fahr

Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2011 20:01

fahr

Příspěvekod pavel 28 » 04 led 2011 14:28

Dobý den potřebuji poradit jaká je obracečka tažený deutzfahr 4,5m. Prosím o vaše zkušenosti .
CHci jí tahat zetorem 4011

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: fahr

Příspěvekod medulin » 05 led 2011 12:05

Zdravim. V roce 1992 dovezl otec z Německa starší kus v tu dobu jsme měli 40ha TTP vydržel nám 11let a pak putoval k sousedovi. Nevýhoda byla hlavně v ručním skládání a při přepravě na cestách s vyjetýma kolejema přitom dost praskaly prsty. Byl to jednoduchy stroj když něco odešlo soustružník si uměl vždycky poradit. Ten náš nebyl Deutz - fahr ale FAHR-zbytek si nepamatuju. Známy měl podobny a ten myslim byl už DF.

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: fahr

Příspěvekod Lnena » 02 zář 2011 07:07

Mám podobnou zkušenost jako medulin. Dělá pěknou práci, nám pružiny ani neodcházely, ale při zapřahání jsme dávali dlouhý čep a podkládali jsme obraceč ještě kouskem trubky, aby byl výš. Hlavně na přepravu. Muselo se to ale ručně skládat a rozkládat a mě brzy přestalo právě tohle bavit. Ale jestli máš čtyřicítku, hádám, že těch luk nebudeš mít moc. Když má člověk dojet na jednu, dvě, tři louky, z traktoru si vyskočí. Když už jich má objezdit deset a víc, začne přemýšlet o hydraulice. Ale takové obracáky jsou zas o dost dražší. Krom toho byl u mě problém taky s tátou. Chtěl mi jít pomoct se senem, ale na skládání a rozkládání už neměl dost sil a samotného ho to štvalo, připadal si nepoužitelný. Teď stačí, když mu obracák zapřáhnu a on může pomaličku na ruční plyn jet.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník