Moje stroje V.Č.H.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 12 bře 2014 20:16

Tak snad se to povede o víkendu. Nejspíše odpoledne, aby bylo více času.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 14 bře 2014 14:11

Tak nakonec bych mohl v sobotu odpoledne, nebo spíš v neděli po obědě.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 14 bře 2014 21:57

jak je libo, já jsem doma, akorat v sobotě je tady masopust, takže tu bude docela bordel :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 14 bře 2014 22:50

Dobrá tedy. Když máte v sobotu masopust, tak bych přijel až v neděli pokud vyhovuje.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 16 bře 2014 21:14

neznalek:Ještě jednou děkuji za možnost vyzkoušení sečky. Teď už aspoň vím určitě, že kombinaci do traktoru dám a kolik dotížit, bude záležet na konkrétním stroji. :) Snad jsme moc nezdrželi. :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 16 bře 2014 22:12

Rád sem pomohl :wink: a nezdrželi, v neděli i pán bůh odpočíval :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 18 bře 2014 13:12

Kdybych mohl někdy s něčím pomoci, neváhej a dej vědět ;) Bude-li to v mých silách a možnostech tak pomůžu. :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 01 dub 2014 17:23

Dnes u mě byl servis. Na odstranění chyby, co házelo čidlo tlaku palivového systému. Oprava trvala cca minutu, když nepočítám, čas než se dostal na daný díl. Snad bude chyba odstraněna, to se dozvím, až v létě, když budu odvážet od kombajnu.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod larsen.l » 24 kvě 2014 17:18

Mr.Equable píše:Ano, 6125 je o 180mm delší než 6430. Konzole je na 14 závaží po 50 kg,ale neni problém tam dát 900kg blok, což je stejné jako široká konzole na 18 závaží. V plánu mám buď udělat rozšíření, abych dal 18 závaží. Nebo napodobit přední hydrauliku a dát závaží ještě před to co tam bude. Popřípadě tu vodu do kol, kde by teoreticky mělo být 2x300kg. Jo a voda jde vypustit úplně s pneu, nebo tam nějaká zůstává? Přes zimu moc nejezdím, ale sem tam nějaká jízda je.
Edit: A ještě se zeptám. Jakou secí kombinaci byste mi doporučili? Půdy jsou převážně písčitohlinité mam pár skal a asi 10ha drobet do jílu.


Zkoušel jsi tu vodu v pneu, jako zátěž? Chtěl bych vědět, jak se s tím jezdí a pokud bych tam nalil vodu s fridexem, jestli by to třeba neodlepilo fleky na duši.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 24 kvě 2014 18:54

Nezkoušel jsem vodu do kol. Sečku unesu jen se závažím, tak jsem vodu zbytečně nenalíval.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 25 kvě 2014 09:12

fridex ne. dává se chlorid vápenatý, ale osobně to nedoporučuju, je problém to dostat z duše. pokud se do toho chceš pustit tak si sežeň origoš nádstavec na plnění pneumatik vodou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 01 čer 2014 19:01

Tak dneska jsme rozpůlili Z7745, ale horizontálním směrem. :) (kabina se mi houpá na trámu a zbytek je na "dílně") dělá se to kvůli velké vůli v řízení. A zároveň se odstraní několik závad. 1. únik oleje z převodovky pod hornim deklem co je na něm "fofrklacek". 2. odstranění vůlí v páčkách řazení redukce a náhonu a hydr.čerpadla. 3. jsem zjistil proč vyskakuje 1.RS byl povolenej šroubek (nevim jak se to přesně jmenuje, jsou to ty 3 vedle sebe před páčkama řazení redukce(Bolde, ty bys to mohl vědět))
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 01 čer 2014 19:17

v katalogu je "pojistka" já tomu nadávám pojistný šroub. :lol: To co jsi popsal jde udělat i bez demontáže kabiny, jen je potřeba dobře očistit vrchní víko a okolní prostor (já to dělám tak že sundám podlahy a spodní zakrytí sloupku volantu a vezmu to wapkou) vůle v řazení čerpadla bude nejspíš v čepu který upevňuje páku na hřídel (tohle je prostě poddimenzované) já to řešil převrtáním na větší kolík, ty "pojistky" vyměň zrovna všechny ale připrav se na těžší řazení :lol:
jen mně nejde do hlavy ta vůle v řízení, pokud je olej tak je převodka nesmrtelná. Většinou se to nasbírá na pákách a pak se to "rozvůlí" všechno. jedna vůle udělá spousta dalších, proto je dobré vyměnit a opravit volné části hned. nejhorší je to "ložisko" na páce od posilovače to je potřeba udělat hned jinak se to rozbouchá a musí se vyměnit páka. Taky je možné že je volná hlavní páka (ta co jde z převodky) na klínku což je špatné ale zároveň dobré, protože půjde dobře dolů (jinak je dost veliký problém to dostat dolů. Kvůli tomuto je dobré tu kambinu sundat.
Pokud máš dole kabinu a načaté brzdy tak je udělej taky, neb sundat nohavice bez kabiny je hračka.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 01 čer 2014 22:46

Já mam podlahu v jednom kuse a rozebírat to flexou se nám nechtělo a nevěděli jsme, že tam bude tolik věcí opravit. Původní záměr bylo pouze to řízení. s tima pojistkama se ještě uvidí. Řízení jsme rozebrali převodku (dekly po stranách ma 6? matek) a vyndali se takový "vehementy" na dva šroubky a vypodložený plíškama, když se chvíli laborovalo jakou tloušťku plíšku tam nechat, tak se vůle ztratila a teď už je jen na tich táhlech. Přesně nevim co všechno se bude měnit, ale 100% vidlička k posilovači s čepem a ?čočkou?(jak je v tom ten čep) na páce. Ještě bych nejradši udělal ... no jak to napsat... držení 3tího bodu, jak je to hejbací kvůli polohový regulaci. jsou tam drobet vůle. Prej se ale musí rozhodit celý horní víko a kluk co mi pomáhá, tak má spoustu traktorů do žní a tohle by asi nestihl, tak to ještě vydrží. Otázečka..to zadní víko jde sundat aniž by se sundavala celá kabina? Teoreticky bude jezdit jen v sečce a tam to neni tolik namáhané oproti pluhu:)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 02 čer 2014 14:10

podlaha v kuse byla naposled v 70 :-) ale i tady se dala vyndat. Ta vydlička s čepem Je ta páka s ložiskem kterou jsem myslel, jak se to ložisko (čočka) vybouchá, tak ti vyklepe tu litinu a jde to nalepit ale někdy se to musí vyměnit celé.
Malou vůli v táhle 3bodu bych neřešil, mrkni jak je to vychozené z jedné a druhé strany v "tisícihranu". je to vlastně trubka, na této drží litinový držák táhla, a v převodovce to ovládá silovou regulaci. V této trubce je zkrutná tyč která drží na jedné straně v horním víku a druhé straně v "trubce". pokud to někde neteče tak bych to neřeši, pokud to prolíná tak taky ne. až pokud by to teklo hodně. Víko se dá sundat bez demontáže kabiny, je potřeba sundat zadní podlahu nebo aspoň sedadlo a zvednout ji. pak odpojit táhlo rychlosti reakce, držák vzduchu a elektriky vleku, spodní ramena, šrouby a šup s tím na žirafu. (sundat to jde i bez žirafy ale nandat je potřeba žirafa.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 02 čer 2014 20:27

Podahu mam vyndavací akorát jak máš nohy, jinak střed a kraje jsou vcelku. Zatim ten 3bod řešit nebu. Max vyměnim čepy co na nich je přímo 3bod. Žirafu nemáme, ale to snad pak nějak pořešíme. Zatim je na to času dost :) Když je místo, nejlépe vytápěná dílna a ještě je vybavená, tak se to dělá. Mi všechno děláme ve stodole, nad kterou je sýpka a ještě musí být na žně průjezdná, tak se musí hodně improvizovat.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 10 zář 2014 13:04

Tak žně nám zkončili 21.8. v ten den jsme zaseli řepku, která už vykukuje. :) Dolehla na mě únava a potýkam se teď pořád s horečkama. Když to jde tak dělam. Zoráno pod ječmeny mam skoro vše, čekam jen až zabere postřik proti plevelu a dooram vše. Mezi tim doufám že nebude moc pršet ZA poslední týden napršelo přes 40mm, abych mohl připravit a začít sít. Snad to stihnu v termínu osít. Hned jak budou ječmeny v zemi, budu orat pod pšenice. Tak vypadá aktuální stav u nás.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 02 pro 2014 16:25

Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám možnost koupit rozmetadlo na UH. Dvourotorové ZDT s nástavcema rv.2007 cena cca 50tis.Kč. Zítra se na něj jedu kouknout a uvidim v jakym je stavu a dozvím se více info. Cena se mi zdá dosti vysoká. Co myslíte? Má to tu cenu?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 02 pro 2014 18:31

http://stroje.bazos.cz/inzerat/41857073/BOGBALLE.php
asi tak. já ho kupoval za 40 od známého. Kvalita rozhozu se nedá porovnávat. unese to i 7211 (pokud dotížíš přední nápravu) osobně to tak mám.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 02 pro 2014 18:37

Souihlasím s boldem, pokud je stroj v odkaze ještě k mání, je to určitě lepsí alternativa nez ZDT. Loni jsem přešel na accord/kvernelanda a proti puvodnimu RCW je to na porostech opravdu znát :)

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod kas » 02 pro 2014 18:41

Bogballe je kvalitou někde jinde než ZDT. Mám EX 1000 a můžu vřele doporučit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 02 pro 2014 20:26

Díky za reakce.
Bolde: Tak HK mam dost z ruky. Věřím, že Bogballe bude kvalitou někde jinde.
Neználku: Můžu se zeptat, kolik si dával za to rozmetadlo a v jaké konfiguraci? S čím ho agreguješ?
RCWéčko mam doma ve stodole. min.15let nejezdilo a táta mi furt přemlouvá, ať ho rozhejbu, místo neseného dvourotorového. Že to prej stačí a jezdívalo se s tim dobře.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 02 pro 2014 21:20

Nebylo nové, ale použité, stálo 58tis. Je to Accord (Kverneland) Exacta - CL. Nosím ho 7745 a dávám do něj tunový vak- vešlo by se ale o něco víc. Traktor do dává v pohodě. RCW je dobrý stroj, halvně kvuli jednoduchosti a objemu, davku taky umí udržet, bohužel přesnost aplikace (myslím tim plošná přesnost) je veškerá žádná :). Taky jsem ho uložil do stodoly, jednoho dne se bude hodit třeba na vapenec nebo jine speciality.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 02 pro 2014 22:23

aha. Tak já zítra uvidim v jakym bude stavu. Prej nový kupoval za 75tis. tak uvidim. Napíšu pak podrobnosti. A s čim se líp aplikuje? RCW nebo nesený?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod medulin » 02 pro 2014 23:02

Nesený za Johna a práce bude jedna básen! Tu házel školní statek rcw u kolejáků byl ležák a mezi nimi běžák.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod citrusek » 03 pro 2014 06:56

Taky bych vzal určitě to Bogballe, na ZDT bych se vykašlal. Rozmetadlo se v pohodě vleze na vozík za auto, tak se pro něho dá zajet i když je to dál od domu. Já jsem kupoval před rokem novy Bogballe L2 plus. Otec taky nejdřiv, že je to hodně peněz, stálo 115 tis bez daně, ale pak když viděl jak vypadají porosty, tak byl rád, že jsme ho koupily a vůbec toho nelituje. Tahám to se 7745 a vleze do něj 7q. Přes zimu na to chcem udělat nástavbu, ať tam vleze aspoň tuna. Rozmetadlo je asi nejdůležitější stroj a vyplatí se vzít něco co má kvalitní rozhoz. Když špatně hází, tak máš pásy kde je obilí řídké a pak jsou tmavy přehnojeny pásy, kde pak obilí lehne. Na RCW zapomeň a nech ho radši ve stodole. Otec s ním kdysi dávno začínal a bylo to za trest. Dávka tak podle odhadu a přesnost rozhozu žádná. Potom jsme ještě měly jednokotoučový Prodag, potom dvoukotoučový polský Jarmet. Tomu do dnes nemůžu přijít na jméno, protože větší křáp jsem neviděl a od té doby už nesmí žádný polský stroj do domu. A teď už Bogballe, ktery u mě zůstane dokud neshnije.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 03 pro 2014 09:46

To byl jen nástřel co se dá pořídit za 50 tis. (tím jsem ti chtěl naznačit kam se máš orientovat s nákupem techniky- ovšem taky se občas nadchnu pro něco a nedám si to vymluvit :-) ) Po zkušenostech bych už nešel do jiné značky, překrytí perfektní, servis bezvadný, tabulky sedí přesně. Bogballe je prostě stroj "kup a zapomeň" prostě koupíš a měníš jen opotřebitelné díly, Předchozí majitel dodělal na to mém přimazávání převodovky a tak to jednou za sezonu přimažu (někdy 1x za 2roky) a jezdím. Je to lehké, v pohodě to odvezeš na vozíku. Předpokládám že to kupuješ na delší dobu, tak jak se říká dvakrát měř, jednou řež.
Tím tě samozřejmě nechci někam lámat jen se snažím sdělit své zkušenosti.
Ohledně našich otců.... mně ho život sebral před několika lety relativně mladého, vyrovnat se s tím bylo dost těžké. Teprve až odešel tak jsem zjistil jak mně jeho názory chybí. Na druhou stranu mně naučil držet se při zemi. Avšak lpění na původních strojích bylo někdy až neskutečné. Přesvědčování o výměně polského postřikovače za Hardi bylo nekonečné, až nakonec kolega nabídl postřikovač a byly nařízeny STK a bezodkapy a bylo vyřešeno. Od té doby vím kudy se dát, radši starší "pořádný" stroj než nový s pochybnou kvalitou (tím nechci nic hanit) Kolega má ve stodole roudnický secí stroj ve 3m, je pravda že byl skoro nový když ho brali ale obhospodařovat s tím 60ha bylo neskutečně zdlouhavé. To co dřív sel skoro týden, tak to teď máme za dva dny s Horschem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod tele » 03 pro 2014 14:22

Kamarád má 100 ha farmu a pořídil v Německu ojeté toto: http://www.bogballe.com/cz/polni-rozmet ... rmace.html Snadno si dojede k prodejci, má rozmetadlo na 20 let, obrovskou rezervu ve výkonu a čas od času při nepříznivém průběhu jara dost zákazníků, kteří nestíhají. S rozmetadlem nebo postřikovačem je to jednoduché. Vezmi si faktury za poslední rok a sám sebe se zeptej, zda je ok, když značný objem investic do Tvých porostů proteče obstarožním muzejním exponátem. Zde je návratnost investice okamžitá a nezvratitelná!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 03 pro 2014 22:37

Tak ráno jsem rozmetadlo viděl. Je v hodně pěknym stavu. Na pár místech šrám. Dával nový lopatky a házel s nim cca 180ha každý rok. Má na něm zástěrky a plachtu. Ještě mi slevil. Takže ho budu mít za 35tis. Nevim na jak dlouho ho kupuju, jelikož v družstvu, co mi stříkají, tak plánují širší postřikovač a rozmetadlo. Takže bych pak musel mít svoje kolejáky, nebo nový rozmetadlo. :-) Byl tam se mnou kluk co mi pomáhá s opravama a řikal, že kdyby měl více hektarů, tak do něj jde sám. Každopádně i takhle to pro mě bude krok kupředu. Všem díky za rady. Do Bogballe nebo podobná techniky mam v plánu jít, ale nejspíš časem až našetřim víc.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod winis » 04 pro 2014 00:10

Taky máme EX, hážeme ledek na 40 a močovinu na 20 a super práce, letos se mi podařilo i 5 kg přípravku na slimáčky (Clartex neo) hodit celkem slušně. Jednoznačně můžu doporučit.

PředchozíDalší

Zpět na Traktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník