Podpora agroturistiky

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Podpora agroturistiky

Příspěvekod provit » 15 úno 2015 21:16

Potřeboval bych poradit jaký je postup při přestavbě provozovny na agroturistiku. V zem. usedlosti mám starší rodinný domek před rekonstrukcí a rád bych v tomto objektu udělal 4 apartmány. Nějaké základní informace na podporu agroturistiky jsem si našel a vše by se nechalo splnit. Ale nevím jestli se bude dávat žádost o podporu průběžně nebo se bude od SZIFu dozvím nějaký termín na předání žádosti. V každém případě děkuji za každou informaci.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Podpora agroturistiky

Příspěvekod kas » 17 úno 2015 23:10

Investiční dotace jsou vždy vyhlašovány v jednotlivých kolech příjmu žádostí, měl by být stanoven harmonogram pro následující období. Bohužel aktuální pravidla pro dané kolo jsou vydávány cca měsíc před samotným příjmem, což je dost pozdě na přípravu kvalitního projektu na penzion. Použijte poslední dostupná pravidla a začněte chystat podklady pro stavební řízení, které jinak nemůžete stihnout.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Podpora agroturistiky

Příspěvekod provit » 18 úno 2015 13:09

Takže můžu klidně udělat projekt, který se potom jenom opráší? Ještě nevím jestli to mám udělat jako rodinný domek se 4 apartmány nebo to nazvat jako ubytovací zařízení. Osobně jsem pro rodinný dům.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podpora agroturistiky

Příspěvekod bold » 18 úno 2015 18:36

Tak to dobře zvaž, neb EU začíná osekávat a zpřísňovat dotační tituly a různé termíny jako třeba aktivní zemědělec a pod jsou na elaborát velikostí marxových spisů :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Podpora agroturistiky

Příspěvekod kas » 18 úno 2015 19:48

Pokud se bude jednat o rodinný dům, kde budete mít svoje bydlení a navíc tam bude ubytovací zařízení, tak budete mít hodně problémů, v případě úspěšného projektu, při žádosti o proplacení s rozlišením, které výdaje jsou způsobilé ke spolufinancování a které ne. Ideál je samostatný penzion, který bude sloužit svému účelu.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Podpora agroturistiky

Příspěvekod provit » 18 úno 2015 19:59

Mám zem. usedlost se dvěma vedle sebe stojícími rod. domy, každý má své číslo popisné. Ten domek je z roku 1927, tak s ním něco udělat musím. V pátek se má stavit projektant, nějakou vizi mám, ale díky za rady

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků