nezapadá pastorek starteru Z 7245

Příspěvky: 26
Registrován: 17 kvě 2012 18:09
Bydliště: Jistebnice, Tábor

nezapadá pastorek starteru Z 7245

Příspěvekod petrvalyi » 22 čer 2015 11:10

Ahoj,

Čím dál časteji mi zlobí starter na Z 7245. Cívka sepne, starter ale točí naprázdno. Pastorek se tedy zřejmě nevysune a nezaskočí do věnce. Po uvolnění klíčku sem tam pastorek dost ostře škrtne o zuby věnce. Dělá to převážně když je traktor studený, za provozní teploty většinou startuje bez problémů. Startuju v průměru tak na 15 pokusů, pak se náhle chytne.

Starter už jsem měl venku, pastorek se však vysouval normálně, a i zuby na věnci nejsou nějak moc servaný (jako nové ovšem také ne, ale smetení náběhů zubů je tak do 1mm). Nikdy jsem se s takovým projevem nesetkal, když už nezapadal na nějakém stroji pastorek, tak se ani starter neroztočil - dokud nezapadl pastorek, cívka nesepla.

Nesetkal jste se s tím někdy někdo? Potřeboval bych nasměrovat, kde hledat chybu.

Díky, Petr

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: nezapadá pastorek starteru Z 7245

Příspěvekod bold » 22 čer 2015 11:16

kontrola ozubení na věnci setrvačníku, pokud je OK tak uchopit startér a nechat vyměnit. Pokud se v tom chceš hrabat sám, tak jako první výměna cívky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 26
Registrován: 17 kvě 2012 18:09
Bydliště: Jistebnice, Tábor

Re: nezapadá pastorek starteru Z 7245

Příspěvekod petrvalyi » 22 čer 2015 12:21

Spínač na cívce jsem měřil, spíná i rozpíná bez problémů. Jen pro ujasnění si, spínač na cívce je až na konci dráhy jádra, když nedojde k zaskočení pastorku do věnce, nemůže se přeci tělísko cívky dostat do koncové polohy a tedy sepnout kontakty spínače. Nebo se pletu? Starter je asi dva roky po repasi, ozubení na věnci bych řekl, že je celkem OK, jak jsem psal výše.

Petr

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: nezapadá pastorek starteru Z 7245

Příspěvekod slava » 22 čer 2015 19:43

spinac spina i když se nezasune pastorek do vence protože na volnoběžce je pruzina která to dovoli podle mne jsou omlete zuby na venci setrvacniku tak ze uz nemaji nabehy setrvacnik se zastavuje stále na stejnych mistech zkus zkusmo pootocit setrvačníkem přes okenko spojky a uvidíš ze chytne hned na poprvé tim ze ted skrta o zuby se bude opotrebeni zvetsovat nouzove se daji nabehy trosku opravit stopkovou frezkou ale nejlepe je sundat venec a dat novy nebo otocit s udelanim nabehu pripadne jen pootocit o několik stupnu

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků