Zetor 69xx(TURBO),

Šli byste do turba na 69ce?

ANO
13
34%
NE
25
66%
 
Celkem hlasů : 38
Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod Peetan » 03 zář 2007 22:40

Zetor 6911(TURBO),tak tenhle traktor mi byl nabídnut za krásných 65tis.se vším všudy a vcajku.Mám sice zamluvenou 69ku s předkem,ale za 150.A toto se mi zdá jako supr nabídka.Je to od známýho,co má na Broumovsku 400ha orný a vozovej park má na jiný úrovni(CASE traktory).
Jde mi o to turbo.Říkal,že to má přes 90koní a lítá to jako čert i se 3,2m diskovkou ,nebo 9kou plnou obilí všude na 5ku.Prej 81ku crystala převálcuje.Tak co o tom turbu víte a co mu říkáte?
Já bych koupil tu s předkem,přehodil motory a tu bez předku bouchnul dál.Co na to říkáte.Jaká je to práce přehodit motory.Stačí jen bloky,nebo je na tom nějakej háčej?Díky za rady a názory.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 04 zář 2007 17:36

tak o něčem takovem na tak starem traktoru slyšim prvně...ale trocha teorie....motor pokud je puvodni tak neni na turbo staveny tudiž bude pravdepodobne hodne namahany a nebude mit takovou vydrž jako original...a potom pokud je to takove dělo jak říká, tak proč to prodava za 65 tis. ja bych do toho nešel...ono to muže jezdit a muže to tahat super, ale otazka je jak dlouho :wink:

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 04 zář 2007 17:51

neznalek píše:tak o něčem takovem na tak starem traktoru slyšim prvně...ale trocha teorie....motor pokud je puvodni tak neni na turbo staveny tudiž bude pravdepodobne hodne namahany a nebude mit takovou vydrž jako original...a potom pokud je to takove dělo jak říká, tak proč to prodava za 65 tis. ja bych do toho nešel...ono to muže jezdit a muže to tahat super, ale otazka je jak dlouho :wink:
¨

moje řeč... takhle to myslim taky... a když se to pak sype a ten motor se bude sypat..je to starší přece jen a to turbo tomu jednoznačně nepřispívá...na spolehlivosti... a to je kolikrát víc potřeba něž náký péro co přivali s vlekem o 5min dřív než normální 69tka ....

Příspěvky: 135
Registrován: 11 pro 2006 19:11
Bydliště: Mohelnicko

Příspěvekod Octaviaman » 04 zář 2007 20:57

Enguma píše:
neznalek píše:tak o něčem takovem na tak starem traktoru slyšim prvně...ale trocha teorie....motor pokud je puvodni tak neni na turbo staveny tudiž bude pravdepodobne hodne namahany a nebude mit takovou vydrž jako original...a potom pokud je to takove dělo jak říká, tak proč to prodava za 65 tis. ja bych do toho nešel...ono to muže jezdit a muže to tahat super, ale otazka je jak dlouho :wink:
¨

moje řeč... takhle to myslim taky... a když se to pak sype a ten motor se bude sypat..je to starší přece jen a to turbo tomu jednoznačně nepřispívá...na spolehlivosti... a to je kolikrát víc potřeba něž náký péro co přivali s vlekem o 5min dřív než normální 69tka ....

Přesně tak, a navíc co by na to asi řekla spojka,"stará převodovka" a koncové převody :lol:
Ale stejně bych to rád viděl v praxi :idea: :lol:
Octaviaman

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 04 zář 2007 21:05

Já se na to asi pojedu mrknout.Ikdyž asi jen ze zvědavosti.
Jinak to prodávaj z důvodu modernizace voz.parku a taky ze známosti a protože se prej nemůže dívat jak u něj v lese trápim supra.
Jinak nikomu to nevnucuje,jen když sem mu řekl o té 6945 za 150,tak mě nabídnul tu jeho nejdřív za 80 a já řekl,že si za předek radši připlatim a on šel na 65tis.Vyjedou s ní asi 5x doroka,jinak nemájí pro ní využití.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 135
Registrován: 11 pro 2006 19:11
Bydliště: Mohelnicko

Příspěvekod Octaviaman » 04 zář 2007 21:07

Peetan píše:Já se na to asi pojedu mrknout.Ikdyž asi jen ze zvědavosti.
Jinak to prodávaj z důvodu modernizace voz.parku a taky ze známosti a protože se prej nemůže dívat jak u něj v lese trápim supra.
Jinak nikomu to nevnucuje,jen když sem mu řekl o té 6945 za 150,tak mě nabídnul tu jeho nejdřív za 80 a já řekl,že si za předek radši připlatim a on šel na 65tis.Vyjedou s ní asi 5x doroka,jinak nemájí pro ní využití.

Tak to když tak nafoť a dej to na WEB....
Octaviaman

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 04 zář 2007 22:52

Pokud s ní vyjedou 5x do roka, tak se na tom motoru nemusí projevit nic, ale když s ním budeš jezdit častěji tak půjde k šípkům.
Nechtěl bych ho ani zadara... :?
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 04 zář 2007 23:09

Turbo dělali v roce 96 a 2001nová klika.Jinak nic
5xročně jezdí teď protože mají nové CASE traktory,ale dřív prej kolem 500-700mth ročně.Já a spousta z vás bysme nalítali tak 200mth.
Problém by nebyl,kdyby se za ní zapřahalo jako za klasickou 69ku nebo 72ku a jela by lehčeji.Ale já osobně bych hned místo 240ky diskovky koupil 280ku s lamačem a to by bylo asi to načem by odešla a o zápřahu ve vyvažečce ani nemluvě-všude o kvalt víc.(portály,převodovka atd) :evil:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod premo » 05 úno 2009 18:49

Taky bych do toho nešel ,turbo na 6911 je zbytečnost jak už bylo řečeno traktor na to není stavěný a může se to začít projevovat kdekoliv,ještě přidám že jak se přestavovaly 77ky originální německou sadou na turbo výrobce sám přiznal že se životnost motoru zkrátí asi na polovinu.Taky si myslím že majitel něco tuší možná proto ta cena a když ji chceš do lesa určitě s předkem ,na co ti bude turbo jak zapadneš nebo bude hladko a k tomu nedej bože nepůjde uzávěrka ,předek je velká pomoc akorát si dej bacha jestli na té 6945 není ta náprava úplně dorasovaná pokud to jde ať ti ji ukáže někde jak hrabe .

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod kordl » 05 úno 2009 23:00

Jesi o ten traktor máš zájem tak asi je třeba sebou vzít někoho kdo těm motorum s turbem rozumí a pořádně ten motor prohlíd. Třeba když ho tam dávali tak upřispůsobili motor jako kovanou kliku,vložky písty atd. Zeptej se bolda ten s tím má zkušenosti předělával si 7045 a je nadmíru spokojen. Osobně bych udělal to kdyby byl ten traktor v pořádku tak bych ho vzal a dal tam hnanou nápravu. Je jasný že s tím turbem musíš opatrně je to malinko na ůkor spojky. Ale když s ním budeš zacházet jak s obyč 69 tak budeš líp se spotřebou. Mám 7211 a chtěl sem ji prodat a koupit 7340 turbo. Ale když tak přemýšlím tak bych byl na stejných penězých,kdybych udělal motor dal turbo koupil samosvor hnanou nápravu, předělal řízení na hydrostat a v tom bych ještě zgenerálkoval spojku s převodovkou a měl bych skoro všechno nový.Muj názor je ten že když s tím traktorem jezdíš ty a hledíš si ho tak bych se turba nebál.

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod premo » 05 úno 2009 23:10

to kordl:to myslíš vážne že tohle všechno bys byl ochotný nacpat do 7211 to by teda byla pálka ,zas je pravda že pokud tě to baví je to lepší než koupit 7340 za 400tis. a stejně na ni dělat GO .

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod kordl » 05 úno 2009 23:18

Právě proto 7340 moc pod 400 nejdou a nejsou o moc lepšim stavu než ten muj. Tak v tom případě by se to vyplatilo. Ale zase když o tom přemýšlím tak by bylo skoro lepší koupit novýho nebo zánovního zetora.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod Peetan » 06 úno 2009 00:23

Kuci už to neni aktuální... Pořídil jsem sice uplně jinou, ale 6945 a vše šlape jak má... motor, převodovka, brzdy, hydraulika atd. je po Go, jen kapotáž a přední náprava je trochu v horšim stavu, ale to je maličkost. Už mám nakoupeno na opravu. Mám ji už skoro rok a na těch mých 15ha TTP a 15ha lesa + nějakej ten melouch nejlepší volba. :D
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod premo » 06 úno 2009 12:50

Tak to gratuluji ,všimnul sem si že to už není aktuální pozdě a už to nešlo smazat ,určitě si zvolil dobře tak ať slouží.
to korndl: to samé řešil kámoš jestli starší předražený 77-73 nebo už nový a nakonec se rozhod pro nový (servis,záruka,leasing) ,to mě třeba na 77čkách štve nejvíc ty strašné ceny které za ně chcou a to je 20 roků starý traktor :oops: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod bold » 06 úno 2009 18:18

premo píše:Tak to gratuluji ,všimnul sem si že to už není aktuální pozdě a už to nešlo smazat ,určitě si zvolil dobře tak ať slouží.
to korndl: to samé řešil kámoš jestli starší předražený 77-73 nebo už nový a nakonec se rozhod pro nový (servis,záruka,leasing) ,to mě třeba na 77čkách štve nejvíc ty strašné ceny které za ně chcou a to je 20 roků starý traktor :oops: .

Jo je to tak 77 si svou cenu bohužel drží-asi každý ví proč-jsou to držáky a opraví je každý který je trošku zručnější. Řadu 70-77 považuju za podařenou-63 jsou "okrášlené" 77,a ta cena neodpovídá. 7011 se dá sehnat za 100tis,7211 za 150 tis,a tak dále nevím jak jsou na tom 63-počítám někde u 350 tis. což se mně osobně zdá moc.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod kordl » 06 úno 2009 20:13

To peetan: taky přeji aby šlapal. Jo 69 až 77 sou hodně povedený traktory až na nějaký chybičky nezmaři. Ta předělávka mě láká,ale reálnější asi je ten novej zetor. I když ted o tom mužu jen uvažovat, protože shánim kombajn takže 7211 a 3011 musí ještě nějakej rok vydržet.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod bold » 07 úno 2009 10:27

kordl píše:To peetan: taky přeji aby šlapal. Jo 69 až 77 sou hodně povedený traktory až na nějaký chybičky nezmaři. Ta předělávka mě láká,ale reálnější asi je ten novej zetor. I když ted o tom mužu jen uvažovat, protože shánim kombajn takže 7211 a 3011 musí ještě nějakej rok vydržet.

Pokud to "osekáš" tak se dá dostat na nějakých 25 000,- turbo-sací a výfukové potrubí.Chladič je potřeba přepájet a upravit díry nahoře.Ale jde to. Ovšem z vlastní skušenosti-předělat to na traktoru bez přední nápravy je vyhazování peněz.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod kordl » 07 úno 2009 20:33

To stebou naprosto souhlasim. Kdybych se rozhodl pro předělávku tak bych to nedělal na jednou kvuli penězum. V první řadě bych udělal přední nápravu a až pak turbo. To bold: Dávals v motoru novou kliku a písty? nebo si to nechal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod bold » 10 úno 2009 20:52

Jelikož byly vložky v pr... a uvažoval jsem o tom turbu tak jsem tam nacpal turbácké sady.Kliku mám původní.Základ je aby to mazalo (nedotahovat) jinak může být klika jaká chce....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2009 14:11

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod traktorka » 12 úno 2009 14:40

69xx na turbo? No nevím. První pokusy o přeplňovaný motor UŘI byly činěny s Z 7201. U nich lze totiž vstř.čerpadlo /3145/ seřídit na parametry orig.čerpadla /3149/ používaného u seriových motorů Z 7701 T. Také trysky jsou stejné /1436/. Jen tak lze docílit požadovaného výkonu a optimální spotřeby.
Pro přestavbu je ještě třeba použít vložky, písty a hlavy určené pro přeplňované motory. Ty původní rychle odcházejí - vyšší tlaky i teploty ve válcích! Co se týká klikového hřídele, měl by být nový nebo max. 2.přebrus - vyšší namáhání. Samozřejmostí je výměna předního víka /odpad oleje z turba/, dodání turba a potřebných potrubí /sání, převodní potrubí a výfuk/. Jako vhodná se jeví i výměna chladiče za vetší z motorů Z 7301. Celkové náklady na potřebné díly pak vychází na cca 30.000,- Kč. Po smontování vše nechat seřídit, pokud možno na zkušební stolici.
Závěr: Pokud bych do něčeho takového šel asi bych to svěřil nějaké dílně nebo firmě, která by garantovala požadované parametry a já zbytečně nevyhodil peníze.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 69xx(TURBO),

Příspěvekod bold » 13 úno 2009 09:11

Nechci tady zase vyvolet nějakou blamáž. Pouze si dovolím podotknout že v roce 93 (asi) na veletrhu jsme se bavili s pánem ze zetoru, ten nám jasně řekl že první "turbo" vzniklo tak že na klasický sériový traktor namontovali turbo (sání,výfuk a turbo) a poslalí ho do víru pracovního zápalu, po nějaké době si ho vzali rozdělali a zjistili že je vše ok. Co se týče toho čerpadla mám pocit že maximální dávka jde nastavit i na tom starém typu (ovšem nový typ je zas o něčem jiném).Známý dával turbo na AVII jen přebastlil potrubí a dal tam turbo-nešahal do čerpadla a jelo to líp. Dovolím si vysvětlit proč-při snižování otáček klesá rychlost vzduchu v sacím potrubí. Při zatížení motoru dojde k poklesávání otáček (jízda do kopce) zatím co vzduchu je pořád míň ,tak nafty to tam rve pořád víc (až na max dodávku) a tady vzniká problém,potřebujeme vzduch pro tu naftu. Tudíž nabastlíme li na motor turbo tak dostaneme výkon až ho potřebujeme-při zátahu motoru. Při normální jízdě nám minimálně klesne kouřivost a řekl bych trochu spotřeba, ovšem při zatížení máme zničehonic pár koní navíc.
Tahle polemika nic nemění na mém názoru že turbo na 6911 je zbytečně drahé.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 2 návštevníků