Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvky: 33
Registrován: 03 led 2010 13:27

Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod Onďa » 30 srp 2016 12:47

Zdravím,

nějak mi to nedá se s Vámi podělit o několik zážítků posledních měsíců.

Dělám agronoma v jednom zemědělském podniku a jednou si jedu tak kolem pole a vidím, že jsou tam natáhaná různá nákladní auta (Mates, Avie, Multicary atd.). No v počtu asi 18 kusů od místního "sběratele". Začali jsme teda jako podnik jednat. Je to pozemek,za který podnik platí nájem tak přeci máme nárok na to, abychom jej užívali. Takže první, co bylo tak zavolat starostce příslušné obce - ta mi oznámila, že s tím nic nemuže udělat, protože je ten dotyčný "magor". Tak další instance byla státní policie. Policajti přijeli, nafotili, obešli okolo aut a řekli, že s tím stejně nic nemužou udělat, protože na něj nemají žádné páky. Ale poradili nám, abychom zavolali na odbor životního prostředí. (Volejte v pátek v jednu na ŽP, ale povedlo se). Paní teda přijela, řekla, že nevidí problém, protože z toho nekape nikde žádný olej, že s tím vlastně ani nic pořádně udělat nemuže. Ale zavolala si na pomoc Městskou policii, aby jí to nafotili. Takže v podstatě nikdo nám nebyl schopen poradit co s tím. Policii ani ŽP nějak nezajímalo, že u jednoho toho auta je uvázán pes, který tam byl evidentně bez vody. A protože auta nemají ani značky, tak nemohli najít majitele, takže v podstatě nemají žádný důkaz, že je to onoho "sběratele". Když jsem navrhoval, že to traktorem odtáhneme do kovošrotu, tak mi bylo řečeno, že mi to za prvé v kovošrotu nevezmou, za druhé to bez značek nemužeme ani táhnout po cestě a za třetí to nesmíme žádným způsobem poškodit, protože je to cizí soukromý majetek.

No nakonec jsme měli štěstí, že si pan majitel přes víkend ty vergly odtáhnul, jinak netuším, co bychom s tím měli dělat.

Takže si myslím, že v dnešní době, kdo je svině tak má mnohé výhody.

A další kapitola sama o sobě jsou louky a lesní dělníci.

Chápu, že mají ted kurovcovou kalamitu, ale ....

Na louce leželo od loňského října asi 30 metrů smrkového dřeva v pětkách. Až do května nám s kolegou trvalo, než jsme to s těch luk dostali pryč. Je zde více majitelů lesa (Lesy ČR, Lesy města Olomouce, Lesy města Šternberka). Tak jsme postupně obvolávali, všechny tyto tři instance a pořád nikdo nevěděl čí to je. Ono to prostě leželo na louce a bylo to ničí. Po sléze jsme se teda už dopídili, že jsou to Lesy ČR, ale ještě najít, kterého revírníka to je. No až jsem pohrozil, že si dřevo odvezu domů na topení, že už mě to nebaví, tak se dřevo zmiznulo. Zvláštní ....

No a dneska jsem se byl podívat na 2 hektarovém kousku louky a nestačil jsem se divit. Páni lesní mistři prostředkem této louky táhali dřevo v celých délkách a na konci udělali skládku, kde toto dřevo manipulovali. Takže si to dovedete představit, vyhrabané koleje, všude bordel - haluze, kůra, odřezky. A něco mi říká, že si to pánové ani po sobě neuklidí. Takže se chystám zítra revirníkovi zavolat, ať s tím něco provedou, ale jsem zvědav jak to dopadne.

Jsem sám kdo to takto má, nebo je to všude stejné?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod miki » 30 srp 2016 13:42

Bohužel je to všude stejné. Vlastnické právo nikoho nezajímá, to že se někdo o něco (soukromé či pronajeté) stará, udržuje, opravuje to a druhý mu to ničí, krade či bezplatně a beztrestně a bezohledně využívá, tak se stalo bohužel normou.
Já mít na pozemku cizí auta tak to zavezu dokola hnojem nebo slámou. Co se týká dřeva tak se zeptám, dám tam cedulku a pokud se do týdne někdo neozve tak si to odvezu a uskladním s celkem slušným pronájmem. Na louku bych se zkusil domluvit, dal cedulku, požadoval nájem v případě, že nic nepomůže tak aplikovat kejdu. Vem si, že ta louka bude trošku z kopce nad dědinou přijde průtrž, která vyplaví baráky a hojit se budou po tobě a ne dřevařích.
Úřad ti nepomůže, spravedlnosti se nedovoláš. Každý si nemůže dělat co chce, hlavně ne ten kdo má starost a odpovědnost o nějaký majetek. Ten kdo nic nemá je hájená škodná.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod poulm » 31 srp 2016 09:13

Nádherná a mně také velice úzce známá písnička ve všech bodech :lol: :lol: :lol:
To co popisuješ jsem již zkoušel a také to nefunguje.

O co jde, na mém pozemku s TTP si lidé z přilehlých domů zřídili parkoviště,ačkoliv všichni mají velké zahrady,vjezdy a garáže,tak proč by se obtěžovali otvírat každý den bránu a zajíždět dovnitř,když je jednodušší to strčit do trávy na protější pozemek přes cestu. Za ty roky si už tam i nasypaly i štěrk ,aby nemuseli stát ve vyježděném blátě a vznikla tam samovolně velká zpevněná plocha 8x120m.
Navíc krajem rostly i různé ovocné stromy,které se mi už také pomalu vytratily,ale nikdo nic neviděl a neslyšel a všichni se mi smějí do ksichtu. Několikrát jsem to řešil i s městkou policií,ale ti jsou prý co se týče soukromého majetku bezmocní a mám prý jedinou možnost podat trestní oznámení na státní Policii.
V žádném případě prý nesmím auta odtahovat či jinak s nimi manipulovat. Vykopat krajem příkopu nebo nasypat hromady hlíny také nesmím,protože to již jsou terénní úpravy u pozemní komunikace. Hranici jsem nechal řádně vytyčit a nabouchal jsem cedule soukromý pozemek,hraničníky i cedule se mi již vytratily.Nyní mi už zbývá snad poslední možnost to oplotit plotem bez podezdívky,což je stavba nepodléhající stavebnímu povolení a ohlášce,ale obávám se,že ten plot bude do týdne rozstříhaný nebo vytrhaný. Aby toho nebylo málo,tak všechny domy mají z mého pozemku natžené vodovodní přípojky, takže si asi myslí,že jim ten pozemek automaticky patří a můžou si tam dělat co chtějí,není nic zvláštního,když se tam občas objeví hromada hlíny,štěrku,rumiště,dřeva atp. prostě to co kdo potřebuje z baráku nebo do baráku vyvézt,přece si nebudou mrvit chodníky nákladními auty,že... A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.

Tak mi tedy poraďte, jak mám tedy legálně zabezpečit svůj pozemek proti cizímu využívání a přitom mně to nestálo statisíce? Evidentně,zákon moc nemyslí na problematiku něčího soukromého majetku umístěný a jiném soukromém majetku, nebo jsem aspoň zatím nenarazil na nějakou vyhlášku,která by mohla výrazně pomoci k řešení těchto problémů.
Nápady typu rozházet hřebíky,vypustit kola,odtáhnout traktorem,nakydat před auta hnůj,vylít fekálie,naskládat na kraj betony,podpálit auta a mnohé další si raději nechte od cesty,to vše je na nic a hlavně proti vlastníkovi pozemku.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod miki » 31 srp 2016 10:49

Tak to otočte a začněte tu plochu využívat jako parkoviště nepotřebné techniky, udělejte si tam stohu nebo nabídněte část pozemku obci, aby si tam vybudovala skladiště kontejnerů na odpad. Jinak ta plocha nejde zorat? případně použít takovou tu lesní frézu (to je bez povolení). Je-li tam navezený makadam či odpad, tak jste jako vlastník pozemku povinen odpad odvézt a tudíž odebrat z té polchy, nebo alespoň nahrnout na hromadu. Ten plot je dobrý nápad, případně ohrada po ovečky
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod poulm » 31 srp 2016 11:14

Děkuji za nápady a trochu to ještě upřesním.
Není pravda,že vozidla a techniku lze parkovat kdekoliv,už jsem také měl čest mít placenou konzultaci s úředníky od životního prostředí. Už jsem i nad tímto krokem uvažoval,pozvat si je na místní kontrolu,s tím ať mi nařídí odklizení vozidel,ale jak mám cizí vozidla legálně odklidit ze svého pozemku,to mi říct zatím nikdo neuměl.
Jako naschvál mi tam vedou jejich vodovodní přípojky,které jsem zdědil i s pozemkem,takže tam moc hrabat, rýpat či orat nemohu,jsou tam ventily a trubky v zemi kdo ví jak hluboko, takže se chci vyhnou t riziku jejich poškození atp.
Bohužel je to pozemek 3ha, takže jeho celé oplocení je dost nákladné.
Navíc mi na pozemek vysypávají různé odpady,počínaje trávou ze sekaček,naházené šutry,rumiště,bordel,dokonce i hromádky komunálního odpadu atp.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod bold » 31 srp 2016 11:16

v této republice platí : čím větší kurva jsi, tím se máš lépe (omlouvám se za ten výraz, ale vystihuje to přesně o co jde) Dále je stále platné přísloví (opět sprosté) Na kurvy kurevsky. Takže pokud se člověk chce něčeho dobrat tak musí být ještě větší svině. Dřevo složené na mém pozemku je moje, asi se stal zázrak a bylo mně přiděleno vyšší mocí, tudíž beru domů na otop, popřípadě ho nechám odvést neb jsem ho považoval za odpad ( v dnešní době je odpad skoro všechno) a náklady na odvoz budu vymáhat po tom kdo ho tam dal. Dále platí, Vstup na pozemek je umožněn ohledně svobody pohybu, vjezd je však porušením zákona. Stačí posléze zveřejnit na obecní vývěsku že vjezd na můj pozemek je zpoplatněn částkou 500kč (výšku si lze určit svobodně) posléze vymáhat po majiteli vehiklu kterýžto je odstaven na mém pozemku. Jít cestou zábran je boj s větrným mlýnem, stejně český občan zábrany překoná-cesta sankcí jest mnohem přijatelnější, jednodužší a spolehlivější.
Ohledně vraků na pozemku bych byl opatrnější, záleží jestli si občan natahal vraky na svůj pozemek, a jak vypadá nájemní smlouva a za jakých podmínek byla uzavřena. Nechci samozřejmě nikoho očerňovat, ale některé společnosti uzavírali velmi zajímavé smlouvy, využívajích neznalosti majitele. Ač mám uzavřeny smlouvy, tak je pro mně nejdůležitější zájem majitele, pokud chce cokoliv s pozemkem udělat, tak se mu snažím vyjít maximálně vstříc- kdyby tam chtěl natahat zgarby, tak je to jeho vůle, a ať tahá. Je to jeho pozemek a on má plné právo rozhodnout jak s ním naloží, já nesu rizika s tímto spojená.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod bold » 31 srp 2016 11:19

pokud tam vedou vodovodní přípojky, tak zjistit jak je postaveno věcné břemeno. Posléze je možnost jim tyto pozemky odprodat, samozřejmě jako stavební. Nebo pronajmout za 500kč/rok, a máš to ofic a ať si tam dělají co chtějí- s tím že to po ukončení nájmu uvedou do původního stavu. Taky tady mám plyn přes pozemek, nikde nezanesený, koupil jsem pozemek a nikde ani zmínka- nyní to řeším, a asi nevyřeším- plynaři hrají mrvého brouka.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod poulm » 31 srp 2016 11:58

Bohužel jsou ty přípojky ve stejném stavu, udělané někdy v minulém režimu, nejsou nikde v mapách a neexistuje žádné věcné břemeno.
Docela by mne zajímalo,jak chceš vymáhat nějaký nájem za parkování od lidí bez smluvního vztahu?
Navíc užívat a pronajímat pozemek s TTP jako veřejné parkoviště asi taky nebude dlouho průchozí,že...
Za 20let se nikdo ani neobtěžoval mne zeptat,zda tam vůbec může stát.
Bohužel mi nedokázali pomoct ani právníci.
Tohle vše jsou bohužel takové Achylové paty, ale souhlasím s tebou,asi to jinak nepůjde než s ku..y jednat ku...sky :twisted:
Lidé opravdu rozumí jenom třímetrovému betonovému plotu s ostnatým drátem pod napětím nahoře.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod miki » 31 srp 2016 14:17

Jsou-li tam přípojky, tak musí být v hloubce mnohem větší než ořeš (na orbu nepotřebuješ vůbec žádné povolení), nejsou-li v mapách pak nemáš břemeno a můžeš požadovat odstranění. Jsou-li tam kanálky a ventily mají být označeny (zaražená tyč, betonová zkruž) jinak klidně orat a třeba použít i hloubkové podrýváky a co je označeno oborat.
Důležité je přehodit problém na druhé, ty nemáš co ztratit, takže pokud to zořeš a poškodíš to při tom bude to muset začít někdo oficielně řešit, přijede-li tam bagr a začne-li kopat zavoláš policajty, protože na tvém pozemku nic není, ty nic nevíš a začne to řešit obec, stavební úřad atd. Jenom by jsem se před tou orbou po tom prošel a co bude vidět by jsem viditelně označil a oboral, potom jsi úplně z obliga a chyba za přeorané potrubí je na straně stavebníka. A dal by jsem tam dopředu cedulku, aby tam nikdo neparkoval, že se tam bude něco dělat. Na zoraném ti nikdo parkovat nebude. Potom tam vysaď třeba rychlerostoucí topoly.
Jak napsal Bold. Ke každému přistupovat tak jak si zaslouží.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod poulm » 01 zář 2016 08:10

Takhle možná máš pravdu,ale není to jenom černobílé.
Kdybych jim ty přípojky poškodil a zavolali by na mne poliše, tak mi celkem jednoduše prokáží úmysl, protože nemůžu tvrdit, že za 20let obdělávání o tom vodovodu nevím.
Mám tam s nimi více problémů a souvislostí,které bych tu musel rozepsat tak na 10stránek. Závěr je prostě takový, že jsou majitelé pozemků neustále různými způsoby poškozovány a pokud tam není nějaký betelný plot či jiná silná zábrana na hranici pozemku,resp. je tam volný přístup,což je u většiny polních pozemků,tak je to bohužel u nás obecně bráno tak,že tam každý může vejít nebo vjet.
To moji černou zpevněnou plochu již bohužel pluhem nepřeorám,to bych pluh rozlámal.Navíc se tam denně nedostanu,takže třeba jednou za měsíc či 14dní se přijdu podívat a již je zahrnutá zem od toho,jak tam někdo s bagrem něco kopal kolem vodovodu.
Z mého pohledu bude nejlepší udělat nějaký betelný plot,který nebude v rozporu se stavebním zákonem,třeba na husto zakopat nějaké staré betonové sloupy a natáhnout nějaké staré rezaté pletivo,které mně nebude bolet, když mi někdo rozstříhá. Bohužel je to jenom jedná strana a budou mi za něj zase vozit bordel a odpadky,takže mně spíš čeká nejlépe oplotit celý pozemek 3ha,což nevím jak zrealizuji.Takže je to pořád dokola,dělají si tam co chcou a já jenom skřípu zubama.
Předpokládám,že tento scénář znají snad všichni vlastnící zemědělských pozemků.
To nepočítám zaparkované auta od houbařů ve zralém obilí na kraji u lesa,přece nebudou chodit pěšky tak daleko že...,a já jsem ten hajzl co je vyhání.
Svým způsobem mne fascinuje i zákon o lesích,kde majitel lesa musí umožnit lidem,resp. veřejnosti, sběr lesních plodů, tzn. že si svůj les nesmím oplotit kvůli lidem a volnému pohybu zvěře.A takových zajímavostí je mnoho.
To jsme to pěkně dopracovali.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod bold » 01 zář 2016 08:12

no nevím zdali se nebudu pouštět do nějaké polemiky, ale bacha na hlubší práce, mám pocit že orba je ještě ok ale jak se pustíš do hlubšího kypření tak jsi povinen se přesvědčit zdali tam nic není, nejspíš cestou oslovení institucí kteréžto řeší i stavební úřad. To že nejsou věcné břemena ještě nic neznamená- ty jsou nějak šalamounsky ošetřené zákonem.
Každopádně s tím parkováním je to velmi jednoduché. Na obecní vývěsku vyvěsíš prohlášení, že vjezd na své pozemky je za poplatek 500kč, popřípadě to necháš vyhlásit rozhlasem, tím jsi splnil literu zákona a sdělení v místě obvyklém.Počkáš měsíc (nevím jaká je lhůta na nějaké to odvolání) Tímto máš svou část splněnou a vyčkáváš. Až se zase napakují na tvůj pozemek, přivolat PČR, kterážto přečin zadokumentuje a na základě tohoto oslovíš majitele s požadavkem na zaplacení poplatku. Tahle donebevolající vydřidužská praktika se rozkřikne rychlostí světla a máš klid. Ploty nic neřeší, český člověk se snaží vydrbat se systémem,ale jakmile někdo vydrbe s ním, tak si to velmi dobře pamatuje. Navíc PČR je povinna vykázat z tvého pozemku kohokoliv a cokoliv- pokud to nezvládneš sám- dále je možnost náhrady škody kterou je ten co ji způsobil povinnen zaplatit, škoda bude minimální, já bych to viděl na 1000kč, pokud se to nebude pachateli líbit, tak udělat znalecký posudek kterýžto bude stát cca 5000kč samozřejmě na náklady pachatele + odhadnutá škoda. Tohle většinou zabere i na cestáře, elektrikáře, plynaře a podobnou sebranku, která taky v počátku neví, odmítá a má se za majitele celého světa.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod bold » 01 zář 2016 08:22

s auty všude válčím taky, Takže asi takto, pokud je to můj pozemek tak PČR a náhrada škody (popsáno v předchozím příspěvku) pokud není, tak je zde ještě zákon o pozemních komunikacích zastavení 3m volný pruh a stání 6m volného pruhu- což na polních cestách možno není ale i tak to platí.
Pokud to chceš řešit nějak méně drasticky, tak fotit, psát na všemožné instituce (životní prostředí- únik kapalin, založení černé skládky a pod, obecní úřad- neschválené odstavování vozidel a pod) oslovil bych vodaře s tím čí je ten vodovod uložený na mém pozemku- kde je jaké rozhodnutí a jestli je to černá stavba tak stavební úřad a odstranění stavby, trestní oznámení na neznámého pachatele ohledně zpevnění plochy-založení černé skládky, oslovení obce s pomocí likvidace černé skládky a uvedením do původního stavu, opakované přivolávání PČR kterážto bude sice nasraná ale když jí vysvětlíš jak se věci mají a že potřebuješ jejich opakovaná hlášení k tomu aby se problém hnul tak to snad pochopí a jak bude na víc úřadech ležet hromada lejster, tak se něco pohne, dokud se pouze mele pusou a slibuje, tak se nikdy nic nevyřeší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod provit » 01 zář 2016 11:18

Hospodařím taky u města a problémy přestaly, když jsem dal el. ohradníky. Mám stavení kde mi navazuje 25 ha pastvin koupil jsem roxor 12mm, izolátory, drát a mám už 10 let zlatý klid :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod poulm » 01 zář 2016 11:39

Děkuji za obsáhlou odpověď a postup,samozřejmě je to taky nějaká možná cesta restrikce, ale připadá mi to trochu jako boj s větrnými mlýny a pokud by celé tohle nějaké tažení mělo nějaký výsledek,vedle nespočtu papírů ,lejster, dokumentů a rozhořčených a znepřátelených lidí co budou už z principu za pomstu škodit dál, jinak a jinde,tak to pořád vidím jako dočasné řešení,protože pokud tam nebudou nějaké účinné mechanické zábrany,tak tam vždycky někdo vjede,ať místní nebo cizí a časem se tam zase všichni naučí parkovat a stát, takže pořád vidím jako jedinou cestu udělat oplocení nejlépe z bytelných betonových pražců či sloupů. Pro tuto variantu jsem již rozhodnutý,již před léty chtěl můj otec začít s oplocováním všech pozemků a zdálo se mi to jako velká pitomost,ale už vidím,že nebyla.

to provit:
že by to bylo až tak jednoduché? Každopádně zkusit se to může :wink:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod provit » 01 zář 2016 13:13

Neříkám, rovnou jim tam udělat krmiště :) tzn mouchy, bučení apod. Když se tam pase dobytek, tak lidi možná chvilku budou remcat, ale pak si zvyknou. To, že by to někdo přestřihl se mi zatím nestalo - musel by to být dobrej magor, ale pro jistotu jsem pojištěnej :)

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod miki » 01 zář 2016 14:21

Musel by jsi se podívat do územního plánu, zda je to vedeno jako pastvina. Pokud ano problém není pokud je to louka nebo sad tak můžeš narazit.
Co se týká přípojek, tak je to jednoduché, ikdyž víš, že tam jsou tak musí být uloženy v nějaké hloubce (už i kvůli mrazu asi 1.2-1.5m), která vychází z předpisů a je určitě mnohem větší než 20-30 cm, které ořeš.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod provit » 01 zář 2016 14:52

Uzemní plán města podle mě nerozlišuje zemědělskou půdu. Už ani SZIF nerozlišuje louku a pastvinu. Když jsem chtěl převést ornou půdu na louku, tak jako vlastník jsem došel na stavební úřad a nahlásil změnu, aby byla v souladu se skutečností. To už by bylo hodně špatný, kdyby si vlastník nemohl rozhodnou jestli chce pole nebo louku :). Už jenom to, že daň z nemovitostí je u louky nižší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod bold » 01 zář 2016 15:00

roxory do pole? u vás železné věci nesublimují? U nás mizí cokoliv nad 2mm tloušťky. Kamarádovi zmizeli sošky od plotu přes noc. Obzvlášť pokud je v blízkosti sběrna.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Demokracie aneb každý si může dělat co chce?

Příspěvekod provit » 01 zář 2016 16:11

Ze začátku jsem si taky říkal, ale když tam jsou 2 dráty pod el. (doma mi pří uzemnění, začne blitat červený světlo), vytáhnout to taky nejde lehce, průser, že pustíš zvířata a za železo dávaj prd a ještě na účet...tak si to každý rozmyslí :)

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků