Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvky: 56
Registrován: 03 črc 2011 10:12

Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod bakus » 18 bře 2012 20:08

zdravim chlapi minuly tyden jsem koupil nakladac Unhz 750 chtel bych vedet vas nazor(popr.fotky)tohoto stroje jak jste snim spokojeni-nespokojeni???Koupil jsem ho ve funkcnim stavu nebyl nijak tezce namahany byl v lesni skolce pouzivany na prekladani raseliny a kury neni nijak skriveny ani mechanicky poskozeny jen leta nepouzivany a tak musim povymenovat nejake hadice...jen elektrika je za ty roky ve spatnem stavu je tam i original bufik byl bych rad za nejake elektricke schema(nemyslim zapojeni osvetleni to je v pohode stim neni problem)ale byl bych rad za schema zapojeni toho bufika a jak byl bufik napajeny z traktoru(jestli tam byla i druha zasuvka se silovymi kabely pro bufik).Jinak mam Zetor 6911a 7245 chtel bych to pouzivat za 6911 tak doufam ze stim nebude mit problem...kdyby nekdo mel to el.schema toho bufika budu moc rad!

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod Jarek » 19 bře 2012 20:36

Kdysi jsem tento nakladač měl.Byl to bezproblémový stroj.69 to zvládne v pohodě.když je ale pod kolama bláto je lepší traktor s předkem.bez předního náhonu nejde nikam nacouvat.Já na nakladači neměl ani bufik ani chladič oleje.používal jsem to bez toho.nebyla tam ani žádná elektrika.i když se nakládalo celý den tak nebyl problém.nakládací výkon byl uspokojivý.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod poulm » 20 bře 2012 08:48

Taky si myslím že ty 750ky byly docela povedené a oblíbené.
Jednoduchá údržba a opravy.Na takové to šolichání okolo je to dobré,navíc se teď dají koupit za dobrý peníz.
Samozřejmě na objemné věci už je potřeba něco většího počínaje honem,UNK,KNB atd.,kdo jak potřebuje.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 56
Registrován: 03 črc 2011 10:12

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod bakus » 20 bře 2012 10:27

no,jasne koupil jsem to na takove bezne prace (na hnuj a okolo baraku)jen to chce nejakou udrzbu pred zprovoznenim....nevite nekdo jak je spinany ventilator chlazeni oleje?odkud ma byt napajen....popr.zkusenost kdyby ten ventilator tam nabyl,diky

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod Jarek » 20 bře 2012 20:29

Já jsem to používal bez ventilátoru a nikdy žádný problém nebyl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod poulm » 21 bře 2012 09:37

Vyzkoušej a uvidíš,záleží jak dlouho s tím budeš v kuse dělat, jestli na podzim v chladnu či v létě ve vedru.Kdyby se ti to hřálo,tak tam dej nějaký větrák z auta z chladiče a z traktoru si vytáhni samostatný kabel s plusem a minusem a zapoj si to třeba přes ruční vypínač a na nějaké spínací čidlo bych se vykašlal,popř. si tam můžeš zapojit teploměr,ať máš přehled,ale to záleží na tobě,jak to chceš mít vymakané. :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Zetor UNHZ 750+Zetor 6911 vas nazor na tento nakladac

Příspěvekod Ondřej Novák » 30 bře 2012 10:57

Mám ho taky doma, koupili jsme ho za 13tisíc a dalších 5 jsem nechal na šrotplace za díly z dalšího, takže jsme ho poskládali tak aby fungoval. Chladič tam původně nebyl, ale mám ho ze šroťáku, ale dávat ho tam nebudu. Někde jsem vyčet že se má zapínat až po dosažení teploty oleje 50? stupňů. My ho máme jen na uhazování hnoje a většinou jen přes zimu, takže to není třeba. Ale v létě při dlouhém bagrování asi může být problém...
Když osladit, tak Crystalem...

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků