Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod traktor Zetor » 10 kvě 2009 14:35

U nás dává družstvo 1500 Kč/ ha+Daň s výpovědí na 10 let
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 11 kvě 2009 17:40

traktor Zetor píše:U nás dává družstvo 1500 Kč/ ha+Daň s výpovědí na 10 let

Výpověď 10 let je svazující, max 5 let když mně někdo dá 5000 za ha tak klidně na 5 let,ale na 10???
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod kordl » 13 kvě 2009 19:21

Jo a u nás jezedáci dávaj 1000 a výpověd je 15let. Loni tyto smlouvy uzavřeli. A když sem chodil před uzavřením smluv po lidech jesi mi pronajmou pole na Rční výpovědní smlouvu za 1000 kč. Tak se mi z 90% skoro vysmáli že okrádam jejich JZD. podotýkam že to byli vlastníci v důchodu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 14 kvě 2009 16:40

kordl píše:Jo a u nás jezedáci dávaj 1000 a výpověd je 15let. Loni tyto smlouvy uzavřeli. A když sem chodil před uzavřením smluv po lidech jesi mi pronajmou pole na Rční výpovědní smlouvu za 1000 kč. Tak se mi z 90% skoro vysmáli že okrádam jejich JZD. podotýkam že to byli vlastníci v důchodu.

Tak to znám u nás taky byli podílníci v JZD. Když jsem chtěl ať mně pronajmou půdu za 1200/ha tak mně poslali do háje že půdu potřebuje družstvo. Někteří dokonce seděli v dozorčích radách- a jak to dopadlo-kravíny prázdné,v areálu družstva metrové kopřivy.Co šlo ukrást bylo ukradeno,popř prodáno do polska. Ti co seděli nahoře neměli ani květináč a přesto si teď staví honosné haciendy, majitelům půdy zůstala už jen ta půda, o majetek přišli a nebylo to málo. Teď pronajímají půdu za 750/ha zbytkům dobrodruhů kteří kvůli dotacím drží půdu a hospodaří-to že je cena dnes už na nějakých 1500/ha to nějak neberou.Počítám že to nakonec prodají za minimální cenu překupníkům kteří to pak střelí dál a znovu se budou stavět haciendy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod kordl » 14 kvě 2009 19:48

Přesně tak funkcionáři ti si od huby nikdy neutrhnou. A ti s prominutím troubove co dou za nima jak berani si mislí že to nikdy jinak nebude a je to tím že většina z nich sedí doma na zadku a nikam se nikdy nepodívali a neví jak to funguje jinde.

Příspěvky: 57
Registrován: 17 zář 2007 23:47
Bydliště: Byšice,okres Mělník

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Bobeš » 14 kvě 2009 22:07

Musím s vámi chlapy jedině souhlasit,je to všude stejné.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Peetan » 13 úno 2010 00:52

jsou tu zkušenosti lidí z celé republiky, tak já se "pochlubím" za naší příhraniční oblast kolem města Náchoda. Nájmy kolem 3 tisích na úrodné půdě mě nepřekvapují, ale tisícovka za louku, nebo 350 za ornou jsou skutečně na hlavu.

U nás bylo do loňska jako nájemné vypláceno pytel špinavé nekvalitní pšenice za 1ha (TTP i orné). Podotýkám že jsme v HA pásmu, takže tu máme pěkný LFačka. Na tom si zdejší podnik s cca 2tis ha pěkně namastil. Než to spoluvlastníci a statutáři rozkradli. Před 4ma lety jsme si díky tomu mizernýmu nájmu vzali svoje louky zpět s tím, že k tomu ještě něco přiberem. Loni po krachu zdejšího podniku sem najela akciovka 40km vzdálená a přebrala po krachlém podniku smlouvy(pokračovali). Ti nabízejí 700/ha, takže jim to každej hned ochotně podepsal na 10-20 let. Dnes když viděj lidi že není možnost vypovědět a že jim to posečou jednou ročně a ještě neukliděj, tak by chtěli vycouvat. Nemůžou. Marně nabízíme 1000Kč/ha TTP v podhorské oblasti na hranicích s Polskem protože ikdyž lidi pomalu začínají překonávat tu "xenofobii" že by nepronajali pozemky ZD, ale soukromníkoj co bydlí vedle a nechali ho vydělt extrémní peníze, tak nemůžou. Na 10 let to podělali sami sobě i nám malejm.

Co mě osobně ale vytáčí maximálně je přístup SZIFu, potažmo okresní agentury. Jak je možné, že takovému podniku zapíšou do LPIS okamžitě cokoli na co si ukáže bez právního důvodu užívání(smlouvy) a jiní(malí) musejí dokládat smlouvu na každej metr? Samozřejmě by se nějaké pozemky našly na které smlouvy nejsou, ale jak když jsou všechny v LPIS oné akciovky která je sice nemá ošetřené smlouvami, ale vesele na ně bere.

Malinko bych rád navedl vaše myšlenky k prognózám. Jak dlouho a v jaký výši očekáváte tyhle "milodary" ve formě plateb na plochu, LFA, AEO, TOP-UP atd? Myslíte že kdo má smlouvy na 10 a více let si je jistej že to z toho vytříská i za tu dobu, nebo je to jen loterie s tím, že zase jak se říká, půjde něco jinýho? Bude mít za ta léta půda stejnou hodnotu, větší hodnotu, nebo jí naopak "nebude třeba" Protože si vše levně dovezem? Nečekám jasné odpovědi, ale znát povědomí ostatních "kolegů od vidlí" není ku škodě.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Peetan » 13 úno 2010 00:57

kordl píše:Jo a u nás jezedáci dávaj 1000 a výpověd je 15let. Loni tyto smlouvy uzavřeli. A když sem chodil před uzavřením smluv po lidech jesi mi pronajmou pole na Rční výpovědní smlouvu za 1000 kč. Tak se mi z 90% skoro vysmáli že okrádam jejich JZD. podotýkam že to byli vlastníci v důchodu.

Tak ták. Pochodil jsem stejně. Možná ještě větší důvod je lidská ješitnost a zášť: "přece starej sedlák Tonda nepronajme půdu mladýmu od Franty když s Frantou byli vždycky na ostří kosy a u něj to nikdo dělat nechce."
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Deutz-Fahr » 13 úno 2010 19:25

Čo sa týka nájmu u nás tak je to veľmi rozdielne. Od 10 do 80 eur za ha. Dostať sa k pôde je takmer nemožné. Ja som to vyriešil dohodou s miestnymi podnikmi. Samozrejme s tým že som bez dotácie. Ale ja tie pozemky súrne potrebujem aby som mal čím kŕmiť. Verím že sa to ale raz zmení. Môj názor je taký že pokiaľ budú dotácie tak budú aj rôzni spekulanti a podniky ktoré to robia len kvôli dotáciám. Keby dotácie neboli tak by veľa podnikov skrachovalo. U nás oba. Tým pádom by sa ale konečne dostala pôda do rúk tých čo to myslia s poľnohospodárstvom vážne. Ja osobne dokážem tvoriť zisk aj bez dotácie. Samozrejme robím výhradne krmoviny a maximalizujem živočíšnu výrobu. A musím makať na 100%. Nespoliehať sa na to že veď dostanem peniaze od štátu. Samozrejme česť všetkým výnimkám ktorí to nerobia len kvôli dotáciám. Raz sa možno toho dočkáme.
Deutz-Fahr

Příspěvky: 34
Registrován: 16 bře 2009 10:32

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod 7011 » 16 úno 2010 08:12

Co mě osobně ale vytáčí maximálně je přístup SZIFu, potažmo okresní agentury. Jak je možné, že takovému podniku zapíšou do LPIS okamžitě cokoli na co si ukáže bez právního důvodu užívání(smlouvy) a jiní(malí) musejí dokládat smlouvu na každej metr? Samozřejmě by se nějaké pozemky našly na které smlouvy nejsou, ale jak když jsou všechny v LPIS oné akciovky která je sice nemá ošetřené smlouvami, ale vesele na ně bere.


Ja mam taky podobne zkusenosti až zpristupnily verejný LPIS tak jsem zjistil že mistni družstvo ma zapsane moje
pole na kterych hospodarim osobně od roku 1995 je to jen 5 ha a maji to zapsane 4 roky....... Docela dobrý podvod.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Peetan » 16 úno 2010 17:09

7011 píše:
Co mě osobně ale vytáčí maximálně je přístup SZIFu, potažmo okresní agentury. Jak je možné, že takovému podniku zapíšou do LPIS okamžitě cokoli na co si ukáže bez právního důvodu užívání(smlouvy) a jiní(malí) musejí dokládat smlouvu na každej metr? Samozřejmě by se nějaké pozemky našly na které smlouvy nejsou, ale jak když jsou všechny v LPIS oné akciovky která je sice nemá ošetřené smlouvami, ale vesele na ně bere.


Ja mam taky podobne zkusenosti až zpristupnily verejný LPIS tak jsem zjistil že mistni družstvo ma zapsane moje
pole na kterych hospodarim osobně od roku 1995 je to jen 5 ha a maji to zapsane 4 roky....... Docela dobrý podvod.

Tak si zpočítej kolik na tom vyrejžovali...
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 16 úno 2010 17:55

pokud dokážeš že družstvo na tento pozemek bralo neoprávněně dotace, tak není nic snažšího než jít na SZIF a tam tento podvod nahlásit- ovšem pozor pokud platili za tento pozemek daň státu tak ho nejspíš měli v daňovém prohlášení a bere se že majitel neví že má nějaký pozemek a oni ho užívali v dobré víře. Pokud jsi za tyto pozemky platil řádně daň ty, tak se dopustili jednoznačně podvodu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 34
Registrován: 16 bře 2009 10:32

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod 7011 » 16 úno 2010 19:41

Dan jsem platil ja.Z jara bych chtel pozadat o SAPS ale nevim jestli to řesit na Zemedelske agentuře nebo s nima.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 16 úno 2010 20:17

stačí zajít na SZIF a tam doložit vlastnictví(výpis z katastru) a požádat o dotace. U nás jsou poměrně solidní úředníci. pomůžou, vysvětlí. Skus se zeptat družstva jak chce řešit 4 letý pronájem. Pokud to nebudou chtít řešit tak jim řekni že se dopouštěli 4 roky podvodu a že to tak nenecháš. Stačí pak oznámení na SZIF a měly by tu částku vrátit+ flastr.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 19 zář 2007 17:22

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod OKULAR2 » 19 úno 2010 11:02

7011 píše:Dan jsem platil ja.Z jara bych chtel pozadat o SAPS ale nevim jestli to řesit na Zemedelske agentuře nebo s nima.

Omlouvám se, že píšu k jinému příspěvku, potřebujete ještě něco k rozvaděči?

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod traktor Zetor » 12 bře 2010 20:09

bold píše:stačí zajít na SZIF a tam doložit vlastnictví(výpis z katastru) a požádat o dotace. U nás jsou poměrně solidní úředníci. pomůžou, vysvětlí. Skus se zeptat družstva jak chce řešit 4 letý pronájem. Pokud to nebudou chtít řešit tak jim řekni že se dopouštěli 4 roky podvodu a že to tak nenecháš. Stačí pak oznámení na SZIF a měly by tu částku vrátit+ flastr.


Do kdy musí být nejpozději podaná žádost?
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Příspěvky: 57
Registrován: 17 zář 2007 23:47
Bydliště: Byšice,okres Mělník

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Bobeš » 12 bře 2010 21:40

Změny v lpis-u do konce března,žádost o přímé dotace na plochu tuším do 15.května

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod jenik.p » 13 črc 2010 22:03

U nás od 1500kč do 4000kč za Ha včetně daně

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod asd22 » 14 črc 2010 10:18

U nás se to vyšplhalo až na 1200 kč/ha včetně daně.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod vik » 06 pro 2011 10:27

Zdravim chci se zeptat jestli někdo neví jak to je,když lidi podepsali nájemní smlouvu na dobu určitou do 31.10.2011 a mě to pronajmou teď jenže předchozí majitel 2.11.2011 to pole osil,ale na to už neměl žádný právní podklad.Co já jako nový majitel mam dělat.oni tvrdí že jim to měl pronajímatel oznámit,ale proč by jim to oznamoval když byla smlouva na tu dobu určitou.Je mi jasný že to od nich je na truc,aby nepřišli o nějaký ha.Další problém je ten že oni mu platili 500 jenže já 2000kč a ještě na to budou brát dotace.díky za jakou koliv odpověď

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 06 pro 2011 10:50

vik píše:Zdravim chci se zeptat jestli někdo neví jak to je,když lidi podepsali nájemní smlouvu na dobu určitou do 31.10.2011 a mě to pronajmou teď jenže předchozí majitel 2.11.2011 to pole osil,ale na to už neměl žádný právní podklad.Co já jako nový majitel mam dělat.oni tvrdí že jim to měl pronajímatel oznámit,ale proč by jim to oznamoval když byla smlouva na tu dobu určitou.Je mi jasný že to od nich je na truc,aby nepřišli o nějaký ha.Další problém je ten že oni mu platili 500 jenže já 2000kč a ještě na to budou brát dotace.díky za jakou koliv odpověď

pokud je tam doba určitá a není tam žádný šalamounský dovětek, tak je to jednoznačně tvoje. Osobně bych napsal doporučený dopis minulému nájemci že mám v plánu tohle pole obhospodařovat a kdy dojde k předání. Tímto bych je zároveň vyzval ať uvedou pole do původního stavu. přiložit kopii nové nájemní smlouvy. Trvat na uvedení do původního stavu. (pole se většinou předává podmítnuté- jak kde- záleží na místních podmínkách) Dotace na rok 2012 již nemůžou brát, protože nemají žádný právní podklad k užívání tohoto pozemku.
Pokud se s tebou nebudou chtít bavit, tak trvej na uvedení do původního stavu. pokud nebudou komunikovat tak zajdi za nějakým právníkem a požádej ho o zaslání dopisu (cena do 2000-doufám)
Pokud budou mít snahu se nějak domluvit tak bych jako vstřícné gesto uhradil cenu osiva.
P.S. O jakou výměru jde?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 06 pro 2011 11:21

s novou nájemní smlouvou, bych zašel na příslušnou ZA, jelikož smlouvou vznikl právní nárok na užívání pozemku, nechal bych si je v LPIS zaevidovat. Zaevidováním Lpis, odstřihnete puvodního nájemce od příjmu příslušných dotací a jak víme, kde netčou peníze, neni vůle cokoli dělat :lol:. Pokud se ovšem jedná o pozemky s trvajícím závazkem na AGROENVI, tak sice mužete pozemky obdělávat, ale dotace bude nadale pobírat puvodní nájemce (žadatel), je to postavene na hlavu, ale tenhle závazek nejde převádět :? Další věc, jestl ise jedná o celý půdní blok, nebo jen část bloku eventuelně parcelu někde uprostřed, tam to bude na dohodu ještě náročnější, v pozemcích je totiž strašnej bordel :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod farmářJH » 06 pro 2011 11:23

to je krásný problém. Jelikož zde nejde o výpověď z pozemku,ale ukončení doby určité, bez předchozí dohody o prolongaci smlouvy, zřejmě, měl původní nájemce půdu k datu předat ve stavu určeném smlouvou, nebo prostě opustit.
Dotace - okamžitě zabojuj na LPISu, máš platnou nájemní smlouvu a kopii smlouvy jeho, kde on prokazatelně končí. Ono to nebude asi zcela automatické,ale dojde k nějakému řízení, takže po Novém roce se budeš muset rychle zasnažit, nejlepší bude se tam dojít informovat rovnou , nyní.
Z nějakých výhrůžek že tam zainvestoval bych si zde nedělal hlavu.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod farmářJH » 06 pro 2011 11:25

neználku, ono případně dojde k rozdělení či oddělení, to nebude problém. Závazek nebude splněn a původní nájemce bude sankcionován. Závazky by měly jít převádět,ale nový nájemce nemá důvod je přebírat. Pokud bude nějaké podepisovat, tak leda svoje :)
V podstatě mi díky rozdělení majetku v rodině hrozilo něco podobného. 2,5ha zmenšení bloku, porušení a sankce.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod vik » 06 pro 2011 12:15

no jedná se o 6ha orné no zkusim zajít na agenturu a uvidíme já měl za to že na ornou se nedělá 5 letý závazek jako na TTP omlouvám se jestli se mýlim,ale zatim jsem měl jen TTP a slámu kupoval jenže je to rok od roku těžší nějakou sehnat v mém okolí tak jsem si právě pronajmul ornou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 06 pro 2011 13:42

farmářJH píše:neználku, ono případně dojde k rozdělení či oddělení, to nebude problém. Závazek nebude splněn a původní nájemce bude sankcionován. Závazky by měly jít převádět,ale nový nájemce nemá důvod je přebírat. Pokud bude nějaké podepisovat, tak leda svoje :)
V podstatě mi díky rozdělení majetku v rodině hrozilo něco podobného. 2,5ha zmenšení bloku, porušení a sankce.


J8 právě řeším něco podobného, jedná se o převod v rámci "důchodu" v rodině, tzn. nové nájemní smlouvy na vše, co je pronajaté a na pozemky ktere byly dohodou bez smluv nebo směnou za jine taktéž. Na ZA nám bylo řečeno, že agroenvi nelze dělit ale pouze převést jako celek a to pouze v případě zmíněného převodu v rámci důchodu. Což se ovšem netýká zde uváděné situace :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 06 pro 2011 19:36

moc nedělám do problematiky dotací, ale máme tu nějaké pořadí zákonů, jako první je listina práv a svobod, tato říká že člověk může mít majetek a svobodně s ním nakládat. Pokud mně někdo pronajme svou půdu tak je to projevem jeho svobodné vůle. Po tomto pronájmu můžu s touto půdou nakládat jakkoliv v rámci smlouvy. Nezajímá mne tudíž kdo jaké závazky na tuto půdu učinil. na zemědělskou agenturu bych doručil novou smlouvu a požadoval dotace.
Ohledně vydání pozemku je možná problém, tady záleží kdo má větší "koule". Já se svou náturou bych vzal obkročák, vyměřil si pozemek a zarazil kolíky, umístil ceduli "soukromý pozemek" a fertik. Pokud by měl minulý majitel nějaký problém tak bych apeloval na to že jsem na svém a pokud se mu něco nezdá tak ať si nechá pozemek zaměřit (nebo okolní pozemky). pro jistotu doporučuji "zabrat" o nějaký ten metr méně, a v případném sporu jsem vlastně "ošizený".
pokud nejsme otrlí, ta si pozemek necháme zaměřit geodetem a máme klid.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod vik » 07 pro 2011 10:35

:D
Naposledy upravil vik dne 05 srp 2014 15:17, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 07 pro 2011 19:52

Bohužel ve tvém věku jsem ani já neměl ostré lokty.Okolnosti mně naučili, stačí si sem tam najít nějaký zákon který řeší tu či onu věc. Posléze zjistíš že se vzděláváš i když nechceš. Každopádně napřed prověřit a pak se pustit do bitvy. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod farmářJH » 08 pro 2011 00:52

no, jestli to bylo na dobu určitou, nenadělá nic. Prostě bych to od data ve smlouvě chtěl mít na LPISu a požadoval bych tvrdě dotace. Navíc, všechny úkony proti tomu, abych na půdě dle nároku vyplývajícího z nájemní smlouvy hospodařil , by šlo považovat jako neoprávněné bránění v podnikání.
Tak je ti 23, no a co? musíš být asertivní. Nikdo ti zadarmo nic nedá, naopak se najde hodně takových, co za nic budou ještě něco chtít. Jestli budeš při jednání z očí do očí couvat, ustupovat...myslím i fyzicky, tak se na to vykašli. Stanov si jednoduché hranice. Mám nárok, tedy požaduji, ne chci,ale požaduji, pokud to tak nebude,požaduji kompenzaci.

Jen taková perlička, kam až někdy sahá drzost :) vím o maníkovi, který dle majitelů půdy dotuje jejich pozemky bez toho, že by měl s nimi smlouvu :) a jelikož u nás na LPISu chtějí již zásadně písemné smlouvy o pronájmech, musel si ji tedy vyrobit sám :) krásné, ne?
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků