Nová paměťová karta mi nefunguje

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Nová paměťová karta mi nefunguje

Příspěvekod sandy » 28 pro 2013 22:33

Ježíšek mi přinesl do foťáku tuto paměťovou kartu s pamětí 8 GB, vložil jsem jí do fotoaparátu Panasonic DMC-FZ5 - a nefuguje, hlásí mi to MEMORY CARD ERROR. Nevítě prosím někdo, zda taklováto karta se může vůbec do fotoaparátu podobného typu pužít ? Jinak jsem jí zkusil dát do navigace Garmin, tak uvidím, jestli se mi bude hodit, nebo také bude jinde..., než má být.Obrázek

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: Nová paměťová karta mi nefunguje

Příspěvekod PYTEL » 29 pro 2013 11:50

také jsem řešil takovej problém a myslím si že to je tím, že ta karta je SDHC (novější než SD, větší paměť). Bylo to ale u nového foťáku Canon Ixus.

wikipedia:
SDHC (Secure Digital High Capacity) je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2 GB (s teoretickým maximem až 2 TB), limit předchozí technologie SD je 2 GB. Naopak negativem SDHC je absence zpětné kompatibility se staršími čtečkami SD karet. Nové SD čtečky a zařízení (fotoaparáty, hudební přehrávače, telefony atd.) s podporou SDHC jsou již zpětně kompatibilní v tom smyslu, že dokáží číst / zapisovat i na všechny starší SD karty. SDHC přináší kapacitu až 32 GB

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Nová paměťová karta mi nefunguje

Příspěvekod winis » 29 pro 2013 18:24

Formát v karty v počítači nepomohl?

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Nová paměťová karta mi nefunguje

Příspěvekod sandy » 31 pro 2013 00:11

pytel - to tak asi nějak může být díky, winis-myslíš formátování karty nebo co ? Zkus mi to líp podat ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Nová paměťová karta mi nefunguje

Příspěvekod winis » 01 led 2014 15:33

Ano formátování karty, klik levim myšítkem v Tento počítač na kartu -> Formátování.

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků