Výběr fotoaparátu

DSLR a objektivy, EVF a kompakty
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2014 21:11

Výběr fotoaparátu

Příspěvekod MichalD » 10 led 2014 21:21

Ahoj potřeboval bych poradit který foťák bych si měl koupit moc se v nich nevyznám tak kdyby mi někdo poradil byl bych rád.
Byl bych ochotný investovat do 12 000 Kč. Tak který by byl podle vás tak ideální tak dyžtak napište. Děkuji.

Michal

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod Mr.Equable » 11 led 2014 11:27

A jaký foťák si představuješ? Zrcadlovku, kompakt, ultrazoom. Co budeš chtít převážně fotit? Už jsi někdy fotil, nebo to bude tvůj 1.foťák. Chceš s ním natáčet i video?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod Brano » 11 led 2014 20:37

Ako píše kolega, chcelo by to troška upresniť požiadavky, takto sa ťažko súdi čo ti bude najlepšie.

Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2014 21:11

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod MichalD » 12 led 2014 12:34

No něco už sem fotil ale jen s obyčejným foťákem. Chtěl bych to hlavně na focení strojů sem na Farmweb. Na videa ani moc ne. Tak myslíte že by pro měl byl lepší kompakt nebo zrcadlovka a kdyžtak který ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod Mr.Equable » 12 led 2014 18:26

Z kompaktů něco podobného, ikdyž je tam spoustu věcí co nebude moc využito http://www.czc.cz/nikon-coolpix-p520-st ... 7007=sSDXC

ze zrcadlovky:
http://www.czc.cz/canon-eos-1100d-ef-18 ... llu36ocke7
http://www.czc.cz/nikon-d3100-objektiv- ... llu36ocke7
Ta 3100 fotí perfektně. Ale u zrcadlovek jsou krátké objektivy, což je další investice. Na delší vzdálenosti na pole by to chtělo delší objektiv.

Já osobně bych volil nějakej kompakt. Na tom se naučil ovládat foťák a dělat pekný fotky. Když pak budu chtít zůstat u focení, pořídil bych zrcadlovku a časem dokupoval objektivy a třeba i zkusit prodat pěkný fotky.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2014 21:11

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod MichalD » 12 led 2014 19:02

Jo tak děkuju :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Výběr fotoaparátu

Příspěvekod Mr.Equable » 12 led 2014 20:04

Nemáš zač. Když jsem koukal tak ty foťáky, tak jsou už úplně někde jinde, když jsem si kupoval svůj první kompakt se 4Mpx snímačem a 10x ULTRAzoomem :D Pak jsem si pořídil D80ku od Nikonu a jsem spokojenej. Jeden čas jsem měl pučenej CANON a moc mi nesedl. Kdyžtak prohledej net, jakej foťák, by se ti líbil. a klidnš se ozvy, rád Ti pomůžu a poradim. ;-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Digitální fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků