Nikon D3000

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 1
Registrován: 11 srp 2012 11:29

Nikon D3000

Příspěvekod vojta2 » 11 srp 2012 11:40

Chtěl bych se zeptat co si myslíte o této nejlevnější zrcadlovce Nikon D3000 , zdali bude dobrá pro focení na farmweb nebo jestli si mám raději holt připlatit za něco jiného ? Předem díky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Nikon D3000

Příspěvekod farmářJH » 12 srp 2012 12:29

dobrá bude. Ono od jisté úrovně je to věc rukou. Automatika ostření u Nikonu je výborná, popravdě, od D60 a hlavně od D90 a výš jsem viděl moc pěkné fotky. Kdo má ruce olšové, tomu nepomůže sebelepší foťák, když si do nich může tak leda nas**t :)
Pokud přecházíš z kompaktu na DSLR, zažiješ stavy nadšení a poté zklamání, jako všichni. Je to dáno jinou konstrukcí objektivu, mnoho alternativami v nastavení a díky tomu i možností fotku poj***t. Pokud s DSLR máš zkušenosti, ber výše řečené za bezpředmětné.
Osobně bych šel do D90, ovšem na fotky techniky to považuji za zcela zbytečnou investici.....velká hloubka ostrosti daná kompaktům ti bude podle mne chybět.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Nikon D3000

Příspěvekod Mr.Equable » 12 lis 2013 15:23

Tak jako tak Nikon je velmi dobrá značka. v rodině jich máme asi 5 a žádnej nikdy nezklamal. Já mam D80, předchůdce D90 a je to více než víbornej foťák, ikdyž na běhání po poli okolo mašin, docela neskladnej a hlavně nic moc do prašného prostředí, chce to více péče o něj. Pokud uvažuješ o Nikonu tak neváhej, jakej to už musíš zvážit sám, podle využití a ceny.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků