domácí zabíjačka

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

domácí zabíjačka

Příspěvekod Novas » 15 led 2015 21:35

Mám dotaz na domácí zabíjačku + následný prodej zákazníkovi. Dá se to nějak udělal legálně ? :D co sem hledal, tak se v tom trošku ztrácím.
Třeba tady: http://www.krasec.cz/krasec/otazkydetail/246
V jednom odstavci píší jedno a v druhým odstavci píší že produkty ze zabíjačky složí pro spotřebu v domácnosti chovatele. Takže to podle mě znamená že je nemůžu normálně volně prodávat.
Máte s tím někdo zkušenost ? :D Vim že nejjednoduší to je načerno, ale kvůli dotacím bych chtěl s otcem nějakou živočišku opět pořídit. Takže by mě zajímalo jestli se to dá nějak udělat a co je ktomu všechno potřeba ?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod tomous » 15 led 2015 21:59

Myslíš hovězí nebo prase?

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod Novas » 15 led 2015 22:13

spíš prase, ale co jsem našel tak jde porážet i hovězí do dvou let věku s zažádaním. Ale už se v tom začínám nějak ztrácet :D

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod medulin » 15 led 2015 23:17

pokud chceš doma porážet a prodávat koukni na toto http://www.asz.cz/cs/intranet/byrokraci ... yklad.html

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod Novas » 19 led 2015 15:50

dík moc :) tohle jsem přesně hledal :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod poulm » 28 led 2015 09:45

No,nicméně pořád ještě částečně přežívá na vesnicích takový ten kolorit domácích zabijaček formou pověšeného prasete na trojnožce na dvorku a další příjemné věci s tím spojené, ale v mnoha případech nepřejících sousedů v kombinaci s elektronickou dobou to může být nepříjemný problém, tak bych doporučil dělat to co nejméně okatě.
Mám také s tímto spojených pár nepříjemných situací,takže už to není taková společenská zábava jak bývala, bohužel :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod Novas » 31 led 2015 22:18

Jo jasně my místo trojnožky používáme trám s kočkou (na zvýhání) a nebo se hodně používá i traktor s čelňákem :D Ale to se dá jen pro sebe, nebo blízký známí... :D

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod miki » 16 srp 2016 19:45

Jaké máte letos zkušenosti s prodejem ze dvora. Letos pozoruji celkem úbytek zájemců o obilí, spousta lidí zrušila slepice a prasátka. Pokles je i u brambor, drobné na krmení nechce nikdo. Zájem je o česnek a med.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: domácí zabíjačka

Příspěvekod bold » 17 srp 2016 07:27

prostý lid zrušil hromadu chovů. slepice,prasátka a pod, neb v super hyper dostanou vejce za pár korun a stejně tak vepřové. Tak proč by kolem toho chodili. Druhá sorta lidí upustila od konzumního způsobu života a začínají hledat svého sedláka aby sehnali "domácí" kvalitu. Navíc je vše ovlivněno nenápadnou "reklamou" v TV. Takže jakmile se v televizi zjeví jedinec s upozorněním na nekvalitní med tak se zvedne poptávka u soukromníků.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků