prodej komodit bokem

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

prodej komodit bokem

Příspěvekod Novas » 12 zář 2014 22:11

Zdar lidi měl bych na vás takovej dotaz? Prodáváte někdo bez faktury i cizejm lidem, který neznáte? Jestli ano tak by mě zajímalo jestli to máte nějak ošetření proti případnému problému, že by to byl kontrolor. Furt se zdráhám dát někam inzerát na pšenici apod. protože bych se nerad kvůli pár metrákum dostal do problémů. :lol: Za každej postřech nebo odpověď děkuji :wink:

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod larsen.l » 12 zář 2014 23:07

Jsi plátce DPH? Já ji vystavuju všem, dělám na paušál, kdo chce ten si ji vezme. Ruka ti neupadne. Loni jsem tak prodal všechno co jsem prodat chtěl

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 13 zář 2014 09:57

prodávám většinou stálým zákazníkům. Pokud nemám venku ceduli tak to neřeším. pokud bych prodával nad 5000kč tak bych to řešil určitě přes "papír". Stát který není schopen se postarat o své občany ( zloději vesele kradou na polích, DPH za II čtvrtletí mně ještě nevydal s tím že má pochybnosti a žádá doložení faktur a podobné atrakce) nezasluhuje občanskou poslušnost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod larsen.l » 13 zář 2014 10:11

kdyby ti zloději řádili jen na polích, ale když ti ze dvora ukradnou několik desítek litrů nafty, přímo ze strojů to už je na zabití, a snad chtěli i štípnout kompresor z crystala, poněvadž už byl skoro odmontovaný, nevím co jim v tom zabránilo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 13 zář 2014 10:13

na dvoře 50 kilový pes, a v baráku brokovnice- ptát a řešit nic nebudu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod larsen.l » 13 zář 2014 10:18

:lol: takhle by to mělo fungovat, ale ten pes je nesmí pokousat a ta sůl z brokovnice poškodit , jinak to máš na doživotí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 13 zář 2014 10:25

nevěř tomu. většinou se chodí za tmy. Ty poznáš jestli má dotyčný v ruce kladivo nebo pistoli? Já jsem poněkud stár a předpokládám že jedinec který překoná dva ploty (nejkratší cesta je přes souseda) jde páchat zlo a tudíž ten předmět v ruce jest střelná zbraň. Navíc soudy začínají poněkud polevovat a možná se dočkáme i změny zákona. Bohužel to bude stát pár životů ale loupeže se omezí.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod poulm » 13 zář 2014 16:30

Můj otec měl zbrojní průkaz a držel si doma zbraň.
Celkem jsem mu to měl za zlé a považoval jsem to za zbytečně vyhozené peníze.
Dnes už mám svoji rodinu,dům,stroje a další majetek a teď už ho začínám chápat, zvlášť když v okolí přibývá nepřizpůsobivých atd. a začínám o tom zbrojním průkazu taky přemýšlet. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 13 zář 2014 16:56

na jednu stranu je to na průser (legislativa jest v tomto ještě na straně hajzlíka) ale jelikož se začíná poněkud měnit tak je dobré mít se čím efektivně bránit, nejen svoji osobu ale i majetek.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod Mr.Equable » 13 zář 2014 18:25

Souhlasím s váma. Na jaře mi ve statku vykradli. sebrali mi věci za víc jak 20000,- ale jelikož sem ke každej věci neměl papír, tak to pání chráničí seškrtali na ani né 10. Bohužel mam statel 20km od domova a mimo sezó, tak jsem ccau 2x do týdne, blbě se chrání. A tahat všechny věci sebou, tak to je minimálně na kamión a stejně to neni vše. Bránit se efektivně nelze, jakmile se zloději skříví vlas, tak už je propadající ten co mu to způsobil. CHtělo by to zákon jako v Texasu: si na mim pozemku....varuju tě.... neposlechneš....máš olovo v kabátu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod poulm » 13 zář 2014 20:55

Nemusí to tak být jednoznačné,jen je potřeba znát patřičné možnosti a kličky v zákoně.
Pokud máte známého u státní kriminálky,tak s ním hoďte řeč a třeba se budete divit co všechno je možné.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod medulin » 13 zář 2014 23:21

Znamemu se stalo přišla kontrola nevystavil doklad a neměl ocejchovanou váhu. Zaplatil pokutu a je vyléčenej neprodá ani kilo ze dvora.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 14 zář 2014 10:20

je třeba uvádět na ceduli pouze pšenice 500kč a je to- prostě je to za balení o dvou pytlech, žádná váha :-) a navíc neprodávám já ale někdo jiný :-) Je to o nabídce dvou soukromých osob, pokud se domluvím že někomu prodám dva poloplné pytle za 500 a on s tím souhlasí tak mně může kontrolní orgán státu .......Opravdu propaguju občanskou neposlušnost a jestli se stát brzo nevzpamatuje tak budu rozšiřovat svou občanskou neposlušnost dál...
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod poulm » 14 zář 2014 18:34

Pro malé zemědělce je to dobrá a častá možnost přivýdělku. Už nevím ve které vyhlášce či směrnici jsem to četl, ale zemědělec může prodávat nějaké přebytky.
Za roky provozu už má každý většinou svoji klientelu a cizí lidé jsou relativní.
Spíš bych řekl že klientů ubývá,už se nechce nikomu brát nějaké tuny či metráky pšenice či brambor domů na sklad.
Vidím to i na sobě,ikdyž mám přístup k obilí,tak jsem slepice i prasata zrušil.Jednak proto že s enechtělo nikomu kolem toho chodit a nízká cena vajec či masa to odrazuje.Vím,že to je trochu nešťastné řešení pro případ nějakého Blackoutu či jiné pohromy, ale už mne nabaví přesvědčovat příbuzné a ostatní rodinné přislušníky znovu ohýbat hřbet jak to bývalo běžné na každé dědině za starších časů.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod Novas » 15 zář 2014 15:10

Děkuji všem za postřehy a rady. Jo zloději z těch máme taky hrůzu naštěstí musím zaklepat jsme zatím problém neměli máme statek hned za novým rodinným domkem a když tam něco šustí tak většinou štěká pes, ale stejně s toho mám hrůzu protože lidi jsou všelijací...
Jinak jsem se chtěl zeptat dostal jsem nápad možná je to blbost ale zeptám se na váš názor.
Když taťka na kterého je napsané hospodářství by prodal mě na fakturu 10q obilí. A já pak prodával obilí dál a přišel by kontrolor tak by v podstatě neměl bejt průser ne když už je do zdaněný a prodávám to za to za co jsem to koupil? A to že jsem prodal místo těch 10q třeba 100q mi nikdo nedokáže. Maximálně dostanu pokutu za to že nevedu doklady ne ? :roll:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod citrusek » 15 zář 2014 18:48

Otec dřív když prodával obilí doma lidem, tak psal do účetnictví za každého člověka doklad. Pak nám začal dělat účetnictví účetní a ten řekl, že nemusí psát pro každého doklad, ale stačí když pak napíše do účetnictví na jednu A4 např. prodej krmného obilí nadrobno, pak množství, cenu s DPH a bez, podpis a razítko a hotovo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 15 zář 2014 19:11

no nechci to tady psát natvrdo, ale osoba nepodnikající nemusí zdanit příjem do 10 000 (nevím jestli nekecám) takže pokud bude prodávat obilí moje žena, tak netřeba danit, nejspíš by na požádání měla vystavit doklad, ale pokud to druhá strana nepožaduje tak je to dohoda vyhovující oběma. Fertik máčka. Tudíž, kontrolor se dožaduje dokladu, já vystavuju na svou ženu, popřípadě přivolávám svou ženu aby šla uzavřít obchod. Pokud žena bude tvrdit že to obilí je její, tak pochybuju že se někdo bude dožadovat původu, pokud ano, tak řekne že ho vypěstovala na zahrádce vymlátila mlátičkou (máme doma) vyfoukala fukárkem. Rukavice byla hozena, sic začne peklo a stát se bude chtít pomstít rukou úředníka, avšak jest potřeba mít v záloze právníka kterýžto jest přítomen na telefonu a vím, že úředník jde cestou nejmenšího odporu, neb moje 10minutová reakce vyžaduje jeho usilovnou týdení práci.
Každopádně doklad na vyžádání vystavím, a většinou prodávám lidem mně známým. Tímto nikoho nenabádám k nějakým nekalostem, avšak úřední šiml se mnou zametá a tudíž se bráním.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod poulm » 16 zář 2014 09:04

Jednodušší je prodávat známým lidem,kteří doklad nechtějí.Pokud někdo doklad chce,no tak ať si jde to obilí koupit jinam k někomu kdo je doklad ochoten vystavit a hotovo. Už to že někdo chce doklad na metrák pšenice či brambor je podzřelé :lol:
To je nejlepší cesta vyvarování se problémům. Pokud mi přijde nějaká kontrola,tak ať si pak dokazuje co chce. Že mám na skladě málo obilí? Holt pršelo a nesklidilo se :lol:
Každý se v dnešní době snaží dělat bez dokladu, nejen v zemědělství ale ve všech odvětvích,tak je lepší problémy nevymýšlet.
Ale jak píše bold,je velmi dobré mít pro všechny případy nějakého dobrého právníka na telefonu, už pro případ dopravní nehody,nebo se s někým poškorpíte na pozemku a přijdou to řešit poliši a milion dalších případů,holt žijeme v právním státě a je potřeba se účinně bránit i proti těm,kteří mají za úkol lidem pomáhat. :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 16 zář 2014 09:21

Tak s PČR mám zatím zkušenosti dobré. Sem tam se pobavíme když honím zloděje a dojedou to sepsat. Vše co dělám mám provedeno tak, abych byl schopen své jednání právně odůvodnit, tudíž i když přijedou řešit mu činost, tak to sepíšou já jim podám rozumné vysvětlení a oni odjíždí. Doposud bez ztráty kytičky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod poulm » 17 zář 2014 23:33

Jde o to,že se prudce rozvíjí staro-nový český koníček a to udávání na všelijaké úřady a tím následné kontroly a revize.
Mnozí svůj koníček jenom oprášili z předchozích režimů a noví se tohle lehce učí.
Nicméně jsou úřady silně přehlceny nejrůznějšími anonymy a nezvládají to zpracovávat, ale už z těchto důvodů je dobré mít vše podchycené a v pořádku, včetně toho nějakého smluvního právníka,neb kdo dnes něco má,tak už z principu je ten špatný a nejlépe mu to patří všechno sebrat.
Tohle je mi nějaké povědomé,nebylo to tu již několikrát? :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prodej komodit bokem

Příspěvekod bold » 18 zář 2014 08:48

Historie se opakuje, a ten kdo se nedokáže poučit z minulosti nezasluhuje aby jeho národ přežil. Minulý režim sebral vše majetným a rozdělil nemajetným, kam to dovedli víme všichni. Když to bylo neudržitelné, tak to jako "vrátili" a následně to zase zprivatizovali. Pár sedláků se nyní pere s obrovskou konkurencí megalomanských podniků, a moc šancí nemají. Před válkou si sedláci postavili cukrovary,pivovary a jiné podniky, které jejich výpěstky zpracovávali a zhodnotili- tohle by už nikdo nevybudoval.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků