Fotofiltry

Paměťové karty, akumulátory, nabíječky, optické konvertory, filtry apod.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Fotofiltry

Příspěvekod cocik007 » 27 úno 2008 19:37

Jste pro používání Fotofiltrů, nebo ne??? Jaké s nimi máte zkušenosti???

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Fotofiltry

Příspěvekod maclos » 24 dub 2008 21:23

Dočítal som sa že to slúži ako ochrana objektívu a snímacieho čipu a že zpestruje farby, tak som zakúpil Hama polarizačný cirkulárný filter, som zvedavý čo to bude robiť za veci :D

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Fotofiltry

Příspěvekod Libor Jungvirt » 24 dub 2008 21:38

maclos píše:Dočítal som sa že to slúži ako ochrana objektívu a snímacieho čipu a že zpestruje farby, tak som zakúpil Hama polarizačný cirkulárný filter, som zvedavý čo to bude robiť za veci :D

Jako ochrana objektivu se používá UV filtr. U digitální fotografie nemá sice žádný vliv na obraz ale dokáže perfektně ochránit objektiv před poškozením. Vím o čem mluvím - jednou jsem si takto na rallyekrosu v Sedlčanech zničil objektiv za 15 tisíc. Kdybych měl tento filtr, stálo by to jen 1500.

Polarizační filtr je ale něco jiného. Používám ho pouze venku a pokud svítí pěkně sluníčko. Musíš s ním otáčet tak dlouho, dokud nebudou barvy v hledáčku krásně vykreslené. Nejlíp funguje, když jsi v úhlu 90 stupňů k sluníčku. Jednou si to zkus proti oboze a hned uvidíš o čem mluvím. Když jsem fotil rally na Sardinii, tak byly všechny fotky s filtrem a byly super. Má pouze jednu nevýhodu - trochu ,,žere,, světlo, takže budeš potřebovat delší expoziční čas ale tím bych se u zem. strojů netrápill - přeci jen nejezdí 200 km/hod jako Subaru WRC.
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Re: Fotofiltry

Příspěvekod cocik007 » 25 dub 2008 15:08

to Libor Jungvirt: Chápu to dobře, že u toho objektivu došlo k rozbití přední čočky???? Každopádně díky za radu s tím filtrem - někdy to s těma 90 stupněma vyzkouším!!!!!!

Příspěvky: 61
Registrován: 14 led 2006 17:47
Bydliště: Strakonicko

Re: Fotofiltry

Příspěvekod Libor Jungvirt » 25 dub 2008 16:14

cocik007 píše:to Libor Jungvirt: Chápu to dobře, že u toho objektivu došlo k rozbití přední čočky???? Každopádně díky za radu s tím filtrem - někdy to s těma 90 stupněma vyzkouším!!!!!!

Čočka sice nepraskla, ale nepěkně jsem si jí poškrábal. Takže smolík ... :-(
LIVA Předslavice - jsme prodejci a tímto se k tomu veřejně přiznávám.

Příspěvky: 3
Registrován: 07 čer 2010 10:51

Re: Fotofiltry

Příspěvekod pavel430911 » 07 čer 2010 15:17

pouzivam polarizacni filtry, cokin system, sede filtry, ted jsem doplnil vybavu i o infra filtr....da se o tom napsat hodne....takze koho co zajima, tak at se pta...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Fotofiltry

Příspěvekod farmářJH » 08 čer 2010 22:47

cokin doporučuju, hlavně přechoďáky, polarizák u digi jen cirkular ne lineární ten je k ničemu, ten je pro norm. zrcnu. Jinak polarizák je dobrej na odfiltrování skla, když fotím něco za sklem, třeba fotku, obraz, nějaké lejstro... však znáte jak jinak dokáže krycí sklo objekt schovat :)
Filtry jsou dost dobrá věc, když je člověk umí používat. Rozdíl je patrnej. UVčka se dají slušný i za pár set, přeci jen pro seťáky a nějakou nižší střední není nutný ten nejlepší, ale je to fakt jen kryt :)
Co dát něco z tvorby pánové? :) já fotím z nouze, ale rád se mrknu :wink:

tohle je bez filtrů, jen tak pro radost : Obrázek
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2013 12:39

Re: Fotofiltry

Příspěvekod KarelPixi » 11 úno 2013 12:43

Zdravím! Já používám ND filtry http://www.fotofiltry.eu a jsem s nimi moc spokojený. Jsou to filtry od firmy VFFOTO, nechávají si je i přímo na zakázku dělat.

Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2013 22:23

Re: Fotofiltry

Příspěvekod bobulka » 03 črc 2013 15:36

celkem mě zaujala rada od farmářJH. Jenom jeden problém je, že nemám zrcadlovku a na můj poloprofi fujifinepix těch filtrů které by i drželi moc není. Ty levné náhrady z číny bych ani nedoporučovala, mám s tím hodně zlé zkušenosti. Přemýšlím nad tím, že si trochu došetřím a pak koupím pořádnou kameru. Asi to bude Canon. Ten se mi docela líbí ale možná si ještě nechám poradit.

Přikládám ukázku foto z finepixu.

DSCF4211.jpg
DSCF4211.jpg (39.74 KiB) Zobrazeno 36064 krát

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Fotofiltry

Příspěvekod Mr.Equable » 12 lis 2013 15:12

Já mám k NIKONu D80 dva filtry a to UV filtr jako ochranu objektivu, kupoval jsem ho za 300kč a už mam druhej, když fotíte v zemědělství a vůbec v prašném prostředí a často musíte čistit, tak se to vyplatí, než zničit objektiv. a pak používám Polarizační filt a s ním jsou fotografie ve slunečném počasí úžasný. Krásně vykreslí oblohu a mraky a pokud fotíte zkrz sklo tak s nim lze odstranit odlesky.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2014 22:36

Re: Fotofiltry

Příspěvekod agrodeno » 23 bře 2014 22:38

Zdravím mňa by zaujímala ohľadom polarizákov jedna vec už dlhšiu dobu nad nim rozmýšlam ale ako pozerám na fotkách niekedy to robí na sklách také vlnovky a čím to vlastne je prečo to robí a dá sa tomu zabrániť? diky

Zpět na Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník