Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvky: 67
Registrován: 16 zář 2009 23:58

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod rakosniklubomir » 06 říj 2012 18:19

Dobrý večer,pánové mám tu ohledně nájmu jednu perličku.Plánovali ji v minulém volebním období skupina poslanců CSSD okolo poslance Skopala a komunisté.V návrhu zákona byl nájem na 7 let nejméně a pokud by nájemce řádně ´platil´tak ještě dalších 7 let.Takže pozemek 14 let blokován.Naštěstí to neprošlo.Já mám vždy u voleb jasno koho NIKDY!Jinak rada jak jsem prolomil 5 let-chce to jít tvrdě po nich-pakliže n vedení povolí nervy a jako tzv. trest se rozhodnou nezaplatit dát upomínku a jestliže nezaplatí do splatnosti dalšího nájmu-máte je na lopatě.Družstevníci se jen málokdy chovají slušně-tak jaképak ohledy.Nájem na Znojemsku několik let zpátky-3500 Kč/ha-dle známeho odtamtud.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 06 říj 2012 20:46

nelze určovat jak mají nakládat občané se svým majetkem, tohle je proti základní listině práv a svobod. Veškeré nájemní dohody se řídí občanským zákoníkem, a pokud si dohodnu že pronajmu pozemek jen pánovi který tam bude chodit v červených monterkách a on s tím bude souhlasit tak je to dohoda a veškerý plebs byť z Prahy mně může políbit šos.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 09 říj 2012 21:56

medulin píše:
opozdilec píše:mimochodem máte někdo zkušenosti s dražbami pozemků?


statní půda nebo exekuce?


oboje, ale spíše exekuce

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 09 říj 2012 22:21

tak jsem smlouvu nastudoval, je to všechno pečlivě vyplněno, včetně výpisu čísel parcel v dodatku. Jediné, co snad trochu hapruje je, že smlouva byla podepsána na podzim ale s účinností od ledna. Takže výpověď už je na cestě a dál se uvidí, jak to bude.
Jinak oprava údaje o výši nájemného. už je to 2000,- ne tisíc. sever Znojemska.

Jo a díky přeusilovné práci jsem našel 5ha bez nájemníka, ale taky v dost špatným stavu - poslední hluboká orba proběhla tak před 6 lety a podle toho to vypadá - tráva a plno keřů, proto i když to sem nepatří, bych se rád zeptal, jestli někdo nemáte prosímvás zkušenosti s rekultivací takového pozemku. S likvidací nadzemnich částí keřů a trav není problém, na to jsou lidi a síly, ale mám celkem strach z toho, jak se pak vypořádat s kořeny (orba a zkusit je stahovat bránama?-ručně bych to rozhodně dělat nechtěl), takže jestli je tady někdo kdo se popral s něčím podobným, tak díky za vylíčení jak se to podařilo zvládnout.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod larsen.l » 10 říj 2012 06:57

Mě takhle vrátil loni najemník, 2 ha, 3 roky to nebylo obdělávané. nejdříve jsem pole posekl na seno, potom jsem 2x, poprvé na začátku srpna, aplikoval roudop, totální herbicid. Podiskoval a v půlce září znovu roundop a disky, ted jsem to přediskovával po třetí a za 14 dní to zořu asi do 30 cm hloubky. Mám v úvyslu tam zaset oves a na jedno pole s podsevev vojtěžky. snad to klapne

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 10 říj 2012 08:19

pokud jsou tam keře tak ty jdou "vyrýpnout" nějakým radličkovým podmítačem. Posléze vyvláčet bránama. Pokud se bavíme už o stromech tak je to záežitost vytrhnutí kus po kusu. provést biologickou rekultivaci. (nějakou směsku která to dá trochu dohromady-svazenka,peluška s ovsem,jetelotráva.) Každopádně domluvit s majitelem, páč majitel je povinen starat se o své pozemky a tak by se měl na likvidaci této hrůzy podílet (sleva na nájemném a pod)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 10 říj 2012 09:21

bold píše:pokud jsou tam keře tak ty jdou "vyrýpnout" nějakým radličkovým podmítačem. Posléze vyvláčet bránama. Pokud se bavíme už o stromech tak je to záežitost vytrhnutí kus po kusu. provést biologickou rekultivaci. (nějakou směsku která to dá trochu dohromady-svazenka,peluška s ovsem,jetelotráva.) Každopádně domluvit s majitelem, páč majitel je povinen starat se o své pozemky a tak by se měl na likvidaci této hrůzy podílet (sleva na nájemném a pod)


případně bych si to v nájemní smlouvě ještě nějak ošetřil... abyste nedal na své naklady pole to uživatelného stavu a pak majitel obratem pole neprodal nebo nepronajal dál....

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod slava » 10 říj 2012 09:41

kdyz to bylo orane pred 6 lety tak ty kere jsou jeste mlade mel by je zvladnout i mulcovac potom preorat a na jare vzit kultivatorem samozrejmne bude potreba pouzit herbicid

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 10 říj 2012 16:30

díky za rady. s trávou bych si samozřejmě věděl rady. ty keře mi dělaly trošku vrásky, ale vidím, že úvaha směrem k vyvláčení kořenů je správná. Co se toho stavu týče, tak je to tím, že to má poděděných víc majitelů a díky tomu jak to vypadá to zkusím prvně koupit "pod cenou". Kdyby šlo o nájem tak určitě s předkupním právem.

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 14 říj 2012 12:05

dotaz na někoho kdo má zkušenosti s pozemkovým fondem:

i když jsem to nikde nevygooglil, předpokládám, že pronájem od PF dle paragrafu 7 se řídí stejnými pravidly jak prodej???
tj zemědělský podnikatel nebo vlastník minimálně 10ha v tom nebo sousedním katastru?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 14 říj 2012 16:29

opozdilec píše:
medulin píše:
opozdilec píše:mimochodem máte někdo zkušenosti s dražbami pozemků?


statní půda nebo exekuce?


oboje, ale spíše exekuce


S exekucí mam jen jednu zkušenost a bylo to ve spolupráci s realitkou a šlo to poměrně snadno. Vyplatil se dluh exekutorovi po té co byl z katastru vymazán příkaz k prodeji bylo potřeba neprodleně dát kupní smlouvu s návrhem na vklad.

Něco o pronájmu od PF lze najít tady http://www.pfcr.cz/pfcr/page.aspx?KategorieID=8

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod opozdilec » 15 říj 2012 19:22

tak jsem ten pozemkový fond prolezl "skrz naskrz" a vím, že "objevuju ameriku", ale zdá se mi, že ten systém je nastavený hlavně pro velkopodnikatele. myslím hlavně paragraf 7, protože co jsem z toho pochopil, tak abych mohl někde koupit nebo pronajmout pozemek podle tohoto paragrafu, tak bych musel mít v daném nebo sousedním katastru minimálně deset hektarů, takže i když je to 7 km daleko, tak pže je to přes dva katastry tak nemám šanci, zatímco družstvo roztažené přes půl okresu na to v pohodě dosáhne.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 15 říj 2012 19:40

Jestli se něco nezměnilo tak právnické osoby od PF kupovat nesmějí. Jediná šance při koupi mimo sousední katastr je pořízení pohledávky, dnes je to snad min 50procent ceny pozemku.
Taky se nechá pořídit pozemek podle par. 8 tam může opravdu každý.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 15 říj 2012 19:45

Jinak podle mě se pronájem neřídí podle par 7. ani tam nejsou takové podmínky. Může si to pronajmout každý.

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod ja.zeze » 20 úno 2013 23:29

Jaký máte názor na nájemní smlouvu: nájem se sjednává na dobu neurčitou, výpovědní lhůta je 5 let, výpovědní lhůta nezapočne platit dříve než v roce 2020.
Nebavím se o tom, že člověk který toto podepíše nemá všech pět pohromadě, ale o tom že pronajímateli je vlastně zakázáno dát výpověď dříve než v roce 2020.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 20 úno 2013 23:56

ja.zeze píše:Jaký máte názor na nájemní smlouvu: nájem se sjednává na dobu neurčitou, výpovědní lhůta je 5 let, výpovědní lhůta nezapočne platit dříve než v roce 2020.
Nebavím se o tom, že člověk který toto podepíše nemá všech pět pohromadě, ale o tom že pronajímateli je vlastně zakázáno dát výpověď dříve než v roce 2020.


Smlouva jako každá jina a v důsledku by mohla bejt i tale lůta napadnutelna.... a kdo to podepsal, dobře mu tak...

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod citrusek » 21 úno 2013 07:19

ja.zeze píše:Jaký máte názor na nájemní smlouvu: nájem se sjednává na dobu neurčitou, výpovědní lhůta je 5 let, výpovědní lhůta nezapočne platit dříve než v roce 2020.
Nebavím se o tom, že člověk který toto podepíše nemá všech pět pohromadě, ale o tom že pronajímateli je vlastně zakázáno dát výpověď dříve než v roce 2020.


U nás jsou smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 15 let. Nechápu, jak to tady mohli všichni podepsat.

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod kordl » 28 úno 2013 22:58

Víte ono je hodně lidí kteří vlastní pole a celá leta jim to obdělávala jedna společnost dříve jzd ted jiný název,ale v podstatě je to stejný a tito lidé si neumí představit,že to dokáže obdělat taky někdo jiný s mnohem menší nebo uplně jinou výpovědní lhůtou a třeba i za jinou cenu. U nás to funguje tak,že přijde vlastníkum pozemků nová Nájemní smlova od agra vlastně jzd oni ji okamžitě podepíšou a ještě jim jí odvezou se strachem jesi ji vezou včas. Podle mého rozumu bych počkal až funkcionáři z agra přijedou za mnou se domluvit jesi souhlasím s podmínkami a s cenou,protože já sem vlastník a já rozhoduji komu to pronajmu a myslím že dnes o nájemníky žádná nouze není. Jenom škoda že hodně lidí se dívá jenom jedním směrem.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod zdeni » 28 úno 2013 23:23

kordl píše:Víte ono je hodně lidí kteří vlastní pole a celá leta jim to obdělávala jedna společnost dříve jzd ted jiný název,ale v podstatě je to stejný a tito lidé si neumí představit,že to dokáže obdělat taky někdo jiný s mnohem menší nebo uplně jinou výpovědní lhůtou a třeba i za jinou cenu. U nás to funguje tak,že přijde vlastníkum pozemků nová Nájemní smlova od agra vlastně jzd oni ji okamžitě podepíšou a ještě jim jí odvezou se strachem jesi ji vezou včas. Podle mého rozumu bych počkal až funkcionáři z agra přijedou za mnou se domluvit jesi souhlasím s podmínkami a s cenou,protože já sem vlastník a já rozhoduji komu to pronajmu a myslím že dnes o nájemníky žádná nouze není. Jenom škoda že hodně lidí se dívá jenom jedním směrem.


tohle je asi všude stejny,,,když ja nabidnu i dvakrat větší najem stejně to dají do jzd dnes agro :?
když to nejde vem kladivo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 01 bře 2013 07:36

všude stejný........ :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod neznalek » 01 bře 2013 10:29

jojo, mam stejnou zkušenost :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod Martis » 01 bře 2013 12:36

Počkejte až se do toho zamotají církevní restituce, to bude maglajs jak se patří :lol: :lol: :lol:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod citrusek » 01 bře 2013 12:49

Jak to bude s církevními restitucemi, jaká je u nich výpovědní lhůta?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod poulm » 01 bře 2013 19:15

Cirkevní restituce považuji za další úžasnou zlodějnu.
Ví vůbec někdo jakým způsobem probíhají,jak se dokladují a přiznávají?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod medulin » 01 bře 2013 20:17

kordl píše:Víte ono je hodně lidí kteří vlastní pole a celá leta jim to obdělávala jedna společnost dříve jzd ted jiný název,ale v podstatě je to stejný a tito lidé si neumí představit,že to dokáže obdělat taky někdo jiný s mnohem menší nebo uplně jinou výpovědní lhůtou a třeba i za jinou cenu. U nás to funguje tak,že přijde vlastníkum pozemků nová Nájemní smlova od agra vlastně jzd oni ji okamžitě podepíšou a ještě jim jí odvezou se strachem jesi ji vezou včas. Podle mého rozumu bych počkal až funkcionáři z agra přijedou za mnou se domluvit jesi souhlasím s podmínkami a s cenou,protože já sem vlastník a já rozhoduji komu to pronajmu a myslím že dnes o nájemníky žádná nouze není. Jenom škoda že hodně lidí se dívá jenom jedním směrem.


U nás je tohle taky ale když už se někdo rozhodne tak mu místní podnik pohrozí nevyplacením restitucí.

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod kordl » 01 bře 2013 21:00

Přesně tak. U nás dělalo družstvo smlouvy na dobu určitou 15 let. Již uteklo 5 let. Zdá se mi že si to dělali funkcionáři do duchodovýho věku a pak to si myslím že to odkoupí jiná velká společnost,která vymyslí takovou nájemní smlouvu,že vlastník už se k pozemku vubec nedostane. Já doufam že bude možnost se teda za tu dobu k něčemu taky dostat. Jináč v mém okolí je to uplně zabitý s pronájmama.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod noulen » 05 kvě 2013 14:14

máte zkušeností s pozemkovýma úpraváma(přečíslovaním parcel-tím padem dosavadní smlouvy zanikaji) následným uzavíráním nových smluv když jsi předchozí nájemce dal do smlouvy dojde li v průběhu trvání nájemného vztahu k provedení pozemkových úpravdle zákonač.139/2002sb. ve znění novel.Jde o to že smluvní strany jse dohodly že nájemci vzniká právo nájmu pozemku,které se stanou vlastnictvím pronajimatele dle schválené pozemkové upravy a to za stejných podmínek nájmu jako jsou sjednány v původní smlouvě
Jde vůbec potom uzavřít nájemní smlouvu s novým nájemcem? nebo to je tak zvaná neprůstřelná smlouva? Je vůbec taková smlouva po pozemkových úpravách platná,je vůbec platná podle občanského zakoníka?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod bold » 05 kvě 2013 17:03

žádná smlouva není neprůstřelná.... na každé se dá něco najít. Při pozemkových úpravách dochází nejen k přečíslování parcel ale i ke změnám výměr, tudíž jsou původní smlouvy neplatné-můj názor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod tele » 06 kvě 2013 21:22

Řešíme to uzavřením smlouvy o smlouvě budoucí ještě před začátkem pozemkové úpravy a v průběhu úpravy intenzivní nákup pozemků v dotčeném katastru. Stávající smlouvy padají všechny, ať mají dodatky jaké chtějí :!:

Příspěvky: 30
Registrován: 23 bře 2014 13:20

Jak vysoké jsou u vás nájmy?

Příspěvekod KambaCZ » 15 zář 2016 19:32

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s výši pachtovného za hektar? Především mi jde o církevní restituce, zda vám farnosti vyměřili vyšší pachtovné než předtím stát.

Dík za odpovědi

PředchozíDalší

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků