Dvourotor shrnovač home made

Příspěvky: 77
Registrován: 26 srp 2012 21:13

Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod Michael Hille » 18 led 2015 15:11

Zdravim,narazil jsem na pěkný video,jak jsi jeden zemědělec udělal z 2 jednorotorů pěknej stroj,už někdo něco podobnýho zde zkoušel???
https://www.youtube.com/watch?v=cNyimZOt2Ak
Něco podobnýho by bylo výhledově taky u nás zapotřebí udělat,dvourotor tovární je obyčejně dost drahej když nebudeme brát třeba poláky...
Jsme národ kutilů,takže by to nemuselo být ani drahý na výrobu :-)

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod mate » 18 led 2015 21:19

Celkem pěkný dvourotorák. My máme na 30ha luk jen 4,5m claase, ale vzhledem, že máme jen jeden traktor, tak se do budoucna budeme muset také poohléhnout po něčem větším. Nicméně jsem zahlédl pár stranových 2 rotorových shrnovačů okolo 100 tis. v celkem slušném stavu. Naskytla si mi i nabídka na nového kvernelanda, také stranový 2 rotorový s cenovkou 300 tis. Teď běží nějaká dotační výzva na modernizaci techniky (kromě traktorů) s dotací až 60%, takže dáš za nového kvernelanda o zhruba 50 tis. víc, než za použitého kuhna.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod Mr.Equable » 18 led 2015 21:39

A nevíš něco vc o té dotaci?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod mate » 19 led 2015 20:51

Našel jsem ji na stránkách Case IH, ale blíže jsem se o ni nezajímal, vzhledem, že máme ještě 2 roky velké výdaje, tak i "zlevněná" technika jde kolem mě :-(

http://www.a-finance.cz/prijem-zadosti- ... leden-2015

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod Mr.Equable » 20 led 2015 00:41

Díky moc. Prostuduju.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod citrusek » 20 led 2015 06:58

O těchto dotacích se píše všude na internetu, stačí hledat. Asi o to bude velký zájem a šance na získání malá. Taky jsem chtěl žádat na baličku, ale nakonec jsem se na to vykašlal. Dotace až 60 % procent je na mladé začínající zemědělce ve znevýhodněných oblastech. Ostatní zemědělci dostanou max. 40%. K tomu stojí ještě něco vypracování projektu. U firmy kde jsem se ptal já to bylo 30 tisíc, našel jsem pak jednu, která to dělá za 18 tisíc.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod kas » 21 led 2015 22:17

Vidíte a někdo to umí za třetinovou cenu než uvádíte.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod citrusek » 22 led 2015 07:43

Už kvůli ceně za vypracovaní projektu se mi do toho nechtělo jít. Dal bych 10 tisíc a nemusel bych nic dostat a když bych dostal tak bych doplatil dalších 20 tisíc. Navíc mám teď jiné investice a i kdybych dostal těch 40 procent na baličku tak mě pořád stojí 190 tisíc bez DPH a to je na 200 až 300 balíků co s ní budu za rok dělat moc peněz. Kdyby bylo těch 60 procent, tak už nad tím přemýšlím.
Vím, že se zabýváte vyřizováním dotací a zpracováním projektu. Můžete mi poslat nějaké informace na mládého začínajícího zemědělce jak budete něco vědět?

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod kas » 22 led 2015 10:22

Pošlete kontakt na SZ. ZČMZ bude o hodně složitější než v předchozích kolech. Oproti tomu Modernizace s ubohou úspěšností projektů je geniálně jednoduchá na zpracování i na realizaci, takže by to měl zvládnout každý sám a tím minimalizovat ztrátu při neúspěšnosti podané žádosti.

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod mate » 22 led 2015 21:30

V té úspěšnosti bude asi velký otazník. Já také vzhledem k jiným investicím nezasahuji, ale dnes se shodou okolností zastavil náš prodejce. Z naší situace 30 ha a 25 kusů skotu nám jen matně nastínil nějakých 50 bodů s kterými by šlo žádat jen do živočišné výroby. A z těch strojů do živky se mi stejně nic nehodí. Škoda že sem nepatří fekály, ale na ně dotace už bohužel byly :(

Tímto komentářem nechci nikoho odrazovat ;)

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod Jarda X » 22 led 2015 22:22

Letos mají být dotace na čpavek zase, ale v posledních dotacích tohoto typu bylo minimum 100DJ a to nás malé zemědělce vyřazuje. Jinak ten fekál jde tady v těch dotacích také, ale jen do RV, já mám v RV 65 bodů a také mi bylo řečeno, že by bylo lepší udělat stroj do ŽV, ale také se mi nic nehodí, ale zkusím to do RV a uvidím. Jen si říkám proč ty peníze z PRV a dalších programů nerozdají na plochu mezi všechny zemědělce. Každý by si koupil co chce a nikdo by nekontroloval vše možné kolem.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod kas » 23 led 2015 18:31

Protože dotací na plochu se podporují všichni zemědělci bez rozdílu a tím přežívají i krachující podniky. Zvýhodnění těch "lepších" by mělo fungovat... A to zajistí jenom investiční dotace.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Dvourotor shrnovač home made

Příspěvekod Jarda X » 23 led 2015 23:07

Já myslím, že znám hodně lidí, kteří na ni nikdy nedosáhli a pak je plno těch, kteří dostali už mnohokrát a dostávají stále. Ti kteří umí hospodařit tak by ti peníze s plochy určitě využít dokázali a ti co to neumí tak by jim to stejně nepomohlo. Navíc by si každý koupil to co uzná za vhodné a fakt hodně potřebuje. Takto lidé kupují to co je podporováno a přitom to třeba úplně nutně nepotřebují, ale koupí to protože na to část dostanou.

Zpět na Obraceče sena a píce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků