filtry do traktorů

Veškeré Oleje, maziva a filtry, paliva (pohonné hmoty včetně Ad Blue) používané v zemědělské technice.
Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

filtry do traktorů

Příspěvekod vik » 07 pro 2016 11:24

Jaké filtry používáte do traktorů?Originální či jejich levnější náhrady typu Mann... či Donaldson nebo ještě jiné ověřené kvalitní.
Budu dělat výměnu na jd 6 let starým,vždy se používali originál kvůli záruce. Ale teď mi plno lidí říká že to nemá cenu a stejně to vyrábí někdo jinej pro ně.Jen tam daj vlastní potisk. Oleje chci dávat originál i když je to prý to samé stejně to vyrábí někdo jinej typu shell atd

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: filtry do traktorů

Příspěvekod Mr.Equable » 07 pro 2016 11:52

K filtrům ti neřeknu, ale k olejům ano. Sice pro ně zajlad oleje vyrobí shell, ale pak přijde někdo z JD a naleje do nej přísady, aby olej správně fungoval. To samé je s normou olejů u koncernu VW a u výrobců nakl.aut.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: filtry do traktorů

Příspěvekod bold » 07 pro 2016 15:16

NO tak u osobáku jsem koupil párkrát palivový MANN. Když jsem každou zimu řešil špatnou filtrovatelnost- což by značilo nejspíše čistou naftu, tak jsem tam dal na radu servisáku to co dávají oni. Od té doby klid.
Vzhledem k tomu že v traktoru motor dělám za 500hodin a převodovku jednou za 1000. tak beru origoš. U filtru na mazání převodovky je made in germany u malého filtru na řízení made in italy. Když si vezmu kolik by mně stála repase čerpadla či repase převodovky, tak beru origoš. Až zjistím z které fabriky ty filtry lezou a jaké mají "neznačkové" označení tak do toho půjdu taky. U vzduchového bych asi volil neznačkový, ale u filtrů jakéhokoliv oleje či paliva značku, nebo na 100% prověřenou neznačku. řeším tady novější motory, u kovadlin typu zetor je dobrá jakákoliv náhrada kromě made in poland.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: filtry do traktorů

Příspěvekod caryfuk » 07 pro 2016 19:13

V převážné většině používám filtry Mann Hummel. Většinou se dostanu na 50% ceny origo a u filtru za 4000Kč už je to sakra znát. Mám už vypozorováno kde se filtry origo shodují s MH, je tam do detailu vidět, že padají z jedné linky. Jde o většinu filtrů na skl. ml. Claas mega 360 a traktor Case Maxxum. Oleje používám jen origo, tam takový rozdíl v ceně není a neřeší se například v servisu co tam dolít. U osobáků co se mi pohybují v rodině používám také filtry Mann. Jde o naftové Škodovky jak PD tak CR. Olejové filtry (origo/mann) jsou tam také naprosto identické. Olej používám značku Mobil 1.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: filtry do traktorů

Příspěvekod winis » 07 čer 2018 17:45

Johm Deere original filtry i oleje. Zetor PP80, OTHP3, M6AD, M7ADS.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: filtry do traktorů

Příspěvekod roman7711 » 07 čer 2018 21:38

V práci máme 5 JD a manipulátor claas scorpion. Jeden traktor je z roku 2016, tam dáváme vše originál. Na zbytek traktorů a manipulátor většinou filtry Baldwin a oleje Shell.. Nikdy jsme neměli problém, například u naftových filtrů se starty v zimě, ale to bude možná také tím, že na zimu se kupuje nafta bez biosložky.

Zpět na Oleje, maziva, filtry, paliva....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků