Výběr fotoaparátu

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2010 01:10

Výběr fotoaparátu

Příspěvekod Menee » 05 bře 2010 02:03

Zdravím, potřebuji poradit s výběrem kompaktu. Nejsem žádný paparaci ..chtěl bych si třeba zaznamenat dovolenou v Chorvatsku, hory, moře.. video- oslavu narozenin a další akce... mám 3 adepty Olympus mju 9010 / kolega mě radí Olympus nebrat / nebo některý z nových Panasonic tz 8,10 aby zoomoval i při natáčení videa a optický zoom tak 10 a více děkuji předem za rady s pozdravem Menee

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod farmářJH » 05 bře 2010 13:36

netuším proč právě Olympus nebrat. Čipy dodává konkurentům, optiku bral od Sony? nebo jak to bylo u kompaktů. Ten vodotěsnej model je dost zajímavej, má ho můj vet, už ho vykoupal kde mohl, i v moři.

Ten je ovšem bez výsuvného objektivu. V podstatě nelze moc v téhle třídě šáhnout vedle, RAWy fotit ani nemusíš, pokud se fotce nechceš věnovat, TIFF bych vcelku bral, kdybych chtěl aby ta fotka byla na hranici možností foťáku, ale stejně skončíš u formátu JPEG, protože je to nejpohodlnější.

Rada je tahle, na netu se mrkni na pár modelů a pak si je dojdi někam ohmatat, Datastore, Megastore a podobné krámy kde je mají vystavené a je možné si je zkusit. Poté si ho kup klidně na netu, jestli je tam levněji.

Pokud ho chceš brát k moři, tedy na pláž, nebo do stroje, je ta vodotěsnost dobrá věc, kvůli prachu, vlhkosti. Už jsem kdysi jednu zrdcadlovku dobře na pláži přidřel, to si myslíš, že se ti tam nic nedostane....zafouká vítr , někdo kopne do písku a je to. Pokud nechceš mít starost a chceš foťák jednoduše opláchnout a udělat si v moři pár fotek, není nad vodotěsnou verzi Olympusu. Jsou dvě, jedna je tlakově více odolná(do větší hloubky). Co si matně pamatuji :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků