Jízda s velkým traktorem - rady

Příspěvky: 1
Registrován: 15 čer 2016 17:57

Jízda s velkým traktorem - rady

Příspěvekod Thomy » 15 čer 2016 18:04

Zdravím, jsem tu nováček, doufám, že jsem použil správnou rubriku. :) chtěl jsem se zeptat někoho zkušenějšího na pár tipů a rad do života :) Mám zkušenosti se sekánim, obracenim sena se 7045 a tak, ale ještě jsem nejezdil služby o žních s velkym traktorem. Mám teď do velkýho družstva domluvenou brigádu na léto. Maj tam samý větší Johny, obrovský návěsy a překlaďáky. Nerad bych něco posral a převrátil a zkušeností a poučení se z chyb druhých neni nikdy dost, takže mi to sem sypejte, budu jen rád. :mrgreen: Počítám, že mi ještě řeknou co, a jak, ale kdyby ne, byl bych rád připravenej alespoň trochu po teoretický stránce. Je mi jasný, že řídit kolos okolo 30 tun nebude žádná p*del. Například bych se něco dozvěděl o jízdě z kopce s naloženym hovadem :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Jízda s velkým traktorem - rady

Příspěvekod winis » 15 čer 2016 18:54

Méně je někdy více. Pospíchej pomalu. Hlavně nemachruj. Všechno s rozvahou.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jízda s velkým traktorem - rady

Příspěvekod miki » 15 čer 2016 19:36

Takové družstvo, kde svěří velký drahý mašiny brigádníkům by jsem rád viděl.
Hlavně pomaleji, pokud budeš s tím jezdit jak s 7045 tak nic nepokazíš. Ber na vědomí, že je to hodně široký a těžký, soupravy jsou delší než jsi zvyklý, takže nadjíždět, problém jsou hlavně ostrůvky, tam je lepší zpomalit, jelikož je to naknop. Další záludnost může být řazení. Jinak sedíš výš něž v 70, takže z převrácení by neměl být problém budeš-li zachovávat pud sebezáchovy ze Zetoru. Nebudeš-li mit odpruženou nápravu tak bacha na rozkmitání při větších rychlostech. Bacha při vyklápění návěsů (dozadu) na nerovném či měkkém terénu. Při jízdě z kopce platí jet o kvalt níž než čím jsi jel nahoru. Nový traktory mají mnohem lepší brzdy i návěsy než Zetory, takže přibrzdit a podřadit, nestát na brzdě, to by jsi je zpálil a byl by průser.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků