zetor 11245(11) a 14245

Příspěvky: 4
Registrován: 13 úno 2015 23:28

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod čech » 13 úno 2015 23:30

Ala skle má nápis 9520

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod marek 67 18 » 14 úno 2015 19:52

poulm píše:Ono na těchhle srandách nabyde nejvíc čas prostojema.

Když chce někdo třeba dovézt dřevo z lesa, tak počítej čas,než nachystáš traktor s vlečkou,tj. cca 15-30min,pak cesta,třeba 20km a 20km zpět,záleží jak rychle jede traktor,třeba Z7011-Z8011,takže min. cca2h cesta celkem,dále čas když se to dřevo na ručo nakládá tak min. 2h,teď různým couváním a manévrováním jak v lese tak u zákazníka doma nameleš další hodinu,pak doma odstavení traktoru a zaparkování skoro dalších 15min a nakonec zjistíš, že jsi prodrbal půl dne, přes 5h času a domů si neseš cca 1000kč hrubého a ještě se na tebe dívají že jsi drahý. Nehledě na to,že si v lese mnohdy otrháš zrcátka,zástěrky,kerhaky na vlečce a mnoho dalších drobotin,které nejsou zadarmo a nikdo ti to nezaplatí,nedejbože roztrhnout pneumatiku na nějakém ostrém šutru skovaném v trávě,to už je úplná tragédie.

Takové drobné fušky jsou dost zrádné, ty si třeba spočítáš náklady na traktor,které ti jakš takš někdo zaplatí,ale jak chceš zaplatit i tvůj čas,třeba 100-150kč/h,což není moc,tak jseš najednou největší hajzl na světě.

Takové mám trpké zkušenosti a věřím, že i mnozí z vás, takže je velice důležité si rozmyslet, který kšeft má smysl a který ne.Jak píše "bigbul", za cigarety,pivo,láhev rumu a podobné hity,tak na to rychle zapomeňte, už to není jak za totáče s kolchoznickým traktorem. :lol: :lol: :lol:

Ahoj maš naprostou pravdu , mam stejné zkušenosti , a proto už nic takového nedělam at si lidi myslí co chcou a některým tvým výrokum jsem se i zasmál

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod Mr.Equable » 14 úno 2015 20:29

marek 67 18 píše:
poulm píše:Ono na těchhle srandách nabyde nejvíc čas prostojema.

Když chce někdo třeba dovézt dřevo z lesa, tak počítej čas,než nachystáš traktor s vlečkou,tj. cca 15-30min,pak cesta,třeba 20km a 20km zpět,záleží jak rychle jede traktor,třeba Z7011-Z8011,takže min. cca2h cesta celkem,dále čas když se to dřevo na ručo nakládá tak min. 2h,teď různým couváním a manévrováním jak v lese tak u zákazníka doma nameleš další hodinu,pak doma odstavení traktoru a zaparkování skoro dalších 15min a nakonec zjistíš, že jsi prodrbal půl dne, přes 5h času a domů si neseš cca 1000kč hrubého a ještě se na tebe dívají že jsi drahý. Nehledě na to,že si v lese mnohdy otrháš zrcátka,zástěrky,kerhaky na vlečce a mnoho dalších drobotin,které nejsou zadarmo a nikdo ti to nezaplatí,nedejbože roztrhnout pneumatiku na nějakém ostrém šutru skovaném v trávě,to už je úplná tragédie.

Takové drobné fušky jsou dost zrádné, ty si třeba spočítáš náklady na traktor,které ti jakš takš někdo zaplatí,ale jak chceš zaplatit i tvůj čas,třeba 100-150kč/h,což není moc,tak jseš najednou největší hajzl na světě.

Takové mám trpké zkušenosti a věřím, že i mnozí z vás, takže je velice důležité si rozmyslet, který kšeft má smysl a který ne.Jak píše "bigbul", za cigarety,pivo,láhev rumu a podobné hity,tak na to rychle zapomeňte, už to není jak za totáče s kolchoznickým traktorem. :lol: :lol: :lol:

Ahoj maš naprostou pravdu , mam stejné zkušenosti , a proto už nic takového nedělam at si lidi myslí co chcou a některým tvým výrokum jsem se i zasmál


Vidíš a já byl v lese sousedovi asi už 5x. To my byl 2x odpoledne pomoci při pletí brambor. Nechal jsem tam cca 50l nafty zrcátko, jelikož jsem 2x nemohl vyjet tak i část pneumatik a toho času a telefonátů. Bohužel je pořád názor všechno je všech a naftu si přeci dáš do nákladů. Když jim řeknu, že si jí musim stejně zaplatit, tak na mě koukají jako na vydřiducha.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod winis » 14 úno 2015 21:50

Před měsícem sem byl na přednášce jednoho angličana a on o službách řikal asi tohle: mám spočítaný kolik korun mě stojí provoz stroje při určitý práci, tu navýšim o 50% a to je moje cena. Pokud se to "zákazníkovi" zdá moc, může jít jinam, ale já za míň dělat nebudu. nebudu si huntovat svoji drahou techniku kvůli mrzkýmu nebo vůbec žádnýmu ZISKU!!!, navíc na službách taky nasakujou motohodiny, čim víc jich stroj bude mít tim nižší má cenu při následnym prodeji, což si moc lidí neuvědomuje a je potřeba to do ceny taky zahrnout..... A tak bych mohl pokračovat....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod bold » 15 úno 2015 10:14

agronormativy= ceny prací. po tyto nejdu a hotovo. Lze použít i směnný obchod. já metrák obilí- ty dvakrát med. nebo brigádnické hodiny á 50kč/hod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod poulm » 16 úno 2015 10:06

Ty agronormativy je třeba brát jako orientační a jsou použitelné spíš na velkých hektarech a většinou moc nezohledňují přípravné a jiné práce.
U menších prací o malé výměře,jako třeba záhumenky atp., je spíš vhodnější časovka, ale vše je to o domluvě a rozumu si umět stanovit svoji cenu a nedělat ze sebe hlupáka za plecháček mlíka.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zetor 11245(11) a 14245

Příspěvekod bold » 16 úno 2015 12:18

Ale zohledňují, mrkni dole, tam jsou vyčísleny příplatky za malé parcely. U fakt malých je to 100%. Ale je fakt že to beru jako orientační a dotvořím na místní podmínky, páč terrano jede za jiné peníze jak kromexim :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků