Nástupce PowerShot S5is

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Tomas6 » 09 dub 2015 07:08

Tož když už tu na zemědělském fóru je aj tato sekce tak prosím o radu.Lehnul mi můj foťák se kterým jsem byl nadmíru spokojený.Nevím proč,má nafoceno strašně málo ale je po něm.Ještě čekám na vyjádření servisu,dvojku trojku bych do opravy ještě vlomil,ale spíš to vypadá že je po něm.Tak se začínám ohlížet po něčem jiném.Doporučte prosím něco z čeho polezou stejně hezké fotky.Ve fotografování su naprostý laik a analfabet.Umím zazoomovat a zmáčknout spoušť.To je tak všechno.Díval jsem se i po nějakém zrcadle ale tahat to po horách při turistice a v traktoru není nic moc.Navíc roli hraje hodně cena.Další věc je že k 200ks amatérských fotek je zrcadlo asi zbytečné.
Prostě chtěl bych něco co nahradí tu s5 co do kvality fotek,tak jednoduchostí obsluhy.Podmínka je napájení nabíjecí tužky a ultrazoom.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Mr.Equable » 10 dub 2015 21:30

zkus nějakýho prodejce elektroniky( czc, alza, mall) zajeď do sekce foťáků a zadej podobné parametry, jako dosavadní foťák a uvidíš co na tebe vypadne. :-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Tomas6 » 10 dub 2015 22:16

No něco takového jsem zkoušel.Problém je.ten že se mi nelíbí kompakty typu placka s objektivem.Chci mit stroj co vypadá jak foťák a ne jako krabička na mydlo.Tak jsem koukal po nějakém ultrazoomu a nějak se v.tom moc nemůžu vyznat.Jako 60x zoom mi přijde asi moc.A s větším zoomem klesá světelnost objektivu a mám strach že ty fotky nebudou nic moc.Fotím semtam i když je už tma či šero a ten starý to zvládal bravurně.Měl světelnost 2.7-3.5 a ty super zoomy na 3.5 začínají....Moc se v tom nevyznám, jen co jsem početl na netu a.teda.chytrý z toho.nejsu.Nerad bych koupil něco na co budu akorát nasraný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Mr.Equable » 11 dub 2015 07:30

jestli ten 60ti násobnej zoom nebude součet s digitálním. Digi zoom....nepoužívat. stejnou, možná lepší práci ti udělá soft v pc. záleží kdy fotíš. ve dne je to téměž jedno, jakou máš světelnost. já mam na objektivu, myslim, až 5,7.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Tomas6 » 13 dub 2015 11:26

Digi zoom jsem na starém aparátu používal jen výjimečně. Je pravda že pak fotky už nic moc.Ale na max optického zoomu byly fotky jak lupen.Nevim jestli udané hodnoty sou i s digi zoomem.Jde mi spíš o to aby fotky pořízené v šeru byly hezké.Ten starý foťák fotil pěkně i ve tmě.To podle mne dělala ta světelnost.Jenže když hledám něco s dobrými hodnotami tak je.to malý kompakt.
zatím favorité jsou tyto.
http://www.heureka.cz/digitalni-fotoapa ... -dmc-fz72/
http://www.heureka.cz/digitalni-fotoapa ... dsc-hx300/
http://www.heureka.cz/digitalni-fotoapa ... -sx520-hs/
Poradte který bude lepší.Nebo nějaký podobný tak do max 8000kč

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Mr.Equable » 13 dub 2015 17:40

Ač je moc nemusím, tak mi zaujal Panasonic s tim 60 násobným zoomem. vesměs mají všechny stabilizaci, takže to taky pomůže k ostrým fotkách za šera. Já ještě nefotil s foťákem se stabilizací, tak o ní moc z praxe nevím. Nevim, jakou má přímo světelnost vliv na fotku, ale i kolem f5 bych se toho nebál. Když máš šero a fotíš na dlouhý sklo, tak už máš jiný starosti. Třeba uderžet foťák, abys neměl rozmazaný fotky. Čim vyšší světelnost, tím víc se ti prodlouží potřebný čas.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Nástupce PowerShot S5is

Příspěvekod Tomas6 » 16 dub 2015 12:05

Tak nakonec jsem byl po dvou dnech hledání a čtení recenzí napůl rozhodnutý pro nějaké starší nebo nové levné zrcadlo.I s tím základním objektivem by mi to asi udělalo lepší službu jak nějaký kompakt za pár korun.No a včera přišla potěšující zpráva ze servisu a to že oprava je možná.Za 2000kč.Tak ti děkuju za rady,no nakonec su rád že to tak dopadlo.

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků