Kolik soukromníků tu je?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 15 led 2007 18:55

Šly do Italie

Příspěvky: 106
Registrován: 26 lis 2006 17:35
Bydliště: KM

Příspěvekod Liboj » 15 led 2007 18:57

Fuj to je ale drahý!Ale talošom to asi nepříjde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 15 led 2007 19:08

:D :D :D asi ne jen tak dal

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 15 led 2007 20:14

presne tak,teli se v duben,květen a v listopadu jedou,pul roku jsou pod kravou na pastvine,poradne o nich nevim a mam za ne v prumeru dvacet tisic(i kdyz ted uz 300kilove nechteji,berou do 250kg,ale zalezi na kvalite),byl bych blazen kdybych je choval dalsi rok na nejakych 750kg a dostal za ne na jatkach 42 kč/kg což muže byt kolem třiceti tisic.jinak kdyz to prozenu pres jatky tak me to stoji kolem 5 tisic,a naprasit me zavistivci muzou taky,protoze kdyz to maso prodam bez uctu tak je to danovy unik tak jako tak.
Liboj-ti bycci se nekupujou,ale musis mit vlastni stado matek,jinak ti co bycky kupujou na vykrm tak to budou mit cimdal horsi,protoze masnaky nekoupis,jedine ty co nejdou na vyvoz a mlecne plemena zas nejsou tak dobre v mase,a nevim jak ted ale jednim casem se taky vyvazely do italie ve vaze kolem 100kg za cenu 85kč/kg,a to ja bych si teda taky nekoupil,i když si myslim že ti co vykrmujou budou do budoucna muset za tyto ceny nakupovat,protoze nebudou mit jine vychodisko

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 15 led 2007 21:15

To Crossman Kam vozíš? do Jabla? Nemám aktuální informace o domácích ale Těšín by měl být snad levnější a Vojkovice sou levnější určitě. Nám před rokem nezůstala jalovice cca 550kg tak sme ji dali přez Těšín a vycházelo to po odpočtu kůže asi na 2000. Ale říkám, nevím jak teď. K tomu prodeji masa pokud si ho KOUPÍŠ pro sebe tak ti nikdo nic nemůže. Prostě do účta daš příjem za maso pro vlastní potřebu a máš to. Pozor ne jako bys to prodával někomu, musíš to mít sobě. Co s tím mase dál uděláš je mimo SHR/firmu.

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 15 led 2007 22:58

posledni byci sli do policky,ale uz nedam ani jednoho.no a to maso samozrejme nemam pro sebe,kdyz jich za rok lupnu 5,a je jedno jestli to maso prodavas na firmu nebo jako soukroma osoba,kdyz te nekdo uda tak to je danovy unik vzdycky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 16 led 2007 18:55

crossman píše:posledni byci sli do policky,ale uz nedam ani jednoho.no a to maso samozrejme nemam pro sebe,kdyz jich za rok lupnu 5,a je jedno jestli to maso prodavas na firmu nebo jako soukroma osoba,kdyz te nekdo uda tak to je danovy unik vzdycky


Ne teď jsi mě nepochopil. vyřešíme to přes SZ.

Příspěvky: 25
Registrován: 14 čer 2006 20:21
Bydliště: kousek od olomouce

skot

Příspěvekod konak » 21 říj 2007 07:03

cau kde sezenu cenik za kolik jse vykupuje hovezi zastav v pak jeste do dvou let dik

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 21 říj 2007 10:07

u soukromníka se asi neda urcit presnej plat, taky hodne zalezi jak je kdo narocnej, nekomu bude stacit 5 000 na mesic jinej nevyjde s 50 ti:) jsou soukrominci co jim staci na pojezd skodovka, a koupi si radsi nejakej novej stroj na pole, ale jsou i taci co si koupi BMW X5 a na poli tejraji 512 ku:)nejvic se ale pobavim, kdyz podle danovyho priznani mam hruby mesicni prijem 123 000 :lol: :lol: a přitom nevidim ani korunu

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 22 říj 2007 19:03

Tak ja jsem taky soukromnik. Jsem tesne pod hranici lfa a co se nepohnoji to neroste, ale stezovat si nemuzu. Videl jsem tu nekde ze si v nejakem kraji zemedelci jezudi vsichni v peknych autech a nemaji se spatne. Pokud maji ty same dotace co ja a vyroste jim za stejnych nakladu na hektaru o dve tuny vic, tak se vubec nedivim. Myslim ze dotace by mely byt primo umerne cene pozemku. bylo by to spravedlivejsi. I kdyz kdovi jestli bych pak na tom nebil bit:o)
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2007 14:54
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Tom T » 22 říj 2007 22:46

Otec byl soukromník R.V.+služby 15let od 90roku,já sem mu pomáhal.Pak se nechal zaměstnat a já taky děláme to po práci,zemědělství de v tomto státě od deseti k pěti.Nafta a základní suroviny několikanásobně podražily,ale ceny ve výkupech na malé rozdíly stejné od r.89.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 23 říj 2007 00:08

To Tom T: Tak ceny ve výkupech, že jsou na malé rozdíly stejné od r. 89??? Tomu nerozumím, tak proč nás teda všude krmí tím, že podraží potraviny v důsledku zvýšení cen obilí?? Že by cena blížící se k 6000 kč za tunu pšenice nestála aspoň trochu za řeč??? Tak pak už teda vážně nevím, co víc si přát snad kromě toho počasí... :(

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 23 říj 2007 06:50

tak se prosím podívej kolik stála nafta když stávala pšenice kolem 6000 :idea: já to nevím teda už přesně ale mám zato že něco kolem 8 korun a to nemluvim o cenách chemie, strojů,lidí atd.

a to žě ceny potravin rostou kvůli výkupním cenám je pěkná blbost :!:

jen tak na okraj - zdražení tuny pšenice o 1000 kč se projevý na jednom rohlíku cca zdražením o 3 halíře :idea:
zemědělství není práce, ale styl života

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 23 říj 2007 08:56

Nechci tu rozpoutávat nějakou vášnivou debatu o zlých/hodných zemědělcích, ale v tomto názoru bych souhlasil s vsvarc-em. Když byla cena za pšenici 2400 tak si všichni spotřebitelé libovali, jak je to fajn, když je rohlík za korunu, ale kolik se do toho promítla cena vstupů ze zemědělství nikdo neřešil. Pokud si obchodní řetězce zdražily dle jejich potřeby potraviny tak to padá na zemědělce... Třeba u mléčných výrobků pořád pro drtivou většinu dodavatelů platí dlouhodobě uzavřené smlouvy + cca 50 hal na litr. A ejhle máslo nám jde o 100 % nahoru... Tak to hodíme na "nenažrané" zemědělce a chudák obchodní řetězec a zpracovatel....
Většina obilí v tomto státě se také prodala ve žních či těsně po nich za ceny okolo 4000 kč/t... Dost výkupů pak obilí za 5000 kč/t a řepku prodalo v září našim německy mluvícím sousedům a ještě se budeme divit, za jakou cenu se sem bude v příštím roce vozit. Bez toho, aby na to sáhly tak celkem slušný vejvar...
Že je teď takováto cena... ano, ale zase na to vydělávají jiní a nejsou to zemědělci. Jen málo silných firem mělo možnost si nechat velkou část produkce ve vlastních skladech a budou prodávat za slušné ceny.
Takže je to spíše tak, že pokud si někdo chce na potravinách mastit kapsu (ať už prodejce či zpracovatel) tak se schová za strom, aby nebyl vidět a ukazuje prstem na "bohatého sedláka jezdícího v posledním modelu Mercedesu".

Příspěvky: 26
Registrován: 06 črc 2007 08:58

Příspěvekod Mirek » 23 říj 2007 09:18

Souhlasím s tebou Polci, napsal jsi to dobře, takhle to v podstatě opravdu je.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 23 říj 2007 09:48

smutné, ale nezbyva mi nez souhlasit, letos jsem prodal potravinarskou psenici primo z pole za 3600 :cry:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 23 říj 2007 15:42

Dobře beru to, nebudu se hádat, protože do toho stejně tolik nevidím, ale aspoň jsem se pokusil najít aspoň nějaký klady tam, kde stejně žádný nejsou. Pak se to zdá být skoro beznadějný a jako optimista jsem daleko nedoletěl....

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 23 říj 2007 16:02

to Petrrrr: no víš nemusíš nutně hledat klady tam kde nejsou a zemědělství rozhodně neni nějakej zlatej důl ... zemědělství má spousty jiných kladů o kterým se normálním smrtelníkům, přepočítávajíci tenhle svět na peníze, ani nezdá, jasně že taky musíme z něčeho žít a každej žije jinak draze.... ale ti co jdou do zemědělství zbohatnout tak asi brzo dojedou...

a v jednom z předchozích přízpěvků jsi položil otázku "co víc si přát?" vým že to byla řečnická otázka ale přesto Ti na ni odpovím - míň lidí jako Ty .. a neber si to prosím nějak špatně já mluvím hlavně o dezinformovanosti jinak proti Tvé osobě samozřejmě nic nemám a také, a to zdůrazňuji, si myslím že za tento informační chaoz nesou hlavní podíl media ruku v ruce s politickou averzí ...

jinak jen tak dál s tím optimizmem .. já jsem také optimista a nevidím zemědělství v čechách zas tak černě :wink:
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2007 14:54
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Tom T » 23 říj 2007 21:53

Ještě nedávno tu zemědělství kvetlo,žádní nezaměstnaní živili sme půl ruska,vyváželi do třiceti zemí a dnes každý pátý čech nezaměstnaný,všechno se dováží a zemědělce jakoby se snažil stát zničit(muj názor),kvetou jen obchody.Ale Nic není tak černé jak se na první pohled zdá.Časy se mnění...

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 23 říj 2007 22:30

To Tom T: ty máš teda názory to člověk žasne....myslím, že zemědělství na tom nebylo nikdy tak dobře jako teď...je to vidět i z toho, kolik lidí se začíná o zemědělství zajímat...a nechápu jestli si někdo může stěžovat po letošní sezoně...v loňském roce se pšenice prodávala okolo 2600kč/t a také jsem moc nenaříkal...v minulém týdnu sem prodal pšenici za 6100kč/t a mák za 71kč/kg...pravda, vše šlo do německa, ale to mě zas až tak nemusí trápit....stejně se na jaře bude vozit pšenice zas zpět :D ...je jasný že se podstatně zdraží potraviny, ale velice rád za ně ročně zaplatím víc (stejně tak jako každý zemědělec) v řádu maximálně desítek tisíc kč, když tržby mi z roku na rok vzrostou v řádu milionů...je jasný že tyto ceny příští rok už nebudou, ale předpokládám, že pšenice pod 4000kč/t nepůjde....a nějaké řeči o vzrůstu cen nafty hnojiv atd jsou také přehnané...tyto ceny jsou více méňě již pár let stejné...

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 07:47

to matthew: člověče jestli Ti letos vzrostly ceny v řádech milionů tak to Ti gratuluji :D ale zaráží mě pár maličkostí na tom Tvém neuvěřitelném příběhu: jaktože takový špatný obchodník který prodával loni jenom za 2600 prodal letos za 6100 :?: a také by mě zajímalo jestli pohyb cen v řádech desítek procent Ti vážně příjde tak zanedbatelný :?: :idea:

pro srovnání uvedu pár čísel...
_____----------1997----2004----2007
pšenice(kč/t)....4500....3200.....5500
nafta__ (kč/l)...13,25...12,68....15,9
amofos (kč/t)...6800....8200.....11000
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 24 říj 2007 09:43

To vsvarc: nevím tedy za kolik si loni prodával pšenici ty, ale zde o žních místní výkup dával 2400kč/t, po srážkách to bylo někde okolo 2200kč/t...takže loni mi i ta cena 2600kč/t přišla celkem slušná.
To srovnání cen je zas trošku jinak...u nafty uvádíš cenu bez DPH a spotřební daně a u amofosu je to i s DPH nějak moc...takže porovnáváš neporovnatelné...já letos kupoval amofos za 8650 kč/t bez dph...jestli cena nafty za deset let stoupla o cca 3kč na litru, tak to je také zandebatelný, neboť si spočítej inflaci za deset let...dále taky neni dost dobře možný srovnávat cenu pšenici s dobou před vstupem do unie...v roce 2004 už byly dotace, takže pokud vydělíš tu dotaci v roce 2004 (teď nevim kolik to přesně bylo) průměrnym výnosem a přičteš to k ceně pšenice tak ti zas vyjde cca navýšení 800kč/t...takže příště porovnávat porovnatelné

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 09:57

to matthew: kdybys četl můj přízpěvek pořádně tak by si zjistil že neporovnánám cenu nafty s cenou amofosu ale jednotlivé produkty po různá léta a tudíž je celkem jedno jestli jsou s nebo bez DPH

no pochybuji že ti ten samý výkup dal loni za tu samou kvalitu pšenice 2600 a letos 6100 jinak by to bylo trochu porovnávání neporovnávatelného (čistě náhodou kdybys třeba srovnával loňské ceny v českých výkupech s letošními německými :wink: )

a také bych se Tě chtěl zeptat jestli pěstuješ jenom pšenici :?: já že veškeré Tvé kalkulace vycházejí jen z pěstování té nejlukrativnější plodiny...
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 10:01

jinak já loni prodával pšenku od 2500kč/t až po 4500kč/t a letos od 4500kč/t až po 6500kč/t
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 24 říj 2007 10:51

To vsvarc: koukám, že ty si mě vůbec nepochopil...já rozhodně neporovnávám naftu s amofosem...jen sem ti chtěl naznačit, že ty tvoje ceny jsou trošku divný a že amofos rozhodně nestojí 11000kč/t a že nemůžeš srovnávat dobu před a po unii...
Co se týče pěstování plodin, tak pšenice pro mě není nejlukrativnější plodina...tou pro mě je, byl a pravděpodobně i stále bude mák. Ten totiž pěstuji na největší ploše a když vezmu tržby z hektaru, potažmo čistý zisk, tak se to s pšenicí nedá moc srovnávat.

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 11:50

:oops: sorry už opravdu nestojí 11000 http://www.agrosluzby.cz/?_core_cnt_SetActiveGroup=986 :cry:

a ještě bych se Tě matthew chtěl zeptat proč tedy jezdíž s tím krystalem a škodovkou když nám tu vyprávíš o miliónových ziscích :?:
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 24 říj 2007 12:26

Nevim proč mají tu cenu amofosu tak vysokou, když oastatní hnojiva mají za více méně stejnou cenu jako beru v AG service. Krystala ani škodovku už nemam. Malinko sem obměnil techniku. Mam totiž výhodu v tom, že se zemědělstvím neživím a stále to mám jako koníčka, takže vše co zemědělství vydělá vrátím zpět a neberu si ani korunu. Doposud sem kupoval jen půdu a to že mojich "zahrádkářských" 110ha vydělalo za čtyři roky na 53ha vlastní půdy neni špatnej výsledek. Tržní cena půdy bude stejná jak u vás, to znamená tak 100 tis.kč za hektar a výše. Půda je základní výrobní prostředek, bez tý sou ti nejmodernějšé stroje k ničemu, což samozřejmě víš sám...

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 12:37

tak a teď si asi konečně pochopil (tedy alespoň řekl) myšlenku celé téhle debaty a to že:zemědělci veškeré své prachy vrážejí do výrobních prostředků a né do svého blahobytu a jenom to drží zemědělství nad vodou a o tomhle tady byla ta debata předtím :idea: :idea: :idea:

a ještě jedna poznámka: to že děláš zemědělství jako koníček je sice chválihodné ale to by asi lidstvo neuživilo a my ostatní co to děláme jako svůj hlavní podnikatelský záměr, z toho musíme taky živit sebe případně i zaměstnance ...
zemědělství není práce, ale styl života

Příspěvky: 85
Registrován: 04 kvě 2006 21:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod matthew » 24 říj 2007 13:00

No myslim, že ne každý vráží peníze zpět. Alespoň těch pár kolegů tady v okolí je vráží spíše do toho blahobytu a vlastní půdu mají tak akorát v květináči za oknem, ale to je v podtstatě každého věc :D
Samozřejmě, že kdybych dělal jen zemědělství, nebudu to dělat v tak malém rozsahu jako nyní...
Závěrem celé této diskuze mohu konstatovat jediné, že zemědělci to sice nemají lehké, ale ten kdo někdy podnikal i v jiném oboru (a neberte zas extrémy) považuje současné zemědělství za relativně "ideální" podnikání.

Příspěvky: 133
Registrován: 11 zář 2007 10:47
Bydliště: kladensko

Příspěvekod vsvarc » 24 říj 2007 16:55

no najdou se i ideálnější ale nebudeme teda pitvat extrémy :D

akorát mě příjde že se tu občas vyskytují názory že zemědělství je takový malý klondaik a že my zemědělci jsme jen příživníci co si cpou dotacema plný kapsy a nevědi coby roupama tak jezdí po nocích po polích aby budili vesničany z poklidného spánku i když si to asi nemyslíš tak některé Tvé články k tomuto docela přispívají viz

"Tak do rostlinné vidím velice dobře. Jelikož tržby na těch 400ha jsou někde okolo 7 mil.kč a zisk 2 mil. kč tak to ostatní jsou náklady........"

atd.

já myslím že zemědělství je po finanční stránce dost srovnatelný obor s ostatnímy a říkat že je nějak super lukrativní nebo že je to bída je blbost ale problém je že většina lidí si při vyslovení slova zemědělec představí buď nějakého strejdu s vidlema který se jim s ovcema plete do cesty nebo tlustýho sedláka který si akorát jezdí na koni obhlídnout své polnosti a v klidu si pobírá miliónové dotace... a to nám rozhodně neprospívá a jediný na co si zemědělci podle mne můžou opravdu stěžovat je nevraživost okolí

lidi si vůbe neuvědomujou že je tu jeden podstatný rozdíl - průměrný zedník(nebo jakákoliv jiná profese) udělá za rok několik domů a má tedy možnost se poučit ze svých chyb ale průměrný sedlák má jen 50 pokusů za život a každej uplně v jiných podmínkách(počasí)
a proto by si jich mělo okolí víc vážit ....jako v např. v německu tam je v každé pořádné vesnici cítit hnůj jak kdyby jste vedle něj stáli a nikdo si nestěžuje....
zemědělství není práce, ale styl života

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků