Moje stroje V.Č.H.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 21 lis 2016 10:48

bold píše:A teď to začně všude kapat :-) :-) 8)


Toho se taky bojim :-) jednou sem při záchvatu čištění ofoukal skleničku a nezaparkoval jsem ani do stodoly. Musel jsem ject pro novy těsnění, průtokáč a nechat zakápnout trubičku jak se na ní nasazuje hadička z nadrže. :-D odčas ten bordel působí jako nejlepší těsnění :-D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 21 lis 2016 18:41

nejlepší těsnění je barva při výrobě. Jak se do toho vleze tak to začne srát :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 17 zář 2017 19:52

Poprosil bych vás o několik rad.
1. Znamenáky na KUHNáckejch rotačkách jsou volaké posraté. Základní poloha je, že oba jsou dole(rozložené). ten který nepotřebuju si přizvednu. Toto mi bylo předáno výrobcem a řečeno servisem, na moje námitky reagovali tím, že tak to je na všech strojích. Ono to problém není pokud neni v cestě sloup nebo jiná překážka. Po objetí se musí opět oba opřít o zem a pak se dělá rejha i v osetém. Další věc je, že se nikdy nedají úplně složit na přepravu, vždy jeden kus vyčuhuje. (jeden se zvedne a aby se zvedl druhý musí se kus zase spustit. Jde to nějak opravit, napravit, předělat? Jediné co mi napadlo dát každej znamenák na jinej okruh, ale to bude na úkor komfortu a budu si vypínat pohon ventilátoru :-D )

2. Pořídil jsem podmíták Terradisk 3m. je tam nějakej mechanismus bočního posuvu disků. K čemu a proč se to používá? a mohli byste mi dodopručit nějaké rozmetadýlko na meziplodinu, které by šlo napasovat na podmíták? Něco za málo peněz, dělam do 15ha ročně.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod tomous » 17 zář 2017 21:17

Na Amazone je to tak,že je jeden zvedlej u skříně a druhej reje zem. Když objíždím sloup na počítači zmáčknu čudl,aby mi nepřeskočilo číslo co počítá kolejáky,pákou zvednu a pak zase na zem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 17 zář 2017 22:56

dík. já drobet vim, jak je to na ostatních. Většinou mají pozici složené a dává se dolů jen ten co potřebuju, ale tady a ne.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod MartinT » 18 zář 2017 21:48

K té druhé otázce ohledně posuvu, jeden soukromník u nás to má na diskách Amazone Catros, polonesených, 5m. Co mi kdysi říkal, tak třeba na přípravu před setím dal přední řadu, víc do zákrytu se zadní aby podmítač nedělal tolik hroudy a zase naopak při rozdělávání staré pastviny to "rozhodil" a údajně to působilo agresivněji a celkově na tom drnu to dělalo kvalitnější práci.

http://farmweb.cz/index.php?page=view_i ... 2MDY=#skok

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 19 zář 2017 10:55

Ja to mam na podmítku zatim za sebou. Příští rok zkusím pak rozhodit, jestli to bude mít nějakej zásadní vliv na funkci a jakto bude dělat. Co sem koukal na fotky tak mi přijde amazon stejnej jako pottinger.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 16
Registrován: 09 dub 2016 14:59

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod mišo » 19 zář 2017 20:35

Mr.Equable píše:Poprosil bych vás o několik rad.
1. Znamenáky na KUHNáckejch rotačkách jsou volaké posraté. Základní poloha je, že oba jsou dole(rozložené). ten který nepotřebuju si přizvednu. Toto mi bylo předáno výrobcem a řečeno servisem, na moje námitky reagovali tím, že tak to je na všech strojích. Ono to problém není pokud neni v cestě sloup nebo jiná překážka. Po objetí se musí opět oba opřít o zem a pak se dělá rejha i v osetém. Další věc je, že se nikdy nedají úplně složit na přepravu, vždy jeden kus vyčuhuje. (jeden se zvedne a aby se zvedl druhý musí se kus zase spustit. Jde to nějak opravit, napravit, předělat? Jediné co mi napadlo dát každej znamenák na jinej okruh, ale to bude na úkor komfortu a budu si vypínat pohon ventilátoru :-D )


Potom máš ešte možnosť hodiť na hadice elektrohydraulický ventil, káblik natiahneš na 12v do zásuvky v kabíne na ktorom budeš mať vypínač a len si budeš lúskať vypínač a každú stranu ovládať samostatne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod winis » 20 zář 2017 06:56

Mám terradisc asi 10 let a nikdy, opakuji nikdy, sem úhel disků neměnil. Pořád jedu na maximální úhel a maximální míchání. Když se disky víc narovnají, asi by to mělo jít víc do země a míň drobit a míchat, ale já to nikdy nepotřeboval ani nezkoušel.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod MartinT » 20 zář 2017 07:02

Nevím jak to má Terrradisc ale z dotazu jsem pochopil, že se jedná o příčný posun celé řady, tj. úhel zůstane stejný jen se změní to jak se bude překrývat první řada s druhou. Proto jsem reagoval a srovnával s Amazonem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 20 zář 2017 11:48

Přesně tak úhel disků se nemění, pouze se posune celej nosník stranově proti sobě.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod medulin » 20 zář 2017 22:46

To posouvání disků by mělo být v závislosti na opotřebení talířů.

Předchozí

Zpět na Traktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků