Výměna oleje motor Zetor

Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2014 23:11

Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod mad1max » 16 led 2014 17:00

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli má smysl sundávat olejovou vanu a vyčistit ji, při výměně oleje v motoru 6901. Nevím kdy se naposledy olej měnil, od koupi jsem ho ještě neměnil. Popřípadě postup výměny.
Pokud vím tak se čistí jen odstředivka, nejsou v motoru snad nějaký sítka nebo sítko před čerpadlem jak bylo na Z-25. Díky moc

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod bold » 16 led 2014 17:05

nic nesundávej. Vyčisti odstředivku či olejové filtry na boku motoru. Pokud chceš tak tam dej proplachový olej, ale osobně bych vyměnil olej a pokud bych neměl jistotu tak bych ho po 20mh vyměnil znovu. A jako první co se dělá po koupi, tak se mění oleje v motoru a kontrolují všude náplně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2014 23:11

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod mad1max » 16 led 2014 18:12

Díky.
Nebudou v té vaně usazeniny a ostatní kal? Aby to ten novej čerstvej olej nerozpustil a nedělalo to neplechu.

Příspěvky: 31
Registrován: 06 říj 2012 20:57

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod GAGI » 16 led 2014 19:48

Taky bych to udělal jako Bold,určite tam byl M6AD a ten dělá míň usazenin než M6A ve zmiňované 25.Ale jestli máš čas,tak tu vanu sundej a vymyji.Pak už můžeš vypláchnout i ol.čerpadlo,sací koš i trubky.Dost zasraný bývají i vahadla.Ale fakt stačí jen vyměnit olej,vyčistit odstředivku a udělat filtr sání.A nezapomeň na olej ve vstřik.čerpadle.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod bold » 16 led 2014 20:23

Moderní oleje dokáží humus rozpustit. Bacha na přechod třeba i z M6AD na moderní typ oleje. Ten rozpustí právě ten boršus. Takže koupit olej a vyměnit ho po 50Mh. nebo aspoň kontrolovat stav oleje.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 26 srp 2013 18:13

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod Pepik 60 » 14 úno 2014 13:18

Ahoj Zetoráci !!! Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s přípravkem (doktor oleje-http://eshop.zzauto.cz/motor/17-oil-treatment-smt-07390521402.html ). Údajně by se tento přípravek měl dávat na zlepšení vlastnosti motoru - při výměně oleje ( lepší tlaky, olej zůstává na točících dílech a nestéká, lepší mazací vlastnosti, zlepší se i chod motoru ) Díky a zetorům zdar !!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod bold » 14 úno 2014 13:32

osobně jsem skeptik. Dle mého názoru je rozumnější koupit kvalitní olej, popřípadě opravit motor. Když si vezmu třeba UŘ-I tak sada vloženého válce je otázka cca 1200kč a přebrus kliky někde u 3tisíc. větší oprava motoru se vleze do 10 tisíc a mám motor který má potřebné parametry. Tyhle přípravky se používají většinou před prodejem aby zamaskovali skutečný stav motoru. Netvrdím že nefungují ale vrazit každou výměnu oleje dalších 500kč mně připadá jako zhovadilost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Výměna oleje motor Zetor

Příspěvekod poulm » 27 úno 2014 09:29

Kdysi jsem s tím taky experimentoval,ale do traktoru už to nedávám, raději častěji měním olej,to má má smysl větší,než se snažit vyjíždět olej na krev.
Jinak momentálně mám podobnou přísadu nalitou v dodávce Fiat Ducato v motoru 2,5D, můj dodavatel dílů a olejů mi to doslaova vnutil,tak jsem to zkusil a subjektivně se mi zdá,že to má minimálně lepší studené starty,resp. to za studena lépe točí,ale může to být i tím novým olejem,protože jsem to dával do nového oleje při výměně,težko říct,každopádně motoru,co už má třeba cca 50% životnosti podobná přísada určitě neublýží, otázkou ale zůstává efektivita,jestli je ekonomické do každého nového oleje při výměně dávat přísadu v hodonětě toho oleje,to už ten olej můžu rovnou měnit 2x častěji a motoru to určitě prospěje min. stejně nebo víc. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků