Panasonic DMC-FZ28

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 črc 2008 21:00
Bydliště: Ústí Nad Orlicí

Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod magrixak » 07 bře 2009 08:28

Čau uvažuji o koupi Panasonic DMC-FZ28 tak potřebuji poradit jestli s ním někdo
foti a jake sním mate skušenosti.
Odkaz: http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-f ... rny#nazory . :?:

Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2008 14:11

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod claas-ik » 07 bře 2009 14:31

Ahoj, vybral sis dobrý model, osobně jsem ho testoval, má velmi slušně provedený procesor, stejně tak rozsah zoomu a široké ohnisko ( maximum 486 mm už je fakt velmi slušné ! )je výhodou a hlavně, můžeš s ním fotit i do formátu raw, což je obrovská výhoda pro další zpracování fotografií a dosáhneš tak mnohem lepších výsledků, když pak tu fotografii tzv. "vyvoláš" . I šum je u ISO 400 stále téměř neviditelný a začíná se projevovat malinko u 800 . Můžeš na něj navíc přídávat i různé filtry, takže si myslím, že za tu cenu je to skvělý výběr ... pokud už nechceš o něco připlatit a zakoupit nějakou nejlevnější zrcadlovku. Být tebou, tak do toho pudu, navíc Panasonic řada FZ má opravdu velmi dobrou kvalitu obrazu.

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod Matúš.V » 07 bře 2009 15:33

Ahoj za tú istú cenu neporovnatelne lepšie a nie je o čom.
http://www.megapixel.cz/nikon-d40-18-55-mm-ed-ii

kúp radšej toho nikona nebudeš ľutovať ta s z ultra zoomom nedá porovnať.
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 črc 2008 21:00
Bydliště: Ústí Nad Orlicí

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod magrixak » 08 bře 2009 10:20

Ja ho koupím na 99% ,ale chtěl sem se poradit abych věděl do čeho jdu a panasonik se mě taky osvědčil :)
Nikon se mi moc nelíbí tento Panasonik ja takový masivní a i ty parametry sou dobré za tuhle cenu.

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod Matúš.V » 08 bře 2009 10:48

magrixak píše:Ja ho koupím na 99% ,ale chtěl sem se poradit abych věděl do čeho jdu a panasonik se mě taky osvědčil :)
Nikon se mi moc nelíbí tento Panasonik ja takový masivní a i ty parametry sou dobré za tuhle cenu.

Jediný parameter čo má ten panasonic lepší je zoom, ale na najvyššom ohnisku je kvalita obrazu minimálna a zoom je elektronický čiže veľmi pomalí. Ostrenie a kvalita obrazu je pri týchto foťákoch neporovnatelné. čo sa týka rozlíšenia tak ten nikon má minimálne raz tak veľký snímací čip takže pixely má oveľa väčšie jednoduco povedané rozlíšenie je tiež v prospech nikonu. a dalej svetelnosť objektívu. takto by som mohol pokračovať dlho. kúp nikon a ver že nebudeš ľutovať. to je ako keď porovnáš fábiu z ferrari
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 črc 2008 21:00
Bydliště: Ústí Nad Orlicí

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod magrixak » 08 bře 2009 11:12

No tak teť ste mi v tom udělali pěkný gulaš no budu o tom přemýšlet. :)

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod Matúš.V » 08 bře 2009 11:42

magrixak píše:No tak teť ste mi v tom udělali pěkný gulaš no budu o tom přemýšlet. :)

to magrixak. ak sa chceš fotke venovať a dívať sa aj na technickú kvalitu tak v tom je jasno nikon jednoznačne. pri fotení poľnohospodárskych strojov potrebuješ rýchlosť to má tiež nikon navrch. pozri sa napríklad na galérie maclosa ten fotí nikonom D40.
http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... &gal=12875
fotky vravia samé za seba. Chcem ti poradiť dobre a ver že nebudeš ľutovať.
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 črc 2008 21:00
Bydliště: Ústí Nad Orlicí

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod magrixak » 10 bře 2009 14:49

To Matuš.V:No tak jestli bude dělat takovýhle fotky nebo podobný tak ho asi koupím. :!:

Příspěvky: 62
Registrován: 01 bře 2009 10:39

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod Matúš.V » 10 bře 2009 16:19

[quote="magrixak"]To Matuš.V:No tak jestli bude dělat takovýhle fotky nebo podobný tak ho asi koupím. :!:[/quotto magrixak
to magrixak tak to ti prajem a držím palce. čo sa týka fotenia tak to je na tebe akurát maclos často používa aj polarizačný filter hamma to je záležitosť nejakej tisícky. takže moja rada nikonD40, nikonD40........ľutovať nebudeš
Fórum je názor nás všetkých...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 črc 2008 21:00
Bydliště: Ústí Nad Orlicí

Re: Panasonic DMC-FZ28

Příspěvekod magrixak » 10 bře 2009 20:24

Dam na tvoje rady. :)

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků