Otáčky vývodového hřídele Z 7045

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Otáčky vývodového hřídele Z 7045

Příspěvekod poulm » 27 zář 2017 11:18

Kdysi jsem měl 69ku a pracoval s lisem na malé balíky na 1000ot. dlouhé roky a nikdy jsem s tím neměl problém.
Akorát jak jsem na to pověsil podkop a honil jsem hydrauliku v tlaku s vývoďákem na 1000ot,abych nemusel moc vytáčet motor,tak se v letním počasí rychle zahříval olej,ale vyřešil jsem to jednoduchým trubkovým chladičem na vratce a bylo to v pohodě. Čerpadlo mi nikdy neodešlo, celkem ani nechápu,proč by mělo odejít,je potřeba mít dobrý olej,který nepění,já vždy používal min PP90.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Otáčky vývodového hřídele Z 7045

Příspěvekod bold » 28 zář 2017 08:12

Problémem je kombinace 1000otáček a neúdržby, která byla obvyklá u UŘ-I. Ale i tak, soudruzi prostě původně s 1000 otáčkami nepočítali, a tak se tam postupem času předělali. Mysleli na to i v návodu, kde je zmínka o tom, že na 1000 otáček pracovat jen po nezbytně nutnou dobu.
To že vývoj UŘ-I je vlastně jen zlepšování staré 40 je jasné. Původně sloužilo čerpadlo pouze ke zvedání vleček a ovládání hydrauliky. Pak přibývalo strojů s nějakou tou pístnicí ale hydraulika se skoro nezměnila. Neříkám že se to rozpadne, ale zkrátí se životnost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Otáčky vývodového hřídele Z 7045

Příspěvekod poulm » 03 říj 2017 16:03

Tak ono bude taky záležet na tom,kolik výkonu při těch 1000ot chceš na kardan přenášet.
Pokud za to dáš něco velkého a budeš to dávit na doraz,tak se jistě brzy něco unaví,to je jasné.
Jak jsem psal,tahával jsme za tím malý lis na hranaté balíky,tak to nebylo tak hrozné.
V příručkách k UŘ1čce se tuším psával i poměr výkonu motoru rozdělený na pojezd a na kardan a na kardan tam toho nebylo moc.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Předchozí

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků