Tonuti

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: Tonuti

Příspěvekod Hanzi » 02 srp 2008 01:34

Mám z těchto zkušeností radost protože potvrzují všechny mé domněnky. Před několika lety mne napadla stejná věc 2 roky jsem si to dával dohromady ale pak mně spadla čelist spatřil jsem to co jsem nosil v hlavě ve skutečnosti asi na 85% :o dokonce i tu žluto červenou barvu to má :lol: A to se mně stalo už 3X že jsem si myslel co jsem nestvořil a ono prd :oops:
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Tonuti

Příspěvekod koprkam » 19 črc 2016 13:27

Ahoj, taky vlastníme shrnovač a obraceč tonutti. Konkrétně obraceč wolagri lybra 540 a shrnovač gr 450. Mám ale trochu problém s nastavením těchto strojů, hlavně obraceče. Problém je, že to tahám za 16145 a ten obraceč bere při obrácení hlínu a píce je proto hrozně zaprášená. Obraceč má tři díry a na hoře oválnou díru. Do které to patří? A ještě ke shrnováku: taháte to ve třetím bodu, nebo máte místo třetího bodu řetěz, pokud ano, jaký?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: Tonuti

Příspěvekod Hanzi » 20 črc 2016 10:51

Zde se psalo o trochu jiných strojích než máš, psal jsem o shrnovačích tipu ,,sluníčko"-,,paprskáč" ale na to co máš ty by se myslím měl použít třetí bod má to asi výkyvnou konzolu na 3bodové zavěšení né? (a co návod k obsluze :D )
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Tonuti

Příspěvekod neznalek » 20 črc 2016 18:20

koprkam píše:Ahoj, taky vlastníme shrnovač a obraceč tonutti. Konkrétně obraceč wolagri lybra 540 a shrnovač gr 450. Mám ale trochu problém s nastavením těchto strojů, hlavně obraceče. Problém je, že to tahám za 16145 a ten obraceč bere při obrácení hlínu a píce je proto hrozně zaprášená. Obraceč má tři díry a na hoře oválnou díru. Do které to patří? A ještě ke shrnováku: taháte to ve třetím bodu, nebo máte místo třetího bodu řetěz, pokud ano, jaký?


ohledně obraceče seřídit na 3 bodu, nic jiného nepomůže. Při předávání uvádějí cca 2cm nad povrch u předních prstů ( obecně). Já nastavuji na lehky dotek strniště...

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Tonuti

Příspěvekod koprkam » 20 črc 2016 21:40

Dík moc. A na čem taháte shrnovače?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 141
Registrován: 05 srp 2007 22:27

Re: Tonuti

Příspěvekod Hanzi » 21 črc 2016 06:46

koprkam píše:Dík moc. A na čem taháte shrnovače?

Pokud mají zavěšení na výkyvnou konzolu tak se krásně třetím bodem seřídí vůle konzole do středu při správné výšce spodních ramen hydrauliky. je to v podstatě jedno je li to shrnovač nebo obraceč, a seřízení jak píše Neználek
Kdyby stroje oplácely lidem stejným dílem, to by bylo mrzáků :)

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník