Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod karelk » 13 črc 2009 06:54

Na jaře chci kupovat nový obraceč na seno. Měl by to být šestirotorový záběr těch 5,75 M, s cenou do 180 000 tis. Cenově je na tom nejlépe Rožmitálský, který má navíc teť nějakou slevu, takže obraceč OZ-676 záběr 6,7 M vychází cenově na 120 000 Kč bez DPH. Dosti váhám, ale celkem mě od toho zrazují. Prodejce ho samozřejmě chválí, ale přece na něho nebude nadávat, když je prodává. Na druhou stranu na to co u mě obrátí těch cca 60 hektarů by měl nějakejch 20 let vydržet. Pokud má s tímto strojem někdo zkušenosti sem s nima. U Kuhna vím, že je to držák. Vím o dvou a nevím o jediném závažném problému. Cena je kolem 200000 Kč, ale prodejce si asi myslel že nemá konkurenta :-). S Pottingrem zkušenosti nemám, ale vím kdo ho má, ale zatím jsem tam ještě nebyl. Chválu na něho je slyšet ze všech stran i když asi né na lisy. Ty by mě prodejce nedoporučil. Jarní cenu mě udělal na 6 metrový Eurohyt 610 N 169 000 Kč což bych za něj dal. Tak přidejte nějaké vlastní zkušenosti a rady ať jsem trochu chytřeší. Karel.
karel

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod Lukáš Tříska » 13 črc 2009 21:23

a co třeba Lely ,máme ho 3 sezonu a jsme spokojeni
síla sílu zmáhá

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod neznalek » 13 črc 2009 21:31

zdravím, mám osobni zkusenost s starsim pottingerem, koupil jsem ho jako repas, nesenny sesti rotor, vykyvny závěs....mozna stejny typ jako píšeš 610NZ nebo tak nejak...dela vybornou praci, ale leta se na něm podepsala, ale dobře se shání ND díly, demontaz čehokoliv je jednoducha a pohodlna, jen ceny ND dilu jsou docela mastne...kdybych kupoval novy, tak nez rozmital, tak si priplatim na Pottinger, potažmo Kuhn. :wink:

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod Lukáš Tříska » 15 črc 2009 08:31

ještě dodám že, každý rok sušíme kolem 60 ha a zatim jsme neměnili ani jedno pero, obraceč má záběr 6m a má 4 rotory , pera jsou spešl , který má na obracečích jen Lely a mají při obracení obracet jako když se obracelo hráběma(ručně) tzn. suchá píce je ve spod a mokrá píce je na povrchu , jediná nevýhoda je ta že je trochu těžší proti konkurenci páč je to zpořádnýho matroše :) :D :|
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod skype » 16 črc 2009 21:52

Lukáš Tříska píše:ještě dodám že, každý rok sušíme kolem 60 ha a zatim jsme neměnili ani jedno pero, obraceč má záběr 6m a má 4 rotory , pera jsou spešl , který má na obracečích jen Lely a mají při obracení obracet jako když se obracelo hráběma(ručně) tzn. suchá píce je ve spod a mokrá píce je na povrchu , jediná nevýhoda je ta že je trochu těžší proti konkurenci páč je to zpořádnýho matroše :) :D :|


Mam ten samej co ty a je trošku víc těžší než konkurence a cena je tam taky zajímavá :D . Ale mam ho 5 let a ani jedno pero, to je dřív ušoupu :P. Jediný co si kdy pamatuju že sem měl za broblem, že bylo píchlý kolečko jinak nic...

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod medulin » 27 črc 2009 22:05

Mame pottingera 61 sedmou sezonu a zatim (az na jednu pistnici na skladani ktera byla vyrezla) bez problemu. Jsou na nem vsechny prsty puvodni a to mame spoustu luk ktere komanci zakladali formou zarostle oranice takze solidni tankodromy. Velky plus je pristup servisu a dostupnost dilu. At si vyberes jakoukoliv znacku doporucuju treti kopirovaci kolecko.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod neznalek » 28 črc 2009 09:46

pravda na pridavne kolecko sem zapomel, na obraceci o tedy nemám, ale nechal jsem si ho dat na shrnovač a je to vyborna věc...taky doporučuju :!:

Příspěvky: 8
Registrován: 15 srp 2007 22:55

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod Pjetr » 09 srp 2009 23:07

Nezdá se mi, že by obraceče lely byly nějak těžší než konkurence. Osmirotorový lely o záběru 7,7m váží 1000 kg. Můj osmirotorový Kuhn o záběru 7,6 m váží 1100 kg.

Příspěvky: 1
Registrován: 22 srp 2009 15:37

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod Bříza » 26 srp 2009 21:10

Máme obraceč Pottinger 61NZ již čtvrtou sezonu.Ročně odpracuje kolem300 ha.Naprostá spokojenost.všechny pera původní, bez jediné závady,pouze mažu, jak se má.Kopírovací kolečko byla investice, které nelituji.Díky němu bezproblémově obracím nerovné pozemky, kde obraceč nemusím hlídat, vše si pohlídá toto kolečko.Mohu jen doporučit.
Trochu jsem se obával pneumatik, které jsou čínské výroby, ale do dneška bez jediného problémečku.

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod karelk » 22 pro 2009 12:25

Tak sem se dočkal. Ježíšek přijde. Donese mě obraceč Pottinger 610 N s předním kopírovacím kolečkem. Už ať roste tráva. Karel
karel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod neznalek » 22 pro 2009 12:36

gratuluju k novému přírustku, mužu se zeptat na cenu? hádam 160-170tis.? Aspon tak nejak se cena pohybovala dva roky zpátky

Příspěvky: 209
Registrován: 22 říj 2006 10:46

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod karelk » 22 pro 2009 13:12

Tak to mě těší obzvlášť, že jsem to nekoupil loni, protože letošní cena je 147000,- bez DPH. Karel.
karel

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod CaseMXU » 07 dub 2012 07:22

Cau ja bych ti doporucoval rozmital mam ho 4 roky a zatim se polamalo jen par per, ale to jsou opotrebitelne dily.jinak nic velka spokojenost.

Příspěvky: 2
Registrován: 10 kvě 2012 17:08

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod tomvory » 10 kvě 2012 17:39

My děláme už víc jak 6 let 30 ha s obracákem Lely 6m - ani jsme na něj nešáhli a jede. :) U sousedů tady na Šumavě mají 15 metrový a to je cvrkot...a za solidní cenu

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod bandas » 18 lis 2013 10:02

Zdravim. Protoze uvazuji o koupi noveho obracece (Rozmital je po osmi letech na odpis) chtel bych znat Vas nazor na obracec od Kvernelandu - Fanex.
Mate nekdo zkusenosti?
Celkem se mi libi i Pottinger, ale protoze servis Kvernelandu je bliz a navic od nich mam uz nahrabovac, celkem bych ho zkusil....
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod Jarda X » 18 lis 2013 21:23

Mám Fanex 6 sezón a jsem s ním spokojený, je pořád jako nový, ale mám jen cca 23 ha luk.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod jurysek » 07 čer 2014 14:23

Máme druhou sezónu http://www.kuhncenter.cz/cz/range/skliz ... 702-t.html
Práce s tím je koncert, seno je jako z půdy:-) Větší bych snad ani nechtěl, na menších paloukách nebo zahradách se prostě nehneš..:-)
Výhoda je, že se to dá táhnout i slabším traktorem. Samozřejmě, cena je vyšší než u neseného, ale proč se hrkat v traktoru s předkem, když to veme Zetor s nápravou nehnanou a odpruženou... Nehledě na úsporu nafty. Se Z7711 mi to vychází cca 1-1,5l/ha.
Rožmitál jsme měli pětimetr, zpracování nic moc, po prvních 100m upadli výstražné cedule do sena, prodejce na to reagoval tak, že si to mám sám přivařit.. :shock: :twisted: :D Párkrát jsme to měli i komplet rozdělaný... Ale je fakt, že díly na to jsou velmi jednoduchý, skoro by je ani nebylo třeba kupovat, vyrobí je velmi levně kdekterý zámečník a soustručník;-)
Nevím, zajímalo by mě, jestli má někdo zkušenost s taženým OZ - 898.
Nám ten pětimetr trochu poskakoval, za traktorem se to mlelo i po výměně těch tlumících pouzder... jo a po cca 600ha se vyhrkali vůle v pouzdrech uložení vyklápěcích ramen...takže kvalita materiálů a technologické know-how ve strojírnách v Rožmitálu asi nic moc :(
Mě to hrozně mrzí, rád bych si kupoval české stroje, byly by i levnější než západní. Co si ale myslet o fabrice, ktará za posledních min. 15 let na těch mašinách nic pořádně nevylepšila?:-((

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Obraceč Rožmitál, Kuhn, Pottinger ???

Příspěvekod vik » 22 úno 2015 19:52

nemá tu někdo od kuhna gf5902 obraceč?

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník