co řikáte na shrnovače od slovinský firmy SIP

A.Massey

co řikáte na shrnovače od slovinský firmy SIP

Příspěvekod A.Massey » 26 lis 2006 21:47

co jim řikáte, máme před 2 roky koupenýho 471-největší 1rotor, má 540kg a je propracovanej moc dobře, shrnuje líp jak hrábě.... já sem se ujistil že opravdu slovinský stroje jsou o 100% lepší než náký polský sráče co je s nima každej druhej spojuje... slovinský je dobrý--kopíruje to i pottinger .... sip má ovšem blbý rotačky-pozor na ně. převody moc špatný, ale nahrab. nebo obraceč moc dobrý...

Příspěvky: 21
Registrován: 26 lis 2006 22:03

Příspěvekod Statkář » 26 lis 2006 22:13

Ahoj. Myslím si, že jsou to dobré stroje a s tou kopírací s Pottingrem máš pravdu. Já už jsem nad tím taky uvažoval, že bych ho koupil, protože cena a kvalita je na dobrý urovni.A ty to taháš s tím tvým Masseyem?

A.Massey

Sip

Příspěvekod A.Massey » 27 lis 2006 20:13

čau tahám ho za 7211 a s masseyem jen v kopcích. Poprvý jsme to zapojili i do 4011, ale vytrhla se hydraulika- válec na víku hydrauliky - v díře to skočilo při nahrabování slámy- nejlíp poznáš nahrabovačku ve slámě- tolik hmoty co jsem s ni shraboval- zvládala to moc dobře a furt při rychlostí 10,5-17km/h-jako s rotačkou se sní dá jet a hrabe dobře. kup si ji a nebudeš litovat, další info ti sem ochoten sdělit.....máme s ni najeto 2sezónu. cca 250ha....a furt bez problémů a jak nový.....garážujem ji teda přes zimu...

Příspěvky: 21
Registrován: 26 lis 2006 22:03

cena

Příspěvekod Statkář » 28 lis 2006 21:09

Čau.A kolik je nebo spíš kolik byla cena toho tvýho shrnovače?

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 28 lis 2006 23:23

Koupili jsme ho ze Živitelky - obraceč 8 rotorů- pěkně vypadal a dělal moc pěknou práci, ale asi tak 3 dny. Začaly se na hřídelích zažvýkávat klínky, začaly se potkávat rotory a hned první sezonu jsme ho měli 3x před dílnou na rozdělaný na ploše asi půl hektaru :) . Po dvou sezonách sme ho vrazili na jiné středisko a po dalších dvou odešel do věčných šrotišť . Udělaný z blata, samý svár a výztuhy a ložiska jeden velký omyl -už nikdy více :evil: .

Možná že už se od těch dob polepšili, ale toto bylo neštěstí. Mimochodem kdo si ještě pamatuje TON 250, za dob Rudého bratra se u nás objevilo několik exemplářů SIP jako TON ale nevydržely to co ON :lol:

A.Massey

Příspěvekod A.Massey » 29 lis 2006 11:27

čau koupili sme ho za tušim 140 tis s DPH .. a je fakt dobrej, lítam s nim většinou dost rychle protože nestihám nahrabovat před lisem, protoe moc dlouho seču-(malá rotačka)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 23 pro 2006 20:54

Znamej ma SIPa schrnovac a obracec asi od roku 1999 a zatim mu to celkem slape akorat ten schrnovac mel ze zacatku problemy s tou autodrahou ktera praskala (v zaruce)
To ze SIP dela to same co Pottinger prodejci casto radi tvrdi ale kdyz vidite stroje vedle sebe tak je videt ze SIP je trosku jinde ale urcite je to stroj ktery zvladne praci stejne dobre. 8)

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 23 pro 2006 22:50

medulin píše:Znamej ma SIPa schrnovac a obracec asi od roku 1999 a zatim mu to celkem slape akorat ten schrnovac mel ze zacatku problemy s tou autodrahou ktera praskala (v zaruce)
To ze SIP dela to same co Pottinger prodejci casto radi tvrdi ale kdyz vidite stroje vedle sebe tak je videt ze SIP je trosku jinde ale urcite je to stroj ktery zvladne praci stejne dobre. 8)

No prodejci tvrdí to...že sip dělá pro pottingera... a je to pravda!!! no rozdíl u té naší nahrabovačka oproti pottingeroj je ten že sip nemá žlutej rotor jako pottinger...jinak to samý..měl sem to vedle sebe z stejnýho roku byl te pottinger taky (rok 2005)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Příspěvekod medulin » 25 pro 2006 00:13

Nebyl to rok 1995? Protoze ty rozdily tam opravdu jsou nejvic v kvalite zpracovani a v konstrukcnich vecech. co mi rikal servisak tak na shrnovacich spolupracujou s claasem a ten jim pry dela ramy. Ted kupuju 771 tak se schvalne zeptam na tu spolupraci aby bylo jasno 8)

Příspěvky: 78
Registrován: 18 pro 2006 09:25
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Tonda » 25 pro 2006 01:21

medulin píše:Nebyl to rok 1995? Protoze ty rozdily tam opravdu jsou nejvic v kvalite zpracovani a v konstrukcnich vecech. co mi rikal servisak tak na shrnovacich spolupracujou s claasem a ten jim pry dela ramy. Ted kupuju 771 tak se schvalne zeptam na tu spolupraci aby bylo jasno 8)

No čau to se zeptej na tu spolupráci ale já to znám od od dvou různých prodejců takhle......
No srovnával sem nahrabovačku od pottingera s tou naší SIPem s ta naše je z roku 2005-vloni sme ji kupovali v květnu-se složila s kamionu a navečer už se ni lítalo :D
No a pak sem viděl pottingera 420 a ten je uplně se všim stejnej jako náš SIP 471....ta žlutá barva na Sipoj chybí..to je fakt...a mazání rolniček a dráhy je u SIPa plnicím šroubem a u pottingera je maznička..jinak fakt rozdíl nebyl...

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Příspěvekod karelk » 27 dub 2007 12:22

Má tady někdo obraceč píce označení to má myslím 555 PRO. Jak je s nim spokojenej.Uvažuji o tom jako náhradu za obraceč od Rožmitálu. Potřeboval bych větší záběr. Karel
karel

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 27 dub 2007 22:25

čau já chci kupovat SIPa taky obracečku 6 rotorů a záběr tak 6m..
mám SIPa 471 shrnovač...3roky a jen to namažu a jedu... nic jinýho se na tom nedělá... :wink: jsou to mašiny na úrovni příbuznýho pottingera...
ale prodejce mi řikal že rotačky maj moc špatný-převody...tak sem ji nevzal...ale obracečku vemu...

Příspěvky: 17
Registrován: 10 pro 2007 20:52

Příspěvekod šimon » 13 led 2008 16:27

prosim vas chlapi napiste tady jejich internetovou stranku hledal jsem vsude a nic jsem nenasel jo a jeste potreboval bych vedet za kolik by se dal prodat eksakt 3

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: co řikáte na shrnovače od slovinský firmy SIP

Příspěvekod VonVagel » 31 led 2016 16:11

Pravděpodobně značku SIP začala prodávat společnost AgriCS, na jejich www stránkách je nabídká strojů SIP.
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: co řikáte na shrnovače od slovinský firmy SIP

Příspěvekod jezevec » 11 úno 2021 20:05

Zdravím, máte někdo nějaké zkušeností se strojem SIP STAR 850 / 26.

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník