byl rad ze se to podarilo. Nakonec pak prodavajici prisel,ze to chce prodat driv a ac jim ZD dalo min za ha,tak to prodal,aby si na stary kolena uzil penez jeste dokavad mohl. No a co pak po takovym cloveku vymahat???? Asi nic,nema cenu se rozcilovat. Kolega vysvetlil ze pozemky dostanou nejaky pepici z prahy a ze by dostal od nej vic penez,ale co,delat zbytecne zle nemelo cenu. Kolega uz mel splaceni 10ha a nemohl si dovolit nabrat jeste dalsi splaceni,takze i tak se to muze nekdy stat. Cloveku zamavaj drobnejma pred nosem a uz to je.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod bold » 20 říj 2016 06:15

investice do půdy se rozmohla a nejsou to jen pepíci z prahy. Tady skupuje půdu jeden pán a když se člověk mrkne co je zač, tak prodává hrnce důchodcům. Takže už vím kam jdou peníze z "předváděcích akcí".
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vstup nezemědělce do zemědělství

Příspěvekod medulin » 20 říj 2016 08:08

konicek píše:Ahoj,
opráším toto téma avšak s jinou vizí.

Moje představa je taková, že bych se se stávajícím vlastníkem pozemku domluvil na prodeji (už toto je v dnešní době trochu utopie, ale co už..). Prachy na něj samozřejmě nemám. Co jsem tak pročítal dotační titul na nákup půdy, tak tam je podmínka, že po nákupu nebude půda v pronájmu. Problém je, že vše okolo mě je zasmluvněno min. na 10 let.

Otázka: Napadá vás nějaká varianta kupní smlouvy, kde se já a prodávající domluví na sumě za ha (cca 200-500 tis.), ale domluví si splátkový kalendář např. na 5 let s tím, že pozemek bude jeho, nájem z něj plynoucí také jeho a okamžikem splacení bude můj (výpověď dále běží). Výpověď z nájmu by se podala už při podpisu smlouvy.


Zavolej na PGRLF zeptej se tam, je to pár let zpět když jsme kupovali půdu na které byla dlouholetá nájemní smlouva. Pro schválení dotace stačilo zaslat výpověď s tím že jak mile doběží původní nájem začne naše pětileté období.

Předchozí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků