objektív

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 17
Registrován: 30 kvě 2010 12:05
Bydliště: SK-NR

objektív

Příspěvekod FendtTrisixVarioTMS » 13 črc 2010 12:05

Zdravim, mám vybratý foťák Nikon D5000 a chcem sa opýtať či bude k nemu na začiatok stačiť aj základný objektív Nikkor 18-55mm AF-S DX VR?
Díki moc
Ak traktor, tak Fendt, ak kombajn alebo rezacku, tak Claas, ked naradie, tak Horsch/Lemken/Simba-Great Plains/Kinze/Poettinger/Hardi, naves Annaburger s nakladacom JCB...
"Jelen zere aj travu popri ceste..."

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: objektív

Příspěvekod farmářJH » 13 črc 2010 13:57

na netu je někde hodnocení všech skel (skoro) ale i bez toho....řeknu ti to takhle: Nikkory jsou všeobecně výborné objektivy. K tělu je vždy nejlepší objektiv ten, který k němu výrobce zamýšlel. Tím myslím to, že seťák je leckdy překvapivě lepší nebo stejně dobrej, jako střední třída.
Já s tímhle rozsahem chodím nejčastěji a též tedy fotím nejčastěji. V podstatě ho užiješ nejvíce, pokud se nechceš věnovat nějakému spešl druhu fotografie.
Ještě jedna výhoda tohoto rozsahu.....ty s větším (mám třeba 18-125) v cenové kategorii pro normální smrtelníky :wink: (ta moje Sigma se pohybuje kolem 8tis. Kč) nejsou často žádné zázraky. Čím větší je rozsah, tím horší je často na dlouhém konci ( moje nad 100). Sice jsme ji srovnávali s tou samou koupenou ve Vídni pro Fuji (Nikon) a vyšla lépe, ( koupena v USA a poctivě propašovaná minulým majitelem, když mu jeho drahej objektiv vypověděl službu a šel do servisu) ale v porovnání s "ubohým seťákem" ....jsem si nijak nepolepšil. Možná naopak, ten seťák ostří lépe.
Nutno dodat, Olympus E system (E500) a tak jako k Oly patří Zuiko, k Nikonu Nikkor.
Tedy, ničeho se neboj :)

Snad jen popřemýšlej jestli není někde výhodnější nabídka tělo i s objektivem (leckdy je cena mnohem zajímavější).
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 17
Registrován: 30 kvě 2010 12:05
Bydliště: SK-NR

Re: objektív

Příspěvekod FendtTrisixVarioTMS » 13 črc 2010 15:41

kupujem telo aj s objektívom, len som sa chcel uistiť či nemám kúpiť aj nejaký iný Nikkor
díki
Ak traktor, tak Fendt, ak kombajn alebo rezacku, tak Claas, ked naradie, tak Horsch/Lemken/Simba-Great Plains/Kinze/Poettinger/Hardi, naves Annaburger s nakladacom JCB...
"Jelen zere aj travu popri ceste..."

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: objektív

Příspěvekod farmářJH » 13 črc 2010 23:03

ani ne, pokud zrovna nechceš utrácet. On takovej širokáč s nízkým clonovým číslem by byl sice fajn,ale podle toho, na co to chceš. Ta 18tka s tvým cropem bude fajn. Spíš se zamysli nad filtry....Cokin a do něj min. přechoďák dělá divy. Velké.
Osobně bych vzal set s krátkým i dlouhým seťákem a kdybych časem dokoupil širokej, byl bych spokojenej jako želva. K tomu polarizák a Cokin-přechodovej a měl bych toho akorát. Pak spíš ještě slušnej blesk a stativ, nějakej trochu stabilní. Staří fachmani tahali i dřevák, takovej ten co bejval pro geodety :mrgreen: a věděli proč.
Já se dal kdysi cestou experimentů a v podstatě ta skla ani neužiju. Nikon...hmmm...na ten tu mám manuálni jednokroužkové tele Tokina ATX 100-300 jestli se nepletu ale v normálním clonovým čísle, žel nekradu. Taky s tím fotím vyjímečně. Takže věř tomu, že na 80% fotek ti ten seťák úplně vystačí!
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 17
Registrován: 30 kvě 2010 12:05
Bydliště: SK-NR

Re: objektív

Příspěvekod FendtTrisixVarioTMS » 15 črc 2010 17:55

aha, už som o niečo múdrejší, dík za odpoveď :wink:
Ak traktor, tak Fendt, ak kombajn alebo rezacku, tak Claas, ked naradie, tak Horsch/Lemken/Simba-Great Plains/Kinze/Poettinger/Hardi, naves Annaburger s nakladacom JCB...
"Jelen zere aj travu popri ceste..."

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků