nasobic na zetor 7011

Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2013 18:03

nasobic na zetor 7011

Příspěvekod cujo » 11 lis 2013 18:08

zdravim chcel by som sa opytat ci nahidou nevie dakto ako sa zapaja nasobic na 7011 lebo ja som uz zufali mam vsetko napojene a aj tek mi netlaci vzduch do piesta nasobica nechapem to a skusal som uz vsetko a som stoho taky blby ze nevie ako to ma byt prosim ak by dakto vedel tak neh da vediet dakujem moc,.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: nasobic na zetor 7011

Příspěvekod bold » 11 lis 2013 18:34

na vzduchojemu jest ventil který pustí tlak až když je tam minimálně 4atm (je to z důvodu ochrany násobiče) pak to jde do ventilu ovládaného nohou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2013 18:03

Re: nasobic na zetor 7011

Příspěvekod cujo » 11 lis 2013 21:30

no ale ja to mam takto ze s kompresora mi ide hadica ta sa deli a jedna mi ide do brzd na vlecku to je jedna sustava a druha mi ide na nasobic na ktorom je regulator alebo neviem co to je a s toho mi to ide do piestika na ten pedal a je tam aj vystup a ten mi ide do prevodovky a ja som ho tlacil az na 80 barov a stale mi nesiel a na tom nasobici je aj daka elektrika ? lebo ja tam mam vyvod 1 konektor tam je na tom regulatore ale neviem co to je ? a aj tak mi to neslo ale dakujem ti aj tak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: nasobic na zetor 7011

Příspěvekod bold » 12 lis 2013 20:04

ze vzduchojemu! to jde kolem čidla tlaku (tlakoměr na přístrojovce- možná jenom čidlo minimálního tlaku- takže káblík) a jde do ventilu (vstup výstup hranatý, a na výstupku jde štelovat tlak. z tohoto bazmeku jde na otvírací ventil který ovládáš nohou. pokud nafoukáš plný tlak tak by na vstupu měl být tlak, pokud není tak je problém v přetlakovém ventilu. pokud je tak zkontrolovat průchod přes ovládací ventil. odtud jde tlak jednak do převodovky (průtokáč na levé straně převodovky) a dál do spojky kde je válec který rozpíná pojezdovou spojku. (od řady 72 je ovládací vzduchový válec u pedálu spojky, u řady 70 byl ještě v prostoru spojky)
Zkontroluj povolováním vstup do přetlakového ventilu, výstup z přetlakového ventilu, vstup do ovládacího ventilu, výstup z ovládacího ventilu. Nebo aspoň napiš kde jsi naposled našel tlakový vzduch. Když tak to vyfoť.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2013 18:03

Re: nasobic na zetor 7011

Příspěvekod cujo » 13 lis 2013 20:15

dakujem ti moc ale uz to bol pozriet chlap ktori ma 77 45 a povedal ze mi to spravi ale ze je mi to zbytocne pretoze zetori su na to strasne haklive a ze to kazi daco ohladom spojky ze on to pouzival casto ale ze uz to vobec nepouziva pretoze rozpoloval traktor kazdy rok ohladom spojky ale pride to spravit. a ja mam 7011 ale na motore nemam vyrazene cislo a ten co som ho kupoval od neho tvrdil ze motor je to 77 11 a neviem ako to zistit bez toho aby som daval dole hlavu a zmeral priemer a zdvih nevies mi poradit lahsi sposob? a si spomenul ze 72 11 mali vzduchovi piest pri spojke a ja ho tam mam tak neviem co je to vlastne za traktor ale zaujima ma ten motor a neviem ako by som na to prisiel. A dakujem za radu .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: nasobic na zetor 7011

Příspěvekod bold » 14 lis 2013 19:30

na bloku je odlité číslo.
Ty máš hydraulické ovládání spojky?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník