Výměna pozemků

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Výměna pozemků

Příspěvekod martin144 » 01 led 2018 17:20

Zdravím, chtěl bych v tomto roce převzít do nájmu pár hektarů. Problém je tom, že tyto pozemky jsou různých tvarů a různě rozmístěné v jednom 50 Ha půdním bloku. Samozřejmě je nesmysl si to brát tak jak to podle katastru je. Jak to tedy funguje s výměnou s druhým podnikem, který má pozemky okolo? Má představa je, že by mi výměru dali někde u kraje bloku aby byly obě strany spokojený. Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod neznalek » 01 led 2018 18:38

vše je na domluvě, ale těžko se domluvíte se stávajícím uživatelem... ale najdou se i vyjímky

Příspěvky: 29
Registrován: 25 lis 2015 23:02

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod martin144 » 02 led 2018 01:01

neznalek píše:vše je na domluvě, ale těžko se domluvíte se stávajícím uživatelem... ale najdou se i vyjímky

tak to samozřejmě ale předpokládám, že nikdo nechce mít uprostřed pole různé patvary cizích pozemků. Ale spíše by mě zajímalo jak to funguje. Přeci jen pozemky přihlasím u SZIFU na základě smlouvy, kterou jsem uzavřel s vlastníkem, ale jak doložím tuto výměnu ? Domnívám se, že tam musím nahlásit právě ty pozemky, který mě SNAD sousední podnik "přidělí". Nevíte jak se to řeší ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod bold » 02 led 2018 13:17

Většinou to funguje. Pokud tedy nemáte pozemky vyloženě nevýhodné (podmáčené, s hromadou šutrů, s 20 sloupy a pod) Ale nepočítejte s tím, že vás dají do té nejlepší části bloku, je potřeba zvolit nějaký kompromis. No a pokud neslyší na kompromis, tak vzít pozemky na jejich původním místě, včetně přístupových cest (tyto je povinna obec nejen obnovit ale i udržovat- pokud je pronajala tak v rozporu se zákonem a pokud víte kde tyto bývalé cesty jsou, tak je můžete naprosto v klidu užívat- všechny) Po roce objíždění vašich pozemků a jejich přístupů bude dohoda požadavkem z jejich strany.
:lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod provit » 02 led 2018 20:00

U nás na SZIFu chtějí písemný souhlas dosavadního uživatele pozemku. Když není, tak se zahajuje právní nárok užívání pozemku. Já si vzal všechny pole a TTP svoje už to je 10 let a nekoukal na jejich velký lány. Už z důvodu, že dělám eko a nebudu koukat jak sypou nebo lejou chemickej sajrajt na moje pole :) . Další výhodou je, že mám možnost přikoupit nebo pronajmout sousední pozemky a zvyšovat výměru svých obdělávaných polích a nejsem jejich vazalem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod bold » 05 led 2018 12:17

provit píše:U nás na SZIFu chtějí písemný souhlas dosavadního uživatele pozemku. Když není, tak se zahajuje právní nárok užívání pozemku. Já si vzal všechny pole a TTP svoje už to je 10 let a nekoukal na jejich velký lány. Už z důvodu, že dělám eko a nebudu koukat jak sypou nebo lejou chemickej sajrajt na moje pole :) . Další výhodou je, že mám možnost přikoupit nebo pronajmout sousední pozemky a zvyšovat výměru svých obdělávaných polích a nejsem jejich vazalem.

souhlas původního nájemce? to je zas co za výmysl? to získává oporu v jakém zákoně? K registraci je potřeba právní důvod, a tím je osobní vlastnictví. Oni zahájí řízení, vyzvou dosavadního uživatele aby doložil právní důvod a pak rozhodnou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod vik » 05 led 2018 13:55

V zákoně asi nikde,ale pokud je souhlas původního nájemce změna se uskuteční do druhého dne,pokud není tak potom tam jsou zákonné lhůty.A musíš tedy 2x na szif .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna pozemků

Příspěvekod bold » 07 led 2018 12:59

vik píše:V zákoně asi nikde,ale pokud je souhlas původního nájemce změna se uskuteční do druhého dne,pokud není tak potom tam jsou zákonné lhůty.A musíš tedy 2x na szif .

Jo dohoda. Tak už jsem doma, na dohodu to přehodí, bez dohody ho musí vyzvat a jsou tam lhůty. Ale debil dohodu neumí, takže lhůty.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků