Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Adobe Photoshop, GIMP, Paint Shop Pro, Paint.NET, PhotoFiltre, Zoner, ACDSee, XnView, IrfanView, Adobe Premiere, Sony Vegas, Corel VideoStudio, Pinnacle Studio, Avidemux, VirtualDub ...
Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod farmářJH » 08 čer 2010 23:52

Zetor píše:to jirka: no docela by mě zajímalo to s tím RAWem... Nebudu tu předstírat, že jsem přes to odborník, tak se zeptám blbuvzdorně: Když by ti foťák ukládal fotky ve formátu RAW, jaké programy bys pro jejich úpravu použil? A jaké úpravy bys vůbec prováděl? Nejsem si jistej, jestli by to mělo nějaký viditelný význam při nahrávání na web, kde komprese je stejně nějaká. Třeba pro tisk by to asi rozdíl znamenalo větší..., jen se ptám...


V zásadě použít pro úpravu a konverzi na něco vhodného k tisku, tedy v podstatě TIFF , soft od výrobce foťáku. Z důvodu nejlepší shody softu s RAW daty. Jak již bylo řečeno,nejde o formát fotky jako obvykle, ale o data z čipu. Proto jejich změnou fotka tak netrpí.
Pokud někdo fotí do RAWu a pak to práskne do nejlépe hodně kompresí namrskaného JPEGu, asi to dělal zbytečně :) Vzhledem k pracnosti, pokud budu dělat fotku, se kterou budu vysloveně chtít dál pracovat a chtít od ní maximum, budu ji fotit do RAWu. Pokud ne,vyprdnu se na něj!

Kdo má book (horší volba pro fotky, často) nebo komp psanej na firmu a bojí se oprávněně jako já, že někoho bude zajímat licence software, GIMP umí vše potřebné a je zdarma. To není propagace open source :wink: ale fakt. Akorát že v něm dělá málo lidí takže poradí fakt málokdo.

na CS2 a CS3 mi prostě nezbyly drobný :mrgreen: tak je nevedu.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2010 18:43

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod macuska1976 » 01 srp 2010 18:55


Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2011 17:25

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod aurell » 01 lis 2011 19:04

Mohlo to být upraveno v čemkoliv. Každopádně, lze to jednoduše docílit ve Photoshopu. Obrázek je jenom zvětšen (není ostrý), a pak tam napsal text, který natočil o 45°.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2010 21:07
Bydliště: Panenské Břežany

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod beny250 » 05 říj 2012 22:58

Na hromadné zmenšení fotografií moho doporučit: http://www.slunecnice.cz/sw/jpeg-resampler/ , jednoduchý a funguje naprosto skvěle. :0)

Příspěvky: 48
Registrován: 18 pro 2007 18:47
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod PAJA XX » 04 lis 2012 14:27

Já nejvíce používám Picasa 3 a Zoner photo studio 10 mám aj 13 ale tu nepoužívám moc složitá :D jinak se snažím experimentovat s programem PhotoScape celkem dobrá věc ale musím se s tým naučit dělat :wink:

Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2013 22:23

Re: Jaké programy používáte pro úpravu fotografií????

Příspěvekod bobulka » 05 črc 2013 10:22

Na úpravu fotek se snažím dělat s photoshopem. Většinou se snažím jet podle tutošů z tohohle blogu. No jsou to i velice těžké věci. Když člověk chce udělat a předělat jednu hezkou fotku pak nad tím jako amatér ztrácí spoustu času.

Předchozí

Zpět na Programy na úpravu a správu fotografií a videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků