betonové hnojiště

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 30 led 2021 19:24

Ahoj, už sem dlouho nic nepřispíval. Takže je nejspíše jasné že řeším další dilema... :D :D
Z důvodu ochranných pásem nemohu používat klasické polní hnojiště... (každý jistě víme jak je to s legislativou to tu řešit nechci)
Okolnosti mě dohnali ke stavbě hnojiště betonového. V mém případě na koňský hnůj s kapacitou cca 320m3...
Aktuálně již něco řešíme s projektantem, již mam vše možné poptané, mam zhotovený 3D model. a začínám jednat se životním prostředím.
Rád bych tu rozvířil toto téma, již z důvodu že v takovéto stavbě sem doslova panic, ale taktéž z důvodu že naposledy jsme něco stavěli v roce 70 a rad bych znal vaše postřehy rady/ zkušenosti ....
Budu moc rád za každého člověka který takovouto stavbu v nedávné (10leté) době realizoval.
Ovšem pokud se mi tato stavba povede chci stavět další objekty (halu další stáje s inteligentním ustájením) budu rad i za člověka který realizoval toto již z důvodu že poslední dobou koukám na bazoš na montované haly (rozebrané/ k rozebrání) a zajímají mě zkušenosti lidí co toto realizovali a podobně.
Doufám že alespoň jeden člověk odpoví a diskuze se rozjede.

Předem děkuji za reakce vždy mi tu lidi poradili velice dobře a i já se snažil radit ostatním. Doufám že to bude i s tímto. :D

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod miki » 30 led 2021 19:37

Kašli na hnojiště a raději to řeš jako kompostárnu případně janom jako "zpevněnou odstavnou plochu".
Je otázkou co stavební úřad.
Základem je rovná vyspádovaná zpevněná plocha (asfaltová nebo betonová) ze které musíš mít uděláno udvodnění do nějaké jímky. Jako stěny se dá použít betonové lego http://www.tbg-metrostav.cz/produkty/betonbloky-tbg/
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 30 led 2021 19:49

hele betonové lego už mam naceněné a strašně drahá záležitost... byla to první myšlenka. skončil sem u monolitu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 30 led 2021 19:53

miki píše:Kašli na hnojiště a raději to řeš jako kompostárnu případně janom jako "zpevněnou odstavnou plochu".
Je otázkou co stavební úřad.



Jak to myslíš kašli na hnojiště ??
muj nápad vypadá celkově takto:

Obrázek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod neznalek » 30 led 2021 20:32

Mám za sebou výstavbu zimoviště pro 47 kusu, hluboka podestylka, komplet s hnojnou koncovkou ( hnojiště), jímkou na odpad z hnojiště a jímkou na deštovou vodu...projektovalo se to jako celek, žádný zádrhel, co se legislativy i provedení týká nebyl....když pominu krach dodavatele, starosti s dotací atd: :D Jinak vše mam v monolitu, od bednění nebo legokostek mne všichni zrazovali...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 30 led 2021 20:45

Ztracené bedněni sem probral s pár lidma a neskutečný náklad plus aby to mělo nosnost musela by být šířka jako blázen. Lego celkem dobra cena ale doprava a podobně vyšla na cenu lega . Monolit mě vyšel supr. protože mam v planu si vše udělat sám a je mi nějak jedno pokud to budu dělat rok nebo dva takže jednoduché počty půjčení bednění cena betonu a železa a cena vyšla úžasně (nejraději bych stavěl už jen z betonu :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 30 led 2021 20:47

neznalek píše:Mám za sebou výstavbu zimoviště pro 47 kusu, hluboka podestylka, komplet s hnojnou koncovkou ( hnojiště), jímkou na odpad z hnojiště a jímkou na deštovou vodu...projektovalo se to jako celek, žádný zádrhel, co se legislativy i provedení týká nebyl....když pominu krach dodavatele, starosti s dotací atd: :D Jinak vše mam v monolitu, od bednění nebo legokostek mne všichni zrazovali...



hele kdy si to stavěl jak je to ted s tím zastřešením ???
to se fakt bude muset hnojiště zastřešit ? :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod neznalek » 30 led 2021 22:54

Knightjiri píše:
neznalek píše:Mám za sebou výstavbu zimoviště pro 47 kusu, hluboka podestylka, komplet s hnojnou koncovkou ( hnojiště), jímkou na odpad z hnojiště a jímkou na deštovou vodu...projektovalo se to jako celek, žádný zádrhel, co se legislativy i provedení týká nebyl....když pominu krach dodavatele, starosti s dotací atd: :D Jinak vše mam v monolitu, od bednění nebo legokostek mne všichni zrazovali...



hele kdy si to stavěl jak je to ted s tím zastřešením ???
to se fakt bude muset hnojiště zastřešit ? :(


Kolaudováno v červenci 2020, po skoro dvou letech od stavebního povolení, nikdo to nepožadoval....možná je vtip v tom, že stáj je na hluboké podestýlce a není to nazvané jako hnojiště, ale jako hnojná koncovka.... ostatně stále doufám, že polním hnojištím se tenhle nesmysl se zastřešováním vyhne....

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod miki » 01 úno 2021 20:24

To lego si můžeš udělat i sám. Dají se koupit formy https://www.google.com/search?q=betonov%C3%A9+lego+bloky+forma&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Gb-P3nsVPoTS8M%252CXwfckLKddCFEKM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQDikYd1GFELn_gxH_YnSg4VT-uPA&sa=X&ved=2ahUKEwjEoNKzpMnuAhWo4IUKHeVtDwIQ9QF6BAgTEAE&biw=1680&bih=908#imgrc=Gb-P3nsVPoTS8M
Tím "kašli na hnojiště" jsem myslel to že když někdo (nejen úředník, ale i jiný účastník řízení) někde vidí napsáno hnojiště, tak je hned proti.
Jinak tak trošku mimo téma.
Pamatuji si, že za mého mládí pořídil táta do kravína v JZD takový pístový lis na transport hnoje od oběžného shrnovače do hnojiště. Ten hnůj byl hezky homogenizovaný a choval se jako dlouhodobě uleželý hnůj. Od té doby jsem to již nikde moc neviděl. Možná se to také dá nazvat jako potrubní dopravník. Nevím zda se to ještě dneska dělá, ale bylo to dost dobré.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod Knightjiri » 03 úno 2021 12:21

miki píše:To lego si můžeš udělat i sám. Dají se koupit formy https://www.google.com/search?q=betonov%C3%A9+lego+bloky+forma&client=firefox-b-d&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Gb-P3nsVPoTS8M%252CXwfckLKddCFEKM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQDikYd1GFELn_gxH_YnSg4VT-uPA&sa=X&ved=2ahUKEwjEoNKzpMnuAhWo4IUKHeVtDwIQ9QF6BAgTEAE&biw=1680&bih=908#imgrc=Gb-P3nsVPoTS8M
Tím "kašli na hnojiště" jsem myslel to že když někdo (nejen úředník, ale i jiný účastník řízení) někde vidí napsáno hnojiště, tak je hned proti.
Jinak tak trošku mimo téma.
Pamatuji si, že za mého mládí pořídil táta do kravína v JZD takový pístový lis na transport hnoje od oběžného shrnovače do hnojiště. Ten hnůj byl hezky homogenizovaný a choval se jako dlouhodobě uleželý hnůj. Od té doby jsem to již nikde moc neviděl. Možná se to také dá nazvat jako potrubní dopravník. Nevím zda se to ještě dneska dělá, ale bylo to dost dobré.


celkem sem to počítal a ty bloky vychází o hodně dráž něž monolit již z duvodu tloušťky tak armovani

To jak to nazvat to je zajimavy nápad přemýšlel jsem tomu papírově říkat skladovací kóje statkoveho hnojiva

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: betonové hnojiště

Příspěvekod miki » 08 úno 2021 14:00

Skladovací kóje statkoveho hnojiva - kompostu
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na Co se sem nevešlo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků