Moje stroje V.Č.H.

Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2014 22:57

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod nabocklish » 06 pro 2014 21:13

Pánové a nemáte náhodou někdo Amazone ZAF? Nebo jiné rozmetadlo, které má dva rotory a otvory pro prášek z boků násypek? Případného majitele bych rád poprosil o nafocení pár věcí... díky :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod david » 07 pro 2014 18:51

já jezdí s tímhle rozmetadlemhttp://www.agrima.cz/blog/odstrediva-rozmetadla-za-x/.ale jestli chceš něco nafotit hned tak to nepujde nejdřív po novým roku mám už dovolenou

Příspěvky: 102
Registrován: 09 led 2014 22:57

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod nabocklish » 13 pro 2014 18:16

super, děkuji. Už jsem našel co jsem potřeboval. Až bude hotovo, tak vám to ukážu :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 15 pro 2014 19:25

Potřeboval bych poradit s plněním toho rozmetadla. Pod vůz(cca 125cm) se nevejdu s rozmetadlem(cca 155cm) a házet lopatou přes sajtnu se mi opravdu nechce, vyházím kolem 17tun ledku. Najet někde na mez, nemam kde.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod buchyn » 15 pro 2014 19:54

my vozime sebou kliny na ktere se najede

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 15 pro 2014 20:32

přesně tak, dřevěné klíny nebo pražce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 15 pro 2014 22:11

a zvládnu na to najet? Je to víc jak 30cm. Nepadne mi vůz?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 16 pro 2014 09:40

kamarád měl dřevěné klíny cca 30cm vysoké. Nevím v čem máš hnojivo ale ideální je návěs. Buď si vytvoříš nakládací místo nebo šnekový dopravník. Osobně beru vaky, jsou sice o něco dražší, ale manipulace je snažší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Rolník74 » 16 pro 2014 10:58

Loni jsem pouze damoval,rozpouštěl kyselinu boritou a síran hořečnatý.Po zkušenostech z minulých let,kdy se kuličky buď vypláchly nebo suchem nerozpustili mě to přijde jako nejúčinější řešení.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 16 pro 2014 11:06

Já mam BSSko 9t. návěs by byl ideální, ale zatím není. šnekový dopravník budu možná pořizovat na příští rok.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod tomous » 16 pro 2014 11:46

Rolník74 píše:Loni jsem pouze damoval,rozpouštěl kyselinu boritou a síran hořečnatý.Po zkušenostech z minulých let,kdy se kuličky buď vypláchly nebo suchem nerozpustili mě to přijde jako nejúčinější řešení.


No on ten DAM není taky žádnej zázrak,když je sucho nebo hodně prší.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Rolník74 » 16 pro 2014 12:42

tomous píše:
Rolník74 píše:Loni jsem pouze damoval,rozpouštěl kyselinu boritou a síran hořečnatý.Po zkušenostech z minulých let,kdy se kuličky buď vypláchly nebo suchem nerozpustili mě to přijde jako nejúčinější řešení.


No on ten DAM není taky žádnej zázrak,když je sucho nebo hodně prší.

Při suchu aplikuji večer častěji v menších dávkách a je vynikající účinek a před deštěm to samé.Jediná nevýhoda damu je jeho aplikace časně z jara.Tam je jeho účinek diskutabilní při nízké teplotě.Ale mám odzkoušeno,že je lepší počkat na teplejší počasí pro dam,než tam naházet kuličky za ranního mrazíku a následně na ně nechat na týden nachumelit nebo ještě lépe týden pršet!Prostě jsem x let na jaře jančil od 5h ráno s rozmetadlem,ale poslední tři roky mám odzkoušeno,že kde jsem byl s rozmetadlem a nebo jsem počkal 14dní na dam,tak není žádný rozdíl.Spíš naopak,s damem dávám už rovnou retacel do pšenice.O rovnoměrnosti pokrytí netřeba hovořit!!To samé na závěr.Rozpouštěl jsem močovinu,ale nyní dávám 20l damu plus 5% hořké soli a pokud to nezku... deště v době zrání,tak super potravina.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 16 pro 2014 15:22

Rolníku: Já zatim nemam techniky na aplikaci DAMu, ci jiného tekutého hnojiva. To přijde časem až našetřím. Teď jsou potřebnější věci než postřikovač. Zatim dělám ještě brigády při zemedělství a bydlím jinde, takže se tam nedostanu tak často, abych si s tim takhle mohl hrát. DAM mi aplikuje služba i s postřikem.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod citrusek » 16 pro 2014 15:26

Taky beru vaky. Dřív se to bralo na volno a všechno se nabíralo kýblem a lopatou a házelo do rozmetadla. Vždycky se brala plná vlečka a co se nevyházelo, tak na ní zůstalo do dalšího hnojení, takže mi to na čas blokovalo vlečku. Teď už beru jenom vaky po 500 kg nebo po tuně a je s tím o dost rychlejší práce. Do rozmetadla to dávám čelním nakladačem a co se nevyhází, tak složím v hale na zem. Zrovna teď jsem byl objednat hnojivo na jaro a vakovaný ledek vychází o 160 Kč na tuně dráž jak na volno, takže to není až taková pálka, když vezmu co mi to ušetří času a práce. Aktuální ceny jsou 6950 za tunu ledku, 7250 za tunu Ladsy a 8890 za tunu močoviny a půjdou ještě nahoru. Po Novém roku má být ledek za 7300 za tunu. Už teď je dražší jak koncem září, to stál něco kolem 6500.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Rolník74 » 16 pro 2014 16:52

Mr.Equable píše:Rolníku: Já zatim nemam techniky na aplikaci DAMu, ci jiného tekutého hnojiva. To přijde časem až našetřím. Teď jsou potřebnější věci než postřikovač. Zatim dělám ještě brigády při zemedělství a bydlím jinde, takže se tam nedostanu tak často, abych si s tim takhle mohl hrát. DAM mi aplikuje služba i s postřikem.

v pohodě,jen jsem chtěl upozornit na jinou variantu aplikace hnojiv.k tomu postřikovači.tuším,že máš víc ha než já(20orný) ,ale i tak je pro mě je postřikovač nejdůležitější stroj na dvoře!!Používám ho celý rok na rozdíl od ostatní techniky včetně traktorů!!Kvalitní a hlavně vlastní postřikovač je dnes základ kvality i ekonomiky produkce!!Já téměř z 90% stříkám na jaře po 17h a v létě třeba až po 19h,protože to se pravidelně utiší vítr a u řepky stříkám i za svitu světel zase kvůli včelám.Ale na 20ha je to vlastně takový koníček...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 16 pro 2014 18:08

citrusek píše:Taky beru vaky. Dřív se to bralo na volno a všechno se nabíralo kýblem a lopatou a házelo do rozmetadla. Vždycky se brala plná vlečka a co se nevyházelo, tak na ní zůstalo do dalšího hnojení, takže mi to na čas blokovalo vlečku. Teď už beru jenom vaky po 500 kg nebo po tuně a je s tím o dost rychlejší práce. Do rozmetadla to dávám čelním nakladačem a co se nevyhází, tak složím v hale na zem. Zrovna teď jsem byl objednat hnojivo na jaro a vakovaný ledek vychází o 160 Kč na tuně dráž jak na volno, takže to není až taková pálka, když vezmu co mi to ušetří času a práce. Aktuální ceny jsou 6950 za tunu ledku, 7250 za tunu Ladsy a 8890 za tunu močoviny a půjdou ještě nahoru. Po Novém roku má být ledek za 7300 za tunu. Už teď je dražší jak koncem září, to stál něco kolem 6500.


jen dodám NPK 15-15-15 10-10200kč/t...taky beru vaky, volné už bych nechtěl...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 23 srp 2015 19:43

Tak dnes ráno na JD natočeno 500Mh. Po 2 letech a 23 dnech.Zítra volám servis.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 23 srp 2015 22:43

Mr.Equable píše:Tak dnes ráno na JD natočeno 500Mh. Po 2 letech a 23 dnech.Zítra volám servis.


taky bych si někdy přál mít takový pohodový hodinový náběh. Alespon by ten stroj by stále jako nový :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 24 srp 2015 20:07

Zatim jen odváží od kombajnu a orá. :-) Teď ještě bude smykovat. Ale pořád celou zimu a jaro stojí.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 15 pro 2015 19:03

Pánové, klucí, bolde, mam na vás otázku. Dnes když jsem parkoval, tak jsem si všiml, že mi u 7745 tečce za čerpadlem nafta. trubičky jsou suchý a přepad drží. Můžu s tim popojíždět po dvoře a udělat až na jaře? Popř.kde to může téct? Díky :-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod neznalek » 15 pro 2015 19:42

Mr.Equable píše:Pánové, klucí, bolde, mam na vás otázku. Dnes když jsem parkoval, tak jsem si všiml, že mi u 7745 tečce za čerpadlem nafta. trubičky jsou suchý a přepad drží. Můžu s tim popojíždět po dvoře a udělat až na jaře? Popř.kde to může téct? Díky :-)


zezadu je malej průtokovej šroubek na 13ku klíč, vedou k tomu asi dvě hadičky a přístup je tam jako k penězum...jezdit s tím klidně mužeš, mě to tam taky občas teče. Dostaneš se k tomu zprava nebo zkrz vyfukovy svody, ale je to pakárna... vymenit podložky a je to

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 15 pro 2015 20:17

no pokud je přepad suchý (zadní vývod) tak by to mohlo být těsnění vstřikovacích elementů. Zkus se podívat jestli se ti někde neutřepal zadní šroubek kterým je přechycený vstřikovací element. BACHA ! ty dva šroubky to drží a pootáčením se to šteluje, jak povolíš oba dva a pohneš s tím, tak si rozhasíš množství dávky je to hodně jemná záležitost stačí kousek a je to v pr... Nafta je svině, dokáže vzlínat a tak se dost těžko identifikuje odkud to teče.
P.S. popojíždět můžeš,motoru je to jedno, ale cintá z toho nafta a je tam hned výfuk. Záleží jak moc to teče.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 15 pro 2015 20:45

Zkotroluju ten šroubek, neználku. Bolde:zatim je tak 7-10cm flek dolů po bloku. Až tam dostanu, tak kouknu jestli šroubek nechybí. Zpátečka byla suchá.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 08 dub 2016 21:03

V pondělí budu mít na půjčení DEMO sečku od Pneusej, 3m s rotačníma bránama. Měl bych na vás pár dotazů. Když bych pak náhodou konfiguroval co všechno na ní budu chtít.

1.věc = hydraulický pohon ventilátoru --- ANO či ne.
2. = takový ty gumový kolečka za bodkama --- ano či ne, lze tím nahradit válení? (zatím mám jen placaté vály)
3. = rot.br.od peruginy, jsou prý moc měkké, jaké byste mi doporučili? Mam kamenitou půdu, tak aby něco vydrželi a jakej válec?

Nebo za co si ještě připlatit.

Bude to za 125kou JD. :-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 09 dub 2016 09:39

1?mám horsche CO4 s mechanickým pohonem ventilátoru, dobré za 16145 ale za 200koní v claasu musí honit motor ve vysokých otáčkách, takže osobně bych šel do hydrauliky.
2, pěchy na utužení půdy za sekcí určitě. Ušetříš si jednu pracovní operaci (samozřejmě když nebude extrém-ale hladké válce to nahradí) jsou to moje postřehy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 11 dub 2016 13:38

Bolde díky za reakci. Ikdyž jsem dřív hydr.pohon nechtěl, tak zjišťuju, že to bude asi lepší než mechanika. Nehledě na to, kdybych třeba v budoucnu, menil rotačky, za disker, nebo něco pasivního, tak pak nemusim točit náhon vůbec. Máme lehké půdy a právě po uválení placatýma válama a následné přepršce, se udělala taková "šlupička", že kytičky nechtěly tolik růst a voda se ve svahu tolik nevsákávala. Na neuválené části už vykukovaly. Když jsem viděl jak to vypadá z sečkou s tima kolečkama, tak by se to ani nemuselo válet a tam kde to neni zmačknutý, tak se vlhkost rychleji vsákne. Uvidim, s jakou přijde cenou. Nakonec ji dneska nepřivezou, že se sekly v Brně a přijedou s ní až ve středu,snad.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 11 dub 2016 14:09

pěchy za sekcí neudělají letiště, ale koleje a pak vláha zůstane v kolejích a neodteče svévolně pryč.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 11 dub 2016 16:51

přééésně. ;-)

Edit: Ať nepišu hned pod sebe. Nevíte někdo jak dostat z laku beton, bez poškození laku? ("Chytrej" betonář tu vyplachuje domýchávače a leje to do děr na silnici a asi sem trefil louži a mam pocákanej disk a kapotu u traktoru)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod Mr.Equable » 20 lis 2016 18:44

Když se člově po sezóně malinko nudí, vezme Arvu a vapku a hned traktor vypadá líp :-) a i je dobrej pocit s vykonaný práce. :-) -umytá 20 letá špína. :-D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Možná to bude chtít až se oteplí ještě jednou a bude dokonalí.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Moje stroje V.Č.H.

Příspěvekod bold » 21 lis 2016 09:01

A teď to začně všude kapat :-) :-) 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

PředchozíDalší

Zpět na Traktory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků