!!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvky: 1
Registrován: 09 čer 2015 15:36

!!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod obuvnik » 09 čer 2015 15:40

Ahoj chci se hlásit na obor provoz zemědělské techniky, zajímalo by mě o které z daných vysokých škol si myslíte že je lepší, popřípadě proč (pokud nemáte zkušenosti přímo s tímto oborem tak mi prosím ohodnoťte alespoň školu jako takovou ). Děkuji

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod Brano » 09 čer 2015 17:53


Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod kas » 09 čer 2015 23:15

Mendelu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod poulm » 17 čer 2015 14:31

Jsem také produkt MZLU a rád vzpomínám na ty bohémské časy,kdy pivo na točně stálo 9kč. :lol:
Nicméně mne velice mrzí, že se tato Univerzita zbavila názvu "zemědělská" a "lesnická", jako by to bylo něco hanebného či ostudného.
Z toho pak vyvstává otázka,jestli se chtějí nějakým zemědělstvím vůbec zabývat a na jaké úrovni :roll: :?:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod farmarpetr » 20 čer 2015 02:50

No já jsem teda produkt zase ČZU, agronomické fakulty obor zootechnika.
Škola se pořád jmenuje Česká zemědělská universita. Ale když mi před časem tvrdil jeden známý že jeho syn studuje na fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, tak jsem mu zarytě tvrdil, že nic takového tam není. Bohužel jsem se později dověděl, že se tak dnes oficiálně jmenuje naše Agro fakulta.

Jinak samotné studium nemůžu porovnávat, přijímačky jsem udělal na obě školy, zvítězila ta dopravně dostupnější. Ale nelituju. ČZU má velkou výhodu, že vše je v jednom areálu, škola, koleje, hospody… Když člověk nestíhal stačilo vstávat „za pět minut přednáška“ a přeběhnout rozespalý v bačkorách do posluchárny. Jo to byly bezstarostný časy.. a člověk si toho nevážil… Prostě universitní městečko na okraji Prahy, kousek za školou nádherná příroda,kde se daly dělat táboráky…

Hlavně záleží co od školy očekáváš. Za mě (1993-1998) tam bylo bohužel dost lidí co chtěli jen titul a samotné zemědělství je vůbec nezajímalo. Dnes,když se po letech sejdeme, tak v zemědělství a blízkých oborech dělá tak 5 % lidí…, soukromí zemědělci jsme 3 z celého ročníku…

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod VonVagel » 27 čer 2015 08:13

Mendelu
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2015 11:57
Bydliště: jižní Morava

MENDELU :)

Příspěvekod Kačus » 30 čer 2015 07:53

i já bych hlasovala pro MENDELU - jako absolvent :) A "zemědělská" a "lesnická" není z důvodu, že ke korytu se dostala fakulta PEF a oni se za to styděli....chodit na hnojárnu? To přeci nejde! ;) Já mám fakultu AGRO, obor FYTO a pamatuju, že to byl celkem boj.....psala se i petice za zachování názvu.
K hodnocení oboru Ti nic moc nenapíšu a k hodnocení školy snad jen to, že to bylo úžasných 5 let života. Škola je kousek od centra a přitom v klidné části, koleje nedaleko... Pracuji jako agronom a jsme s vyučujícími neustále v kontaktu, z provozu techniky znám jen prof. Bauera (jeho kniha TRAKTORY se pro mě po příchodu do zaměstanání stala téměř Biblí) a prof. Červinky - toho jsem měla u zkoušky ze zemědělské mechanizace a jeho 1. otázka byla: Máte fabriku na traktory, představte se, že skládáte traktor-čím začnete? Na jednom místě ho poskládejte dohromady. :) celkem jsme se nasmáli :wink:
Ať už se rozhodneš pro jakoukoliv školu, ať se Ti daří :wink:
"Každý podle své chuti, Pane můj. Někdo umí dělat z hnoje chleba, jiný jen z chleba hnůj." K.H.Borovský

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: !!!poraďte!!! ČZU nebo MENDELU

Příspěvekod poulm » 01 črc 2015 09:54

Tak je jasné,že každý bude hájit to svoje, resp. každá liška chválí svůj ocas :lol:
No,ono je to v konečném důsledku asi jedno a člověk se spíš rozhodne podle prostředí,jak to má daleko,bydlení,dojíždění,kamarádi,pokračující spolužáci, strava,ostatní zázemí atd. a hlavně kam ho přijmou. Takže rozhodující faktory jsou úplně jiné, než které by měly být a často nesouvisí s výstupem.
Já byl 6let na Mendelce a jsem za to rád,mnozí profesoři tam ještě do dnes jsou,nejspíš nestárnou :lol:
Co se týče kvality výuky,tak většinou je to na straně studenta,kdo se chce naučit,tak se naučí,kdo nechce a chce jenom proplout a získat jenom "ten" papír,tak se mu to většinou taky povede. Co více dodat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků