Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2013 20:27

Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod walsh » 08 bře 2013 20:46

Zdravím, potrebujem poradiť ohľadom vzduchového posilovača spojky na 72. ako má byť pripojený na tlak vzduchu. Posilovač sme rozobrali a vyčistili lebo bol zapečený, keďže sa dlhú nepoužíval. Od posilovača vedie hadička, je spojená s trubkou, ktorá ma ešte vývod "mostu" traktora a ďalej pokračuje ku vzdušníku kde je odrezaná. Má byť tlak vzduchu vedúci do tohto posilovača nejak regulovaný alebo ako to má fungovať, lebo sme ho skúšali napojiť na kompresor a spojka bola stále stlačená, keďže tam bol stály tlak. Alebo to má súvis aj s tým vývodom do mostu? Ďakujem za radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod bold » 08 bře 2013 21:14

to asi nebude posilovač (protože ho 7245 nemá) to bude válec násobiče. Moje oblíbená věta je :sehnat návod k obsluze a nastudovat. Každopádně to funguje následovně: sešlápnutím ovládacího táhla dojde k otevření tlakového vzduchu a tím k "sešlápnutí" pedálu spojky a rozpojení přenosu kroutícího momentu přes pojezdovou spojku, dále dojde k propojení náhonové hřídele a pojezdu( v převodovce) a tím se začne přenášet kroutící moment přes náhonovou spojku, tudíž dojde ke snížení rychlosti a zvýšení kroutícího momentu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod neznalek » 08 bře 2013 21:30

na 7745 mám taky vzduchový posilovač náhonové spojky...sice funguje, nicméně spojka nepracuje, musim se na to mrknout :D

Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2013 20:27

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod walsh » 09 bře 2013 00:18

Ok. Ďakujem za vysvetlenie.

Příspěvky: 6
Registrován: 08 bře 2013 20:27

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod walsh » 06 led 2015 17:07

Nazdar. Demontoval som prídavnú prevodovku k prednému náhonu, lebo ju trebalo pretesniť, tak sa chcem opýtať či ju dokážem namontovať späť aj bez toho, aby som musel rozoberať kardanový kríž. Demontovať mi ju išlo celkom dobre aj bez toho, ale predsa len keď je tam nový semering teraz, tak či ho nepoškodím zbytočne a aby som aj zbytočne neprišiel pri tom aj o nervy :D. Boli tam dva semeringy za sebou, to tam musia byť alebo stačí jeden? Ak by ste odporúčali kríž rozobrať je to nejaká veda potom zložiť tie valčeky - ložiská? Ďakujem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod neznalek » 06 led 2015 17:47

walsh píše:Nazdar. Demontoval som prídavnú prevodovku k prednému náhonu, lebo ju trebalo pretesniť, tak sa chcem opýtať či ju dokážem namontovať späť aj bez toho, aby som musel rozoberať kardanový kríž. Demontovať mi ju išlo celkom dobre aj bez toho, ale predsa len keď je tam nový semering teraz, tak či ho nepoškodím zbytočne a aby som aj zbytočne neprišiel pri tom aj o nervy :D. Boli tam dva semeringy za sebou, to tam musia byť alebo stačí jeden? Ak by ste odporúčali kríž rozobrať je to nejaká veda potom zložiť tie valčeky - ložiská? Ďakujem


tohle jsem dělal loni a šlo to bez rozebrání kříže. Simeringy jsem tam měl dva...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod Mr.Equable » 06 led 2015 18:48

A mě to bude čekat letos. Loni jsem přetěsňoval horní dekl na převodovce a dělal převodku řízení. :-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 34
Registrován: 20 kvě 2012 17:35

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod pulec » 06 led 2015 22:20

Já to dělal loni a myslim, že pokud to složíš a i s kardanem dokážeš tam celý vrátit, tak nic rozebírat nemusíš. Ale musíš si ohlídat vzájemnou polohu obou křížků na kardanu! Já to dělal sám a ještě sem měnil gufero na nápravě, tak jsem ho měl venku celý a pak musel jedno přední kolo zvednout aby šel kardan nasadit zpět.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod venca43 » 07 led 2015 18:27

To tam necháváte ten unašeč s vydřenou drážkou od gufera? Neříkám ,že nový gufera to nepodrží ale já ho stočil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Posilovač spojky Zetor 7245

Příspěvekod neznalek » 07 led 2015 18:47

venca43 píše:To tam necháváte ten unašeč s vydřenou drážkou od gufera? Neříkám ,že nový gufera to nepodrží ale já ho stočil.


Já to tam nechal... vydřeně to bylo, ale zatím to dva roky drží...ale mám to na traktoru, který najede do 100 mth ročně vyhradně v lehkých pracech a postrkách....a taky si radsi vymenim simering nebo se rozčilovat s rozebíráním křížů :wink:

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků