zetor 25 v zemědělství?

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod radomilus » 23 dub 2011 09:17

Vlastním 3,5ha do nedávna jsem je obdělával s doma vyrobeným traktorem kderý už má svoje za sebou. A tak přemýšlím o koupi zetoru 25k nebo 25a ? Hlavně proto že má malou spotřebu a dá se sehnat za 20000. Chtěl bych se zeptak na váš názor ohledně té spotřeby a poruchovosti? U nás v dědině ho mají dva chlápci ale vyte jak to bývá co je doma to se chválí. Tak se chci zeptat na váš názor.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod slava » 23 dub 2011 09:41

za 20 000 se asi sehnat da ale dalsich 20 se do nej mozna bude muset vrazit jestli ne vic ja bych se radeji podival po 30 11 nebo 40 11 Z 25 uz je spise pro fandu jako veteran kdyz ale bude v poradku tak tech 3.5 ha zvladne v pohode ale 40 11 by to zvladal s prehledem a za stejnou spotrebu s odpovidajicim naradim k vykonu zalezi take na tom jake mate naradi z minuleho stroje zda bude pasovat nebo se da upravit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 23 dub 2011 10:45

je to výborný stroj, co fakt nežere,ale :
Díly málokdy seženeš nové a hlavně hned, je to už veterán takže stát se může kdykoliv cokoliv, nemá dělenou spojku na pojezdovou a náhonovou, takže když šlápneš na spojku padnou ti např ramena a přestane jít kosa, rotačka i malá je na něj skoro moc, starty jsou zbytečně složité, výkon není adekvátní k tahání valníku, ......prostě je to krok o padesát let zpět, kdy se používaly. Bože, taky jsem to měl, když jsem chtěl začít, všimni mi říkali, jak skvělej je, ať nekupuju padesátku atd....doprdele s takovejma rádcema, co s obrovskou pracností udělaj deset krát dvacet brambor a posečou zahradu 2000m2! na káru do lesa na dříví to stačí. Jinak od toho utíkej.
Ta spojka je jeho největší handicap, pro normální práci dost nahovno, protože ....i blbej TON (on taky větší obraceč nebo shrnovač ani agregovat nejde) ti padne vždycky na zem, takže zastavit přeřadit s ním zvednutým zároveň atd a couvnnout když do něčeho najedeš je nadlidskej úkon, TON máš rozšvihanej a ty nadáváš tomu volovi co ti to radi, to samý s kosou.
Traktory všeobecně moc nežerou, spotřeba je daná hlavně užitým výkonem, dyť máš u starejch Zetorů (až po crystal a major atd) pevnou dávku paliva, když budeš slabej točit jak kráva a silnej si bude jen ševelit, proč by se měla spotřeba při práci diametrálně lišit?
Na 3,5ha ne zrovna internzivní práce vem ideálně tříválcovej Zetor. S dělenou spojkou.
Ale pokud se ti dobře nabídne i čtyřválec, vůbec se ho neboj. Pokud možno jdi do aspoň modrejch hranatejch, protože díly koupíš v Agrozetu nebo jinde. A ono když něco koupit jde nebo nejde je hodně velkej rozdíl !
uf, promiň, asi jsem se rozohnil,ale já s pětadvácou začínal. 2 TONy, lišta, nervy....v řiti. Nedosečené louky, nedoobrácené a nesklizené všas seno, hafo železných dílů po loukách. Nebuď blbej, padesátý léta jsou pryč, zkus aspoň cca sedmdesátý :D
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod vik » 23 dub 2011 14:17

to farmářJH s tebou nesouhlasim mam zetor25 a nemohu si ji vynachválit když jsem začínal tak jsem sní dělal 25 ha sice jsem jí v rotačce nikdy neměl na to jsem měl 8011 takže jsem sní jen obracel a nahraboval a šlo to krásně stim náhonem máš pravdu šešlápnu spojku a on se zastaví ale proč by mi měli jít ramena holu to fakt nechápu přeci dam nářadí do nějaké polohy a dam páku do neutrálu a je to.a i když teď mam john deere a další nový stroje tak si ji na takové malé cancoury vždy beru.a to co já vijedu a sjedu s Z25 tak 30 a 40 maj co dělat hlavně v lese ta 30 se ti utrhne ani nevíš jak .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 23 dub 2011 14:43

plně souhlasím s farmářJH. Nyní důvody:
1 nedostupnost ND. jak již bylo napsáno je to veterán, díly začínají být nedostatkové a taky někdy předražené.
2 Zastaralá technologie. Opět budu opakovat,slabá spojka (konstrukčně) nemožnost vypínání pojezdu bez vypnutí náhonu.
3 totální nekomfortnost obsluhy (až bude podzimní plískanice, nebo jarní bouřka, tak pochopíš o čem mluvím)
4 problémové opravy,jiné nároky na provozní kapaliny (když tam dáš obyčejnou PP80 tak poteče vrchem spodem)
Vím o čem mluvím, mám doma jak 25A tak 25K navíc i škodu 30(historie) Všechnu polní práci jsem začínal dělat stařičkou 7011.
Bavím se o začátcích, nikdy mně nenapadlo začínat s 25. Pokud ti můžu poradit došetři a kup nějakou UŘ I nejlépe 6911, nebo 6711. Věř mně vím o čem mluvím. Nehaním tady 25 ale snažím se tě přiblížit realitě.
V okolí je množství "rolníků" většinou začínali s něčím samodomo pak sehnali nějakého veterána a urychleně přešli na nějakou UŘ-I. Za chvilku jim byla 4O slabá tak sháněli nějakou 69, a u té už zůstali. Někdo přesedlal na 80. a tady začínají zapálení Crystaláci a příznivci UŘ-I a jejich "boj" za jejich nejlepší stroj :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bigbul » 23 dub 2011 17:10

Taky se přidám,do takového stroje bych nešel možná tak na nějakou veteranskou machrovinu,ale vzpoměnte po revoluci nikdo nechtěl těžký traktor každý sháněl 30-4011 po čase došli k tomu že takový traktor je o ničem a nejde za něj pověsit pořádné nářadí taky se přikláním k názoru Bolda .
V pondělí jsem sledoval FHŽ a tam ten Bušák :roll: vlastní 4x Z15 3x Z50S a 7711 + DT75 tak je mi toho hocha líto a nedím se že si nestačil najít ženu protože na 50ha s takovou technikou musí stravit půl života na poli. :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 23 dub 2011 20:14

práce musí jít od ruky, kamarád s 5211 oral za 13 a jezevci se 12045 za 14 ale rozdíl byl jinde...v čase, v tom, jak to vypadalo.
Práce aby k něčemu byla, musí trošku odsejpat.
Ramena mi šly dolů, protože ty chceš při najetí do něčeho zvednout, páku dáš na zvedání, jenže vyšlápněš spojku abys to do toho netlačil a ony padnou. Pak můžeš jen odpojit kardan, zvednout, vyjet, vyčistit třeba kosu napojit kardan zkusit zda to přežilo a pokračovat. Jestli je tohle sečení, nechci už nikdy síct :)
Traktor je základní stroj, o lese se bavit nebudeme, díky špéře kolenem jsem s 25tkou tahal tak 2 kubíky na suchu jako nic, jenže s 6748 tahám i v ne ideálním počasí.
Takže od traktoru chceš agregace, které práci udělají dobře, nebudou zbytečně drahé a bude to relativně rychlé, efektivní.
Jestli obracíš 2 metry nebo jezdíš s českým obracákem koupeným za 15tis. a obracíš 5,4metru najednou na lehký točky, je to sakra rozdíl. Shrnování, orba, vláčení, valník...cokoliv. Sekačka, to je jasné. Kosa je krásné sečení, čisté trávy. Ale s dvoumetrovou rotačkou Marangon jsem vzal javor cca 11 cm v průměru! myslel jsem když jsem viděl že jsem v říti, že bude po ní a protože jsem nestíhal tak jsem šlápl na plyn. Proběhlo to tak, že javor udělal bzink a prolítl rotačkou. Já úplně zplavenej....rotačka ok.
Neříkám, sekat javory :D ale asi je to dost vypovídající o rozdílu najet do husté vysoké trávy nebo sekat jen řídkou travičku, aby se kosa nehltila.
A tak je to se vším. Boha jeho, pětadváca je skvělej stroj,ale opravdu vztaženě k agregacím a výkonům ve své době! a pokud je to jedinej traktor, tak se nebudeme bavit o káře s malejma hranatejma balíkama nebo cestou do lesa pro dříví. Budeme se bavit o tom, jak s tím půjdou všechny práce, i ty, co někteří dělají k tomu osmdesátkou či jiným traktorem :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod slava » 23 dub 2011 20:29

ono se to hezky rekne kup si vetsi traktor ale tazatel ma jen 3.5 ha a pravdepodobne omezene finance a take asi stroje z puvodniho domadelu tak ze koupe traktoru treba 69 11 by byla pro nej nevyhodna proto chce asi 25 ze by pouzil puvodni naradi a tomu by odpovidala 30 11-40 11 a na ne se da koupit vse urcite bych nesel do 25 ani do supra

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod vik » 23 dub 2011 20:45

no pánové jako nějakou 69 či 70 na 3,5 ha no docela borci ta se vám nesplatí ani za 20 let na takové výměře leda tak tam mít marihuanu.a pokud mu zatim stačil nějaký samoděl tak proč najednou kupovat tak velký traktor to můžu říct at si koupí třeba JD 6430P bude mít pohodlí poseče za hodinu otočí též,sklidí za dva tři dny.pokud ho čas netlačí což na 3,5ha určitě ne tak bych bral max tu 3011jenže tu slušnou sežene tak za 40 a ještě do ní hodně narve.Díly už se dnes začínají dosti oběvovat před cca 3 rokami jsem nemohl sehnat vstřik a dnes je na netu normálně k sehnání.PS když mi seženete přírubu na řízení na 30či 40 tak jste borci já ji nikde nesehnal toť o dílech.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 23 dub 2011 20:53

na 69 seženeš všechno...... :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 07 kvě 2011 10:54

asi tak....auto mě ročně stojí minimálně 30tis. na amortizaci, ať dělám co dělám. Stará plečka se tomu vyrovnává docela skvěle, pokud to není nějakej odolnej kousek co jezdí mezi dvěma vesnicema, ale auta která nemají kam klesnout nepočítám. A nemluvím o nových!!
když mrknu třeba na tohle : http://stroje.bazos.cz/inzerat/10000396 ... -s-SPZ.php
tak má spz, jet např. na pilu, pro obilí, prodat balíky sena, dovézt písek, na betonárku pro beton, do velkoobchodu pro cihly, do lesa, sušit louky....pohoda, pojistka.
Pokud se nehoní jako kráva, min. tři roky bez práce, kromě oleje, baterky atd. A i ta je velmi diskutabilní, jezdím na jednu sedm let a stačí.
70tis. děleno třemi je 23,3 tis. ročně. Když spočtu, co dám tomu a onomu za to, co si mohu udělat sám, já si nemůžu pomoct. A když se něco vysere, dojdu do Agrozetu, nebo dojedu do Brna a prostě si to koupím, nové....žádná stoletá hlava, lamela co jezdila před třiceti lety,atd.
Díky tomu vezmu sekačku, a jdu sekat. Zapřáhnu a jdu cokoliv jiného. Necpu noviny nebo hořák PB do sání, nepřemýšlím, od kterého překupníka koupím svíčku, kde vzít těsnění hlavy (i když v poslední době se někde na netu našel zbytek skladu, neváhal bych mít to pokoupit kde co a pak to doma válet ve skříni) a jak zavařím praskající blok, nebo čím to budu proboha lepit.
Brzdy upravovat z třicítky, obložení vozit nalepit a modlit se aby mi pakny vydržely další léta....a to vše sakumprdum v "dobrém" stavu za 25-30tis.... prostě nejsem tak bohatej. Už jsem to měl, je to fajn a sranda mít, ale ne se na to spoléhat. Třeba ten můj, dvakrát jsem na dílně nechal dělat vodní pumpu, přesto chcala. Jednou jsem ji dělal sám....takovej kropící vůz jako byla moje pětadváca, to svět neviděl :D byl jsem pihovanej jako zrzek,jen ty pihy byly černý.
navíc to bude s nej pravděpodobností bez SPZ, to 67 nebo 69 už začínají někdy na 40-45 tis. bez SPZ, stav je v porovnání s o 20 let starším traktorem minimálně stejnej.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod poulm » 08 kvě 2011 08:59

S tím naprosto souhlasím. Mám jeden traktor 6911 a co se týče dílů a oprav,tak není problém.

Kdyby přesto někdo chtěl něco lehčího,tak bych spíš doporučil Zetor 3011,kdysi jsem ho taky měl,díly na ně není problém,mnohé na něj pasuje ze silnějších z UŘ1 atd. Jen je třeba počítat s tím,že je to opravdu lehký traktor na lehké věci,cokoli těžšího už je problém,takže je třeba si promyslet,co za tím chcete tahat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 7
Registrován: 24 kvě 2010 00:23

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod Hitman » 09 kvě 2011 09:07

Mám doma Z3011. Jak je to s ND nevím, měnil jsem na něm zatím jen klínový řemen ( mám ho na starost teprv 10 let ). Traktor máme od počátku jejích výroby ( 60. léta ) a jedinou větší investicí byla výměna kabiny za malou hranatou a GO motoru. Nebudu se tady zmiňovat o výměně olejů, kloubů a dalších menších součástek, to čeká všechny stroje. Startuje kdykoliv bez problému ( můj děda říkal že u nich v práci v těžkých mrazech startovala bez problému jen 3011 a s ní pak rozjížděly ostatní auta a traktory ) Takže já si na něj stěžovat nemůžu. Co se týče práce, tak dvojradliční pluh zvládá, rovněž kultivátor, obraceč i shrnovač taky, ŽTR 135 zvládne taktéž.
Je otázkou jak moc a na co traktor využijete. Nějakou tu tunu to utáhne, ale jest-li víte, že ho budete trápit častěji, tak bych se urřitě přiklonil k nějaké te padesátce nebo šedesátce. Protože když se podíváte na inzeráty tak ceny traktorů do té 6911 jsou zhruba vyrovnané.

Příspěvky: 3
Registrován: 12 kvě 2011 19:48

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod saven » 15 kvě 2011 18:20

Já bych si radši místo 25 koupil 3011 já ho mám doma a je to stroj k nezaplacení je mnohem mrštnější hodí se na všechno od práce na poli tak do lesa už ho mám 20 let a nemusel jsem do něj investovat žádné velké peníze kromě drobných oprav čož je samozřejmostí a spotřebu má taky malou pokud do něj nezapřahneš něco co je nad jeho síly můžu jenom doporučit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod poulm » 16 kvě 2011 12:34

Z25 je dobrý tak na plkání s károu kolem baráku a sem tam nějaká ta záhumenka,kdo se s tím chce pustit na větší plochy,tak je blázen.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 14
Registrován: 02 čer 2011 17:24

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod zajo6945 » 03 čer 2011 17:31

už skvor by som kúpil zetor 3011 alebo 4011

Příspěvky: 54
Registrován: 18 říj 2010 09:39

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod gilion » 05 čer 2011 22:16

No my jsme dávali zeter 25k dohromydy a je tam nový motor a vše se dá sehnat když se chce a je pár lidí co udělá nějaký kus v práci a podobně... Jinak na netu http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi

Příspěvky: 54
Registrován: 18 říj 2010 09:39

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod gilion » 05 čer 2011 22:18

Zetor 25k vyjede hodně a je vše bytelné ale je 2válec a sedět v tom pár hodin není zrovna zdravé... Zetor 40 11 je 4válec a je tam i více funkcí a dobré řazení...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 06 čer 2011 18:47

gilion píše:No my jsme dávali zeter 25k dohromydy a je tam nový motor a vše se dá sehnat když se chce a je pár lidí co udělá nějaký kus v práci a podobně... Jinak na netu http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi

Tak to jsou fajn stránky hlavně ty ceny- cena 380kč za štítek řazení je nehoráznost a zlodějina, já ji kupoval na svůj muzejní kousek za cca 25kč (přes veteranforum) takže po tomhle zjištění si v tomhle obchodě nic neobjednám. element do čerpadla za 559 je taky zlodějina......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod poulm » 07 čer 2011 13:49

Líbila se mi přstavba Z25 s vyměneným motorem za 4011-6911,převodovka i zadek to veme,jsou hodně dimenzované,hlavně proto,že to má šest rychlostí a umí to jet skoro 50km/h, když se tomu dají vyoké kola z krystalu a rychlý diferák z kultivační verze :lol: 8) :twisted:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 07 čer 2011 16:41

no jó pán je závodník :lol: :lol: :lol: mazácká 6 z kopce na radaru 60,traktor se mírně pohupuje cca půl metru nahoru, to je pak adrenalin :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 07 čer 2011 18:53

a za traktorem vlající co :)))) na to už je i STK krátká, myslím. Ani kočka ani pes, natož RZ(SPZ).
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod poulm » 08 čer 2011 06:50

Papír snese všechno.
Vy snad s traktory jezdíte na STK?
To už je ta poslední možnost. :roll:

Jinak traktor poskakuje jen do své určité rychlosti, pak se to sklidní a jenom pleská vzorek šípových kol :D , akorát je dobré mít řízení bez vůlí :mrgreen:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 08 čer 2011 07:56

no tak na svou obhajobu musím říct že já na stk nejezdím, páč jezdí stk k nám do dědiny, domluvíme se v dědině a pozveme stk. když je toho víc tak se neplatí ani za dojezd,pouze za provedení stk.Takže já mám všechno "košer" :)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 08 čer 2011 15:37

no to Poulme promiň, ale motor čytřválec, kola Crystal....pod to se podepíše akorát sebevrah, ne technik STK! :lol: čím větší kola, tím potřebuješ silnější brzdy, působí ti větší páka že. Motor..taky.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod poulm » 08 čer 2011 18:12

Já vím,že je to sebevražedná kombinace,ale není to z mojí hlavy,viděl jsem to tak udělané u jednoho známého,vyváděl s tím zajímavé kousky,po rovině s tím dokonce tahal 8mi kubíkový fekál k postřikovači. Po cestě to jezdilo rychleji jak autobus a co se týče STK,tak no comment,prostě ji má. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 09 čer 2011 11:12

český národ, je národ dobrodruhů................ :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 10 čer 2011 11:03

to jo, i finančních :)
postupnými úpravami sériových strojů a vozidel dokáží ti zručnější dosáhnout netušených výkonů za cenu ještě stejně výkoného či lepšího dostupného stroje či vozidla v té ceně :D
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod bold » 11 čer 2011 12:50

pro nás nevzdělance to přeložím, narvat finance ve výši nového traktoru, do hromady železa nevalných kvalit a výkonů :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: zetor 25 v zemědělství?

Příspěvekod farmářJH » 11 čer 2011 13:08

tak nějak, já spíš myslel něco jako postavit ze 12045 160tku za cenu o 50tis. víc než pouze prodat a koupit :D práci nepočítaje.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Veteráni (Z 15 - Z 50)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků