Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod Krušnohorec » 31 črc 2018 13:18

Zvažujeme zakoupit shrnovač/obraceč italské značky SITREX, viz http://www.sitrex.com jako doplňkový stroj pro nerovné části luk. Jedná se o klasická sluníčka v počtu sluníček 5 (RP5) nebo 6 (RP6). Záběr shrnování/obracení RP5-3,5/3,9m, resp. RP6-4,1/4,4m. Průměr kol 1,4m, průměr pera 7 mm. Cena dle dovozce je 35 tis. Kč (RP5) a 41 tis. Kč (RP6) bez DPH. Nemáte někdo zkušenosti s tímto shrnovačem/obracečem ?

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod homolkahomik » 02 srp 2018 09:34

ahoj taky sem chtěl kupovat https://stroje.bazos.cz/inzerat/9172257 ... rnovac.php

ale po konzultaci se sluzbarem co mi balikuje tak mi to nedoporučil že se to blbě balí a otavy s tim nenahrnu tak jdu do klasickeho..

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod miso243 » 03 srp 2018 07:55

Máme RP5. Koncepcia zhrňovania slniečkami, kvalita práce a trvanlivosť prútov dobrá. Robíme len sená a žiadne problémy s balením som nezaznamenal. Ale. Tento model mi pripadá ako jednoduchý chudobný príbuzný. Príliš sa s ním nepotrápili. Kvôli odfláknutému spracovaniu sa nám pridrelo uloženie na ktorom sa naklápa rám pri kopírovaní terénu. Veľké vôle v nastavovacom rastri spôsobujú, že sa hlavne na svahu svojvoľne mení uhol slniečok. V dôsledku toho sa pri väčšom množstve hmoty (hlavne s lucernou) stáva, že sa spomaľuje, tvoria sa kôpky a tie sa potom upchávajú pod rámom. Pri niektorých traktoroch je problém, že stroj či už v pracovnej alebo prepravnej polohe koliduje s kabínou alebo blatníkmi. Iný výrobca to rieši dodaním predlžováku nosnej trubky ale tento to pokiaľ viem neponúka. Pri troche domáceho inžinierstva sa dá z toho vyčarovať fajn stroj. Ak na to ale niekto nemá chuť alebo schopnosti tak nech si ho nekupuje. Viac sa mi pozdávajú modely TR-. Zhrňujú čelnou stranou kolies a preto by nemali byť náchylné na upchávanie. Istotne sú ale podstatne drahšie a priamu skúsenosť s nimi nemám.

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod Krušnohorec » 03 srp 2018 10:11

U českého dodavatele firmy Agriplan jsem se dotazoval, zda nebudu mít problém při max. náklonu shrnování s drhnutím rámu o hranu kola traktoru, protože máme rozšířená kola o 10+10cm kvůli horským podmínkám. Dodavatel k tomu dodává za příplatek prodlužovací kus rámu, čímž se zřejme dosáhne oddálení sluníček od traktoru. Tak jsem zvědav jak to dodavatel vymyslí a kolik to bude nakonec stát.

Jinak letos v létě jsem měl pučená sluníčka na oji. Nějaký hoooodně starý typ nezjistitelného výrobce. Nebyl jsem z toho moc odvázaný, protože při různých změnách náklonu louky shrnovač strašně cestoval za traktorem ze strany na stranu a trefit rovný nebo přesný řádek byl "porod" :D . Proto jsme zvolili cestu sluníček, která budou na 3bodu traktoru a nebudou moc cestovat za traktorem do stran.

Poptával jsem i Ravak Rožmitál na typ SP4-205, ale ti mi sdělili, že budu mít problém právě s drhnutím rámu shrnovače o pneumatiku při max. náklonu shrnování, protože máme větší traktor s rozšířenými koly. Žádný prodlužovací kus, který by oddálil sluníčka od traktoru vůbec neřeší.

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod miso243 » 03 srp 2018 22:27

[quote="Krušnohorec"] Nebyl jsem z toho moc odvázaný, protože při různých změnách náklonu louky shrnovač strašně cestoval za traktorem ze strany na stranu a trefit rovný nebo přesný řádek byl "porod" :D

Na fotkách Sitrexu TR je vidieť, že zadné kolesá sú hydraulicky riaditeľné. Takže na pravidelných svahoch by to malo ísť riešiť.
Nesený Sitrex má ešte jednu necnosť. Pri max vyklonení beží prvé slniečko v podstate vedľa traktora a aj pri zdvihnutých ramenách stále beží po zemi. Takže pri prechode po zhrnutých riadkoch ich trochu rozhádže.

Příspěvky: 14
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Shrnovač/obraceč SITREX (sluníčka)

Příspěvekod Krušnohorec » 23 kvě 2019 13:39

Zdravíme. Tak jsme pro letošní rok 2019 objednali nesený shrnovač SITREX RP6. Potřebujeme ho na louky nebo jejich část, kde je nerovný povrch. V loňském roce jsem na části luk objednal službu pro shrnování a chudáci si 3 krát "vylomili" ramena na rotačním shrnovači v místech, kde byla louka nerovná. Požádal jsem tedy kolegu, který má tažený shrnovač se šesti sluníčky, aby nám je půjčil. Ten nerovné louky shrnul bez velkého poškození. Jen přišel o pár pér na sluníčkách. Tažená slunička ale nechceme, protože za traktorem moc cestují ze strany na stranu a couvání s těmito taženými sluníčky je také náročně. Proto jsme se rozhodli pořídit si nesená sluníčka na nerovné části luk. Po sezóně 2019 dáme vědět, jak se shrnovač SITREX RP6 u nás osvědčil. :)

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník